Şimdi Ara

[ROM][S4][i9500][ 19 NİS ] AICP - 4.0 - KK 4.4.2_r2 | OFFICIAL NIGHTLIES

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
354
Cevap
2
Favori
9.944
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  •  [ROM][S4][i9500][ 19 NİS ] AICP - 4.0 - KK 4.4.2_r2 | OFFICIAL NIGHTLIES

AICP

Android Ice Cold Project

Öncelikle bu ROM'u yıllar içinde geliştiren;

AICP Üyeleri;

• @LorD ClockaN
    • @semdoc
    • @zipsnet
    • @n3ocort3x
    • @eyosen
    • @TToivanen'e

bizlere herşeyiyle hazır son derece gelişmiş AICP ROM'u kullanma imkanı sağladıkları için teşekkür ederim...

BAĞIŞLAR:

Her gün/gece gelişen ve bizelere yepyeni şeyler sunan ROM'un kesintisiz olarak bizlere ulaşması için kullanılan server masraflarını karşılamak amacıyla yapacağınız her miktar BAĞIŞ için peşinen çok teşekkür ederiz!

[ROM][S4][i9500][ 19 NİS ] AICP - 4.0 - KK 4.4.2_r2 | OFFICIAL NIGHTLIES

AICP nedir?
    AICP, "HTC Desire HD" kullanılan günlerde geliştirilmeye başlanmış ve birçok Android kullanıcısı tarafından "Ice Cold Project" olarak bilinen bir ROM'dur. O günlerden bu günlere bir çok farklı cihaz için gün geçtikçe geliştirilerek kendine has birçok özelliği olan belli bir seviyeyi yakalanmıştır.
    Rom AOKP tabanlı olup, AOKP'nin nimetleri yanında bir çok faydalı eklentiyi de halihazırda içinde barındırmaktadır.
    Fakat AOKP tarafından resmi olarak desteklenmediği için karşılaşacağınız herhangi bir sorunu (bug) burda bizlerle paylaşmanızı ve AOKP'yi ROM'umuza has sorunlarla meşgul etmemenizi rica ederiz.

EN SON YAYINLANAN STABIL SÜRÜM (19-04-2014))

İndirme Link'i:

AICP Nightly Builds: HER GECE GÜNCELLENEN SÜRÜMLERİN İNDİRME SAYFASI

YENİLİKLER:

• Floating Window - Long press to activate it for any app from Recents Menu.
    • App Circle Bar
    • Circle Ram Bar for Recents
      .........
    • Diğer iyileştirmeler...

KERNEL:
    CM kaynak kodlarından kernel yapılmıştır.

ÖZELLİKLER:

• AOKP features
    • TRDS Dark switch
    • Halo
    • OmniSwitch
    • Profiles
    • Lockscsreen Notifications
    • Active Display
    • Wakelock blocker
    • System app Remover
    • Animations
    • Lockecreen color theming
    • Lockscreen blur, gestures etc...
    • etc...

Neler Bozuk:

• BT ile arama yaparken ses metalik olarak geliyor, ekran kapanınca hat kopuyor.
    • Siz söyleyin... :P

CUSTOM ROMLAR
    Özel Romlar yeni çıkan Android KitKat'i keyfinizce sonuna kadar kullanmanız için herşeyi içermelidir.
    Bu ROM dan sonra herhangi bir eklenti vs hiç birşeye gerek kalmadan tamamen özelleştirilmiş ve bir çok eklenti içinde kullanıma hazır bir rom elinizde olacak...
    Sadece Flashlayın ve kullanın!
    İlk kez bu ROM'a geçiş yaparken "FULL WIPE" yapmanız şiddetle tavsiye olunur.
    Titanium Backup gibi yedekleme programları ile app ve data yedeklerinizi geri sistem stabilitiseini bozma ihtimali olduğu için yüklememeniz tavsiye edeilir... Ama yükler ve sorunlar başlarsa, sıfır kurulum yapmadan evvel lütfen sorunlarla gelmeyin.

Nasıl Flashlanır?

ROM Gerrit
    [/COLOR]

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Xphoid -- 2 Mayıs 2014; 8:39:04 >

• Hocam öncelikle hayırlı olsun..

