Şimdi Ara

ANDROİD DVB UYDU ALICISI YURT DIŞI DESTEK BÖLÜMÜ (40. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
3.102
Cevap
42
Favori
187.979
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 3839404142
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: halilyild

quote:

Orijinalden alıntı: munib

quote:

Orijinalden alıntı: windshair

Son firmwarede atvhd kanalında no signal yazıyor hatta sizde bahsetmiştiniz..

Benim bahsettiğim yazıdan bir alıntı yapabilirmisin.nerde bahsetmişim hatırlamadım?

Yanılmıyorsam eski cihazda atv hd sorununu bahsetmiştiniz. Vigica C70S'te değil.

Ha hatırladım.em6dvbs2 de bahsetmiştim.onda sinyal sorunu yoktuda atv ve ahaber hd lerde bir süre sonra kilitlenme oluyordu.son rootlu yazılımı yükleyince sorun kalmamıştı
    Not:C70 de sinyal çok kuvvetlidir aynı merkezi sistemi kullanıyom hiç sorun yaşamadım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi munib -- 20 Kasım 2014; 16:17:20 >

• kanber_kav K kullanıcısına yanıt
    Arkadaş bir yol önereyim bende çalışmıştı
    fişi çek
    av girişinin içinde reset düğmesi var oraya kürdanla bastır (metal bir şeyle deneme)
    Basılı tutarken fişi tekrar tak biraz daha bekle recover menüsü gelmişti benim alette

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hay Allah bende emin gibiydim munib hocam atvhd ile ilgili bişeyler yazmıştı diye. Sonn c70s yazılımında atvhd açılmıyor bende. Eski yazılıma dönecemm artık.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Hay Allah bende emin gibiydim munib hocam atvhd ile ilgili bişeyler yazmıştı diye. Sonn c70s yazılımında atvhd açılmıyor bende. Eski yazılıma dönecemm artık.

Ben C60S olan 18.09. yazılımını uzun süre test ettim. hiçbir sıkıntı görmedim.
    Denemenizi tavsiye ederim
  • askiseven A kullanıcısına yanıt
    cihaz neydi siszin. bende öyle bir şey yok sanırım. cihazın içini açtım ama orda bi düğme bulamadım :D
  • quote:

Hay Allah bende emin gibiydim munib hocam atvhd ile ilgili bişeyler yazmıştı diye. Sonn c70s yazılımında atvhd açılmıyor bende. Eski yazılıma dönecemm artık.

eski yazılıma dönsende sinyal deyişmez bence anteni kontrol et derim
  • Arkadaşlar c60 c70 av içinde tırnak yoktur.cihaz sd karta atılan yazılımı otomatik algılıyor.
    sd kartın işi bitince çıkarmanız gerekir çıkartmazsanız tekrar yüklemeye geçiyor
    http://forum.androidgadget.co.uk/showthread.php?tid=322
    Yanılmıyorsam em6dvbs2 cihazın kurtarılma şekli.C70S'e uyup uymayacağı hakkında bilgim yok.
    Eğer cihaz yükleme esnasında enerjisi kesildiyse SD karttan yükleme kabul etmiyor.
    Ben 1 Adet MK809III ve beelink M8B enerji kesilmesi yüzünden uçurdum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: halilyild

quote:

Ben C60S olan 18.09. yazılımını uzun süre test ettim. hiçbir sıkıntı görmedim.
    Denemenizi tavsiye ederim

Evet halil bey her yazılımı denedim banada en iyi gibi geldi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi munib -- 28 Kasım 2014; 17:09:56 >
    Geçmiş olsun kardeşim. Okadar bekleyipte böyle bir sorunla karşılaşmak gerçektem çok üzücü :( umarım sorunu çözersin. Bakalım bize de geçmiş olsun mu olacak keşke acele etmeseydim bukadar en kötü cihazı PTT ile geri yollarsın 15 tl falan tutar. Ben bir kere ufak bir cihaz göndermiştim iphone a bağlananbgitar girişi cihazını. ve paramı almıştım. Baktın olmadı "despute" aç tabi cihazı onayladıysan işin zor olabilir. Umarım sorun çözülür.
  • quote:

