Şimdi Ara

S4 MİNİ TÜM YAZILIM ROM-ROOT İŞLEMLERİ( İLK SAYFAYI OKUYUN) (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
426
Cevap
12
Favori
68.363
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: gelecek3535

quote:

Orijinalden alıntı: Mücahit0606

Anlık şarj bitmeleri için üstte verdiğin linkten yüklemeyi yaptım root atmadan hallettim sadece onu yüklesem şarj sorunu ortadan kalkar mı?

root yapmadan da olur ama telefondan izin isteyeceği için sorun çıkabilir bu izin ise sadece rootla olabilir.Yine de bir deneyin derim .roottanda korkmanıza gerek yok,eğer isterseniz tekrar odinle türkiye romu yükleyip garanti kapsamına alabilirsiniz
    bu arada ds batery programını Google play store de indirip kurarsanız 3 gün şarj 6 saat ekran süresi garanti olur.

Deep sleep battery programı battery doctordan daha mı iyi dostum :)

• quote:

Orijinalden alıntı: vgengin

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Mücahit0606

Anlık şarj bitmeleri için üstte verdiğin linkten yüklemeyi yaptım root atmadan hallettim sadece onu yüklesem şarj sorunu ortadan kalkar mı?

root yapmadan da olur ama telefondan izin isteyeceği için sorun çıkabilir bu izin ise sadece rootla olabilir.Yine de bir deneyin derim .roottanda korkmanıza gerek yok,eğer isterseniz tekrar odinle türkiye romu yükleyip garanti kapsamına alabilirsiniz
    bu arada ds batery programını Google play store de indirip kurarsanız 3 gün şarj 6 saat ekran süresi garanti olur.

Deep sleep battery programı battery doctordan daha mı iyi dostum :)

evet geceleyin sadece % 1 gitti.

• hocam root yaptım ve gereksiz uygulamaları kaldırmak için root uninstaller kurdum fakat programa yetki vermiyor ve uygulamaları uninstall etmiyor.

ne yapmak lazım.Birde rootladıktan sonra zırt pırt çıkan güvenlik bildirimini iptal etmek için hangi dosyayı silmek gerekiyor.

yardımcı olursanız çok sevinirim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: skynet

hocam root yaptım ve gereksiz uygulamaları kaldırmak için root uninstaller kurdum fakat programa yetki vermiyor ve uygulamaları uninstall etmiyor.

ne yapmak lazım.Birde rootladıktan sonra zırt pırt çıkan güvenlik bildirimini iptal etmek için hangi dosyayı silmek gerekiyor.

1.Root dosyasını kurdunuz root ettiniz
    2.üstüne verdiğim linkte kerneli kurun ( wipe cache yapın ,anlık şarj bitmesi tarih,birde ds batery kurun işlem tamam şarj olayı biter)
    3.root unistaller artık çalışabilir ( bu arada cwm den çıknca fix rootu mutlaka onaylayın sanırım sizdeki sıkıntı bu hemen reboot yapmayın siz çıknca size fix root diye soracak kabul edin)
    4.gereksiz uygulamaları önceki sayfada verdim gönül rahatlığı ile kaldırın.
    5.wipe cache yapmayı unutmayın.

• yeni rom 4.2.2. üzerine LewaOS v5 jb4.2.2

https://disk.yandex.com.tr/public/?hash=L2tDAatN5oFR5Lr7tT8n%2BkPFxUixGBdmCj%2B46oDN8lc%3D%3A%2FLewaOS%20v5%20jb4.2.2%2F

güncellemeler devam edecektir............
  • gelecek3535 kullanıcısına yanıt
    sayenizde ben de bulaştım bu işlere
    yeni aldığım s4 mini (9190) nin garantisine acımadan root yaptım
    root ok , pilz recovery ok
    değişik custom rom ları yükleme ok [slimkat (fazla sade) , carbon , cyanogen (arada resetliyor) denedim , sırada mokee var....]
    üstlerine gapps yükleme ok

gelgelelim , kernel ve ufak modları bir türlü yukleyemiyorum.
    recovery ekranından zip dosyaları yüklüyorum fakat ya boot etmiyor ya da rom açılıyor fakat eklentiler çalışmıyor.
    (wipe ları yapıyorum)
    mesela ana ekran döndürmeyi beceremedim hiç. yada anlık pil göçme kernelini yükledim mi anlamıyorum.
    telefon bilgileri ekranın da hiç kernel bilgisi görünmüuor.
    yükleme tarifide bulamadım. cwm denmi yoksa odinden mi yuklemek gerekiyor.
    odinden ise , ap den mi dosya seçmeli?

siz hangi rom u ve gapps ı kullanıyorsunuz?
    daha bir sürü soru var ama yavaş yavaş...