Şimdiden elinize emeğinize sağlık...

Öncelikle ilk farkettiğim ve şu anda yazmakta sıkıntı çektiğim klavye :) türkçe olsa fena olmaz hani he bundan dahada önemli bir sorunumuz daha var karşı tarafın sesi bozuk geliyor
    Ses konusunda ayarlardan yapabilecegimiz birşey varmi ?

OTG sorunu da mevcut roomda flash bagladim ama gormedi :(

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Serkan.Unal

Hocam öncelikle hayırlı olsun..

Şimdiden elinize emeğinize sağlık...

Öncelikle ilk farkettiğim ve şu anda yazmakta sıkıntı çektiğim klavye :) türkçe olsa fena olmaz hani he bundan dahada önemli bir sorunumuz daha var karşı tarafın sesi bozuk geliyor
    Ses konusunda ayarlardan yapabilecegimiz birşey varmi ?

OTG sorunu da mevcut roomda flash bagladim ama gormedi :(

Gelişmekte olan bir rom...

i9500 için CM "device tree" ve "kernel"i kullanıldığı için CM'de karışlaşılan benzer sorunlar burda da karşılşılabilir... günlük olarak ROM'a birşeyler ekleniyor zaman içinde sizlerden gelen bildirimler ile en mükemmeli yakalanacak...

Ses ile ilgili olarak var olan bütün CM bazlı romları denedim 2 gündür... en iyi konuşma yapılanlardan birisiyiz...

OTG deneme imkanım olmamıştı bende yok çünkü... merak da ediyordum... kullanan başka arkadaşlar da OTG ile geri dönüş yaparsa yapılacaklar listemize alalım...

Klavve olarak TouchPal X Keyboard

öneriyorum... bedava ve çok iyi... her türlü dil ekleniyor...
  • Xphoid kullanıcısına yanıt
    Haaayırlııı Uğurluuuu olsun kardeş..İNŞEALLAH bu rom iyice gelişir ve sonunda vazgeçilmez bir numara ROM olur.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ASC33

Haaayırlııı Uğurluuuu olsun kardeş..İNŞEALLAH bu rom iyice gelişir ve sonunda vazgeçilmez bir numara ROM olur.

• Bu arada kernel konusuna açıklık getiriyim...

Perseus inşallah kullanıcaz ama Perseus da ki sorun yüzünden şimdilik önermiyorum... Yoksa sabah flashladım çalışıyor.. Bir iki pürüz var giderilince gönül rahatlığı ile kullanacaksınız...

• Abi ekran kapandiginda bir hat kopmasi yasamadim. Ama konustugum kisiler sesinde cizirti var diyor

• Ayrica cok kullandigim bir ozelligi kaldirmissiniz abi. ;) flash notification. Erisilebilirlikte yok malesef. Alternatif prolar var evet ama rami cok sisiriyor. 1,8 gb dolu oldugunu gordum kac defa. Lutfen eklermisiniz. Bir de Turkcelestirme konusunda nasil yardim edebilirim size abi

• Hayırlısı olsun Kardeşim :)

Ne diyelim.. Ecnebilerin dediği gibi: Happy Flashings :D
  • quote:

Orijinalden alıntı: semdoc

Hayırlısı olsun Kardeşim :)

Ne diyelim.. Ecnebilerin dediği gibi: Happy Flashings :D

sayende walla abi; sen olmasan iyicene uzaklasmistim bu isten de S4 ten de... :)

yeni bir tat yeni bir heyecan oldu...desteginle super olacak...
  • Blacklist calismiyor. Feedback 2 ;))

• quote:

Orijinalden alıntı: NIGRA

Blacklist calismiyor. Feedback 2 ;))

ok yazin bakalim zaman icinde...

ses ile ilgili dedigim gibi cozum bakiyoruz ama CM den bir cozum gelmesi gerekebilir...

denedigim CM AOSP bazli romlar icinde gene de kullanilabilir bir ses var...
  • quote:

Orijinalden alıntı: Xphoid

quote:

ses ile ilgili dedigim gibi cozum bakiyoruz ama CM den bir cozum gelmesi gerekebilir...