Orijinalden alıntı: askiseven

Hallettinmi em6 cihazda kanal yedek işini
  • C60 ve 70 Yazılım ve kanal listesi
    2014.09.18_C60S Update Firmware.rar
    2014.09.18_C60 ve 70 kanal yedek
    2014.10.04 kanal yedek

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi munib -- 20 Kasım 2014; 23:52:34 >

• munib kullanıcısına yanıt
    yok üstad sizin verdiğiniz yazılımı yükladim es file de root da tamam data data ben sizin resimlerdeki gibi bir dosya bulamadım arıyyorum denemeye devam :-)

sizin cihaz s70 kamber arkadaşımıza reset düğmesinin nerde olduğunu bi yazarsanız hani şu av girişinin içine gezlenen görünmeyen
  • quote:

yok üstad sizin verdiğiniz yazılımı yükladim es file de root da tamam data data ben sizin resimlerdeki gibi bir dosya bulamadım arıyyorum denemeye devam :-)

sizin cihaz s70 kamber arkadaşımıza reset düğmesinin nerde olduğunu bi yazarsanız hani şu av girişinin içine gezlenen görünmeyen

quote:

Orijinalden alıntı: munib

Arkadaşlar c60 c70 av içinde tırnak yoktur.cihaz sd karta atılan yazılımı otomatik algılıyor.
    sd kartın işi bitince çıkarmanız gerekir çıkartmazsanız tekrar yüklemeye geçiyor

daha önce yazmıştım c70 de tırnak yık

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi munib -- 21 Kasım 2014; 11:10:06 >
  • quote:

Geniş kapsamlı anlatım] data/data/tv service/databasa/dvb yaparsın inanıyom altta 5 maddeyi takip et haydi kolay gelsin

quote:

Orijinalden alıntı: Sah!n
    Kanal Düzenleme İçin

Direk cihazda düzenlemek için;

1-Sqlite apk'yı google'dan bulup cihaza kurun.

2-Programı açın zaten uygulamalar görünecek. Aşağılarda Tvservice yazana tıklayın.

3-Sonrasında içindeki veri tabanı görünecek "dvb" yazar ona tıklayın.

4-Açılan tablolardan "srv_table" olanına tıklayın.

5-Tüm kanallar önünüze serilecek. Buradan istediğiniz kanalın sıralamasını yapmak için üstteki sütunlardan "chan_num", "default_chan_num" ve "chan_order" kısımlarındaki verileri değiştirmek gerek.
    İstediğiniz kanalı bulup bu değerleri 1 2 3 4 diye kafanıza göre değiştirip sıralamayı yapabilirsiniz. Üç sütundaki bilgiyi de hangi sırada olacaksa o numarayı verin. Mesela show tv'yi 1. sırada istiyorsak üç değere de 1 1 1 yazın bu kadar.

Bilgisayarda düzenlemek için;

1-Bilgisayara Sqlite Expert (http://www.sqliteexpert.com/) programını indirin ve kurun.

2-Cihazdan database'i almak için önce cihazı root etmelisiniz. Üstte @münib'in anlattığı şekilde cihazı root edin (bkz:4.mesaj).

3-Sonrasında Es Dosya Yöneticisi'ni cihaza kurun.

4-Es Dosya Yöneticisi'nden Root Gezginini açık hale getirin ;
     ANDROİD DVB UYDU ALICISI YURT DIŞI DESTEK BÖLÜMÜ

5-data/data yolunu takip edin, içindeki klasörler görünecektir. Ama aramakla uğraşmayın direk data içindeyken aramayı kullanarak dvb yazın çıkıyor zaten (kendiniz bulmak isterseniz "com.tvservice.apk" gibi bir dosya olacak onun içindeki databases klasöründe). Dvb.db dosyasını kopyalayıp cihazın içine veya usb belleğinize atın. Böylece kanal yedeği oluşturmuş oluruz. Pc üzerinden de Sqlite Expert programıyla kanal listenizi güzelce düzenleyebilirsiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi munib -- 21 Kasım 2014; 12:08:51 >