• quote:

yeni rom 4.2.2. üzerine LewaOS v5 jb4.2.2

https://disk.yandex.com.tr/public/?hash=L2tDAatN5oFR5Lr7tT8n%2BkPFxUixGBdmCj%2B46oDN8lc%3D%3A%2FLewaOS%20v5%20jb4.2.2%2F

Dostum merhaba bu telefona kernel flashtool ( sony deki gibi ) programından mı atılıyor?
    Bide kernel flaşlayabilmek için Bootloader kilidini nasıl kaldırıcaz?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: siyaha

sayenizde ben de bulaştım bu işlere
    yeni aldığım s4 mini (9190) nin garantisine acımadan root yaptım
    root ok , pilz recovery ok
    değişik custom rom ları yükleme ok [slimkat (fazla sade) , carbon , cyanogen (arada resetliyor) denedim , sırada mokee var....]
    üstlerine gapps yükleme ok

gelgelelim , kernel ve ufak modları bir türlü yukleyemiyorum.
    recovery ekranından zip dosyaları yüklüyorum fakat ya boot etmiyor ya da rom açılıyor fakat eklentiler çalışmıyor.
    (wipe ları yapıyorum)
    mesela ana ekran döndürmeyi beceremedim hiç. yada anlık pil göçme kernelini yükledim mi anlamıyorum.
    telefon bilgileri ekranın da hiç kernel bilgisi görünmüuor.
    yükleme tarifide bulamadım. cwm denmi yoksa odinden mi yuklemek gerekiyor.
    odinden ise , ap den mi dosya seçmeli?

siz hangi rom u ve gapps ı kullanıyorsunuz?
    daha bir sürü soru var ama yavaş yavaş...

Dostum sony için cevap verirsem cwm 'den kernel yükleyemezsiniz zira bl açıp kernel yüklerseniz cwm'ye girebilirsiniz ya da root ile cwm yüklersiniz ( cwm den rom mod gapps ıvır zıvır yükleyebilirsiniz )
    En kısa çözüm bootloader açmaktır root falan uğraşmazsınız üzerine kernel flaşlayıp romu kurarsanız

• quote:

quote:

hocam root yaptım ve gereksiz uygulamaları kaldırmak için root uninstaller kurdum fakat programa yetki vermiyor ve uygulamaları uninstall etmiyor.

1.Root dosyasını kurdunuz root ettiniz
    2.üstüne verdiğim linkte kerneli kurun ( wipe cache yapın ,anlık şarj bitmesi tarih,birde ds batery kurun işlem tamam şarj olayı biter)
    3.root unistaller artık çalışabilir ( bu arada cwm den çıknca fix rootu mutlaka onaylayın sanırım sizdeki sıkıntı bu hemen reboot yapmayın siz çıknca size fix root diye soracak kabul edin)
    4.gereksiz uygulamaları önceki sayfada verdim gönül rahatlığı ile kaldırın.
    5.wipe cache yapmayı unutmayın.

cevabınız için teşekkürler.

fakat ben zaten dediğiniz şekilde yaptım.root yapmaya yabancı değilim eski androidimde de yapmıştım.

dediğiniz kernel i de yüklemiştim. fakat cwm den çıkarken fiz root gibi birşey sormadı bana yani root ettikten sonra wipe cache yaptım ve sonra reboot ettim yani hiçbir zaman öyle birşey sormadı.

sizin cwm ve root hangi sürüm. ben ikinci linkteki son sürüm olan "philz_touch_6.19.3-serrano3gxx" indirip rootladım telefonu. root işini sırf şu gereksiz uygulamalardan kurtulmak için yaptım ama olmadı.

birde telefon açılırken " Set Warranyt Bit : Kernel " diye sarı fonlu bir uyarı çıkıyor.

dediğim gibi daha önce de root ve rom işiyle uğraştım ama hiç böyle olmamıştı anlamadım.

Neyse olmadı odinle orjinal rom geri yüklerim

• quote:

Orijinalden alıntı: emre_virüs

quote:

yeni rom 4.2.2. üzerine LewaOS v5 jb4.2.2

Dostum merhaba bu telefona kernel flashtool ( sony deki gibi ) programından mı atılıyor?
    Bide kernel flaşlayabilmek için Bootloader kilidini nasıl kaldırıcaz?

ilk önce cwm ile root ediyoruz üstüne kernel dosyasını yüklüyoruz

bu arada kernel hatası alırsanız bir 5 dk bekleyin olmazsa odinle orijinal türkiye romuna dönün.

hocam başka bir root denedim bu sefer oldu.