feedback 3: abi ben böyle bir şarj erimesi görmedim. interneti vs kapalı. eridi bitti.. optimizasyon acil :(
  • quote:

quote:

quote:

feedback 3: abi ben böyle bir şarj erimesi görmedim. interneti vs kapalı. eridi bitti.. optimizasyon acil :(

sarjla ilgili sorun yok... gunde 1000 defa flash etmeme ragmen gece birakiyorum wifi senkron hersey acik 7 8 saatte %6 dusuyor...

full wipe yaptin mi?
    backup programlarindan herhangi biri ile restore ettin mi?
    eger full wipe yapip, restore da etmediysen recovery e gir wipe cahce ve dalvik cache yap reboot et...

sarj ile ilgili olarak: cok yeni flashladin romu... kendine gelmesini bekle...
  • quote:

quote:

quote:

quote:

sarjla ilgili sorun yok... gunde 1000 defa flash etmeme ragmen gece birakiyorum wifi senkron hersey acik 7 8 saatte %6 dusuyor...

full wipe yaptin mi?
    backup programlarindan herhangi biri ile restore ettin mi?
    eger full wipe yapip, restore da etmediysen recovery e gir wipe cahce ve dalvik cache yap reboot et...

sarj ile ilgili olarak: cok yeni flashladin romu... kendine gelmesini bekle...

tüm formatlarından sonra kurulum yaptım tüm wipeler ile birlikte. o kadar. backup kullanmıyorum ben. tamam deneyeyim abi tekrar ;)
  • yarindan itibaren OTA destegi geliyor...

hazir olun... gecelik guncellemeler OTA ile ulasacak sizlere...
  • Feedback 1 : flash notification.
    Feedback 2 : Blacklist calismiyor.
    Feedback 3 : Tarayıcı bu alternatif olanlarda dahil *.mp4 uzantılı videolar açılmıyor. örn:http://m2.milliyet.com.tr/Video/VideoClipByCode?Code=gu1BRbz3DJSV
    milliyet mobil sürümdeki bu video.
    Feedback 4 : Mesajlardaki bildirimdeki popup uyarı çalışmıyor. Durduruldu diye uyarı veriyor. Ayrıca gelen bildirimin notification center daki oku ve yanıtla kısımları ingilizce.
    Feedback 5 : es explorer hafıza kartını 2 adet görüyor. önizleme --->http://i.hizliresim.com/e2lb1q.png
    Feedback 6 : Sim rehberi direk kullanılamıyor.

Devam edeceğim abi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi NIGRA -- 4 Mart 2014; 1:10:40 >
  • quote:

yarindan itibaren OTA destegi geliyor...

peki baştan rom atmak zorunda kalacak mıyız ona göre kurayım bugün ?? Birde bu paypal linki çalışmıyor. :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi NIGRA -- 4 Mart 2014; 1:06:07 >
  • quote:

quote:

yarindan itibaren OTA destegi geliyor...

peki baştan rom atmak zorunda kalacak mıyız ona göre kurayım bugün ?? Birde bu paypal linki çalışmıyor. :)

hayret dün resim üstünden çalışıyordu bugün çalışmıyor... üstüne link attım....

sıfırdan kuracaksın...
  • quote:

Feedback 1 : flash notification.
    Feedback 2 : Blacklist calismiyor.
    Feedback 3 : Tarayıcı bu alternatif olanlarda dahil *.mp4 uzantılı videolar açılmıyor. örn:http://m2.milliyet.com.tr/Video/VideoClipByCode?Code=gu1BRbz3DJSV
    milliyet mobil sürümdeki bu video.
    Feedback 4 : Mesajlardaki bildirimdeki popup uyarı çalışmıyor. Durduruldu diye uyarı veriyor. Ayrıca gelen bildirimin notification center daki oku ve yanıtla kısımları ingilizce.
    Feedback 5 : es explorer hafıza kartını 2 adet görüyor. önizleme --->http://i.hizliresim.com/e2lb1q.png
    Feedback 6 : Sim rehberi direk kullanılamıyor.

Devam edeceğim abi.

NIGRA ya olduğu gibi katılıyorum aynı sorunları bende yaşıyorum dün geceki kontrollerim sırasında gördüm ama yazmaya gerek kalmamış NIGRA yazmış zaten :)

• 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.