• yaklaşık 2 ay önce c70s cihazı aldım. cihazdan genel olarak memnun idim.yaklaşık bir ay önde denemek amaçlı 18.09.2014
    tarihli yazılımı yükledim. Bu tarihten bu yana televizyon açıkken seste kendiliğinden aniden yükselmeler oluyor, kanallar aniden
    hızlı bir şekilde yükleniyor ve cihaz herhangi bir yabancı şifreli kanalda duruyor. cihazdan seyrettiğim kanala tekrar dönmek
    zorunda kalıyorum. Tabi ayarlamayı bilmeyen için sinir bozucu bir hal oluşuyor. Birde televizyon açıkken bazen dong sesi gibi
    yüksek bir ses geliyor zaman zaman. Nasıl düzelebileceği konusunda bilgisi olanlardan yardım istiyorum.
    İlgileneceklere şimdiden teşekkür ederim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ishak_koc

yaklaşık 2 ay önce c70s cihazı aldım. cihazdan genel olarak memnun idim.yaklaşık bir ay önde denemek amaçlı 18.09.2014
    tarihli yazılımı yükledim. Bu tarihten bu yana televizyon açıkken seste kendiliğinden aniden yükselmeler oluyor, kanallar aniden
    hızlı bir şekilde yükleniyor ve cihaz herhangi bir yabancı şifreli kanalda duruyor. cihazdan seyrettiğim kanala tekrar dönmek
    zorunda kalıyorum. Tabi ayarlamayı bilmeyen için sinir bozucu bir hal oluşuyor. Birde televizyon açıkken bazen dong sesi gibi
    yüksek bir ses geliyor zaman zaman. Nasıl düzelebileceği konusunda bilgisi olanlardan yardım istiyorum.

Cihazı fabrika ayarlarına döndürün,
    Dong sesi ise Gmail veya tanımladığınız hesaba e-posta geliyordur. onun sesidir.
    Aslında herşey çok basit ama ayarları bilmek gerekiyor.
    cihazı bana da gönderirseniz ayarlar,test eder size tekrardan gönderirim.

• quote:

Birde televizyon açıkken bazen dong sesi gibi

settigins den ayarları yapabilrsiniz dong sesi gelen mesajların sesi

Alttaki 2 seçeneği kapatırsan ses gelmez

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi munib -- 21 Kasım 2014; 21:03:39 >

• cevaplarınız için teşekkür ederim. ayarlara girdiğimde bendeki görüntü alttaki gibidir.
    aygıtla ilgili ses ayarları farklı yerde sanırım. ses ayarları ile ilgili bölüm resmi ektedir ama nasıl uygulanacak bilmiyorum.
     ANDROİD DVB UYDU ALICISI YURT DIŞI DESTEK BÖLÜMÜ ANDROİD DVB UYDU ALICISI YURT DIŞI DESTEK BÖLÜMÜ

• quote:

cevaplarınız için teşekkür ederim. ayarlara girdiğimde bendeki görüntü alttaki gibidir.
    aygıtla ilgili ses ayarları farklı yerde sanırım. ses ayarları ile ilgili bölüm resmi ektedir ama nasıl uygulanacak bilmiyorum.
     ANDROİD DVB UYDU ALICISI YURT DIŞI DESTEK BÖLÜMÜ ANDROİD DVB UYDU ALICISI YURT DIŞI DESTEK BÖLÜMÜ

Haklısın sende çıkmaz ben kolay olsun diye settings kurmuştum. c60 c70 Settings apk burda lazım olanlar indirebilir settings kurmayanlar aşağdaki yolu izlesin
    Android bölümünden google playe tıkla üst sağda waylesi görürsün fare ile üzerine gel aşağı çek settings görürsün oradan girebilirsiniz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi munib -- 21 Kasım 2014; 23:24:39 >

• 
Sayfa: önceki 3839404142
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.