önce ki superuser yetkisi vermiyordu ondan kaldıramıyordum uygulamaları.rom olarak zaten stock rom kullanıyorum rom'u değiştirmedim sadece verdiğiniz s5 temasını yükledim çok güzel oldu :)

Şu an için tek sorun şu zırt pırt çıkan güvenlik bildirimi.Ondan kurtulmak için hangi klasörün içinden hangi dosyayı silmek gerekiyodu size zahmet yazarsanız sevinirim...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi skynet -- 18 Mart 2014; 16:40:06 >
  • quote:

hocam başka bir root denedim bu sefer oldu.

önce ki superuser yetkisi vermiyordu ondan kaldıramıyordum uygulamaları.rom olarak zaten stock rom kullanıyorum rom'u değiştirmedim sadece verdiğiniz s5 temasını yükledim çok güzel oldu :)

Şu an için tek sorun şu zırt pırt çıkan güvenlik bildirimi.Ondan kurtulmak için hangi klasörün içinden hangi dosyayı silmek gerekiyodu size zahmet yazarsanız sevinirim...

uygulamalardan

•KNOXAgent.apk
    •KNOXStore.apk
    •ContainerAgent.apk
  • YENİ ROMUMUZ ÇIKTI SÜPER BİR ROMMMM

CWM İLE KURULUYOR

https://disk.yandex.com.tr/public/?hash=cpFzkOS5NTV4TWzJLYI6/mkiZstMIKKaDeIPp5TyLdg%3D
  • YENİ ROM GÖRSELLERİ

S4 MİNİ TÜM YAZILIM ROM-ROOT İŞLEMLERİ( İLK SAYFAYI OKUYUN) S4 MİNİ TÜM YAZILIM ROM-ROOT İŞLEMLERİ( İLK SAYFAYI OKUYUN) S4 MİNİ TÜM YAZILIM ROM-ROOT İŞLEMLERİ( İLK SAYFAYI OKUYUN) S4 MİNİ TÜM YAZILIM ROM-ROOT İŞLEMLERİ( İLK SAYFAYI OKUYUN)

• quote:

YENİ BİR ROM MOKEE

ÜSTÜNE CWM İLE GAPPS :
    http://www.androidfilehost.com/?fid=23329332407566631

GÖRÜNTÜLER İÇİN

http://www.s4miniarchive.com/2014/03/mokee-rom-android-442-for-galaxy-s4-mini-i9190-i9195.html

Mokee yi kurdum , gapps dosyası da oldukça küçük , benim için iyi bişey
    16032014 nightly versiyonu , android 4.4.2 ,

rom : MK44.2-serrano3gxx-201403161849-NIGHTLY 182 Mb
    gapps : gapps_kk-20131126 17,6 Mb

ram kullanımı %32-45 civarı , clean master ve battery doctor sayesinde gereksiz şeyler otomatik kapanıyor.
    4-5 gündür kullanıyorum , ne kitlendi , ne resetlendi , pil tüketimi diğerlerine göre daha başarılı
    yoğun kullandığım için gece şarj %40 lara düşüyor ve şarj ediyorum.

bazı uygulama ikonları çince gibi , anlamadım , kullandığım şeyler değil zaten
    (ifly , MK gibi) diğer romlarda uninstall lar yüzünden format gerektiğinden bunlara elleşmiyorum..

kullandığım aplikasyonlarda hiçbir sorunla karşılaşmadım. (face , gmail , whatsup, accuweather , vs..)
    Arayüzde çok fazla özelleştirme yapılabiliyor
    Performans , overclock seçenekleri açık.. (max ayarda açılıyor zaten)

ana ekran scroll efect i olarak carousel i denemenizi tavsiye ederim...

• quote:

Orijinalden alıntı: serhatgnay

Telefonuma root attıktan sonra cihaz durumum resmi den özele döndü acaba nasıl düzeltebilirim ??
     S4 MİNİ TÜM YAZILIM ROM-ROOT İŞLEMLERİ( İLK SAYFAYI OKUYUN)

odinle orijinal türkiye romunu yükleyin

Mehaba hocam bende caygonenmod 10.2 yüklü recoveryi açarken Set warrently bit: recovery vede telefonu açarken Set warrently bit: kernel hatalarını alıyorum knox uyarılarıni silin diye okudum fakat suan telde knox dosyaları yok uyarıları nasıl kapatırım bilgilendirirseniz veya forumdan bilen biri bilgilendirirse sevinirim

• full wipe yapmaniz lazim ilk once cwm yi acin daha sonra mounth ve storegenden wipe data format system format cache yapin sonra odinle turkiye romunu yukleyin en sonu bu arada ilk sayfada bu sorunun cozumu yaziyor

• Arkadaşlar telefona 4.4 gelicekmi acaba?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Zafer Çetin -- 23 Mart 2014; 14:47:22 >
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.