Şimdi Ara

Küçük ve hızlı şarj imkanı sunan LithiumCard projesi bağış desteği arıyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
33
Cevap
1
Favori
565
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• Küçük ve hızlı şarj imkanı sunan LithiumCard projesi bağış desteği arıyor

Mobil cihazlara giderek daha fazla ihtiyaç duyduğumuz son dönemde buna paralel olarak harici şarj istasyonlarına da ilgi artıyor. Tüketicinin devamlı yanında taşımak durumunda olduğu şarj istasyonları daha küçük ve daha hafif çözümlerle karşımıza çıkıyor.

Indiegogo üzerinde bağış desteği arayan LithiumCard, bir kredi kartı büyüklüğündeki ölçüleri ile dikkat çekiyor. Kredi kartından biraz kalın olması sayesinde de cüzdanda taşınabiliyor. 1200mAh gücünde bir batarya taşıyan LithiumCard'ın en önemli özelliği ise hızlı şarj edebilmesi.

HyperFET adlı bir şarj teknolojisi kullanan LithiumCard, cihazın en optimal şarj profilini hesaplıyor ve duruma göre 2 ampere kadar enerji sağlayabiliyor. Ürün bir dakikada bataryayı yüzde 1 artıracak kadar enerji aktarımı yapabiliyor. Örneğin kullanıcı sadece 15 dakika cihazını şarj ederse bataryası yüzde 15 seviyesine kadar çıkabiliyor.

LithiumCard USB girişi üzerinden kendisini şarj ediyor. Ayrıca Lightning veya microUSB bağlantıları ile aynı anda iki cihazı da şarj edebiliyor. Proje çok kısa süre içerisinde gerekli bağışın yarısını topladı ve gerçekleşmesine kesin gözüyle bakılıyor.  

Kaynak:http://bgr.com/2014/02/28/lithiumcard-fast-charging-smartphone-battery/

• Cüzdanda taşınması açısından iyi bir tasarım olmuş.

Umarım şarj kablosu cihazın içine sürgülü sistemle(örn/süpürgelerdeki kablo mekanizması gibi)konulmuştur.
    Yoksa hiçbir albenesi olmaz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi giogo -- 2 Mart 2014; 16:40:42 >
  • şaka herhalde 1200 mAh nokia 5110 mu şarj edeceksiniz

• Bu arada benim Nokia BL-6F 1200 mah`lık bataryayı ölçtüm.

Uzunluk=46.12 mm

En=40.48 mm

Kalınlık=6.34 mm

Bu cihazın hiç albenesi yok.

• Kredi kartları ne zamandan beri neredeyse 5mm ? . Kredi kartından en az 5 kat daha kalın bir cihaz.

• cüzdanımda yedek batarya taşırım daha iyi
  • Bu özelliği direk telefonlara getirsinler, harici şarja gerek kalmaz böylelikle.

1200mah bataryaya sahip olup 5 dakikada şarj olan bir telefon çıksa kimse yadırgamaz bence

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • bi ara miui nin 10000mah'lık ucuz powerbank'ı vardı noldu acaba çıktıysa ondan alsaydık

• quote:

Orijinalden alıntı: feveran

şaka herhalde 1200 mAh nokia 5110 mu şarj edeceksiniz

Iphone 5S 1050 mAh

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: admag99

quote:

Iphone 5S 1050 mAh

Non-removable Li-Po 1560 mAh battery

http://www.gsmarena.com/apple_iphone_5s-5685.php
  • gionee o inceliğe 2300 mahlık telefon yapıyoken 1200 çok az olmuş

• cihazın tipi hoşuma gitti alacak olsam fiyat ve mAh değeri iyi olsa alacağım cihaz bu olurdu ama 1200 nedir ya benim telefon 3000 mAh o cihaz benim telefonumu ne kadar şarj edebilirki?

• bağışı toplar parayı bulunca geliştirir elbet, hızlı şarj olayı zaten yenilik. destekçisi olmadan 5000 mah yapacak değil ya adamlar :) birileri ellerinden tutsun geliştirirler elbet

• quote:

quote:

Iphone 5S 1050 mAh

1540 mah olmasın o.

• Toshibanin patentini satin aldigi bayan bir ogrencinin gelistirdigi batarya teknolojisi ne zaman gelecek onu mwrak ediyorum 15 dakikada full sarj yapiyordu sanirsa

• quote:

Orijinalden alıntı: giogo

quote:

quote:

Iphone 5S 1050 mAh

1540 mah olmasın o.

10-20mAh kısmına takılmayın. Haberdeki pil onu da tam şarj edecek kapasitede değil.

• Toshibanin patentini satin aldigi bayan bir ogrencinin gelistirdigi batarya teknolojisi ne zaman gelecek onu mwrak ediyorum 15 dakikada full sarj yapiyordu sanirsa

• quote:

hiç birşeyi beyenmiyorsunuz arkadaşım bu kadar çok biliyorsanız siz yapın görelim.

orada ürünün şarj yeteneği ve boyutu önemli cüzdanında taşınabilecek bir yapıda bataryadan bahsediyorlar
  • quote:

Orijinalden alıntı: Dunn

Bu özelliği direk telefonlara getirsinler, harici şarja gerek kalmaz böylelikle.

1200mah bataryaya sahip olup 5 dakikada şarj olan bir telefon çıksa kimse yadırgamaz bence

5 dakikada değil 100 dakika 1 saat 40 dakika ediyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: WhiteLotus

bi ara miui nin 10000mah'lık ucuz powerbank'ı vardı noldu acaba çıktıysa ondan alsaydık

Hocam Miui'nin ürününü bilmiyorum ama Xiaomi firmasının 10400mAh'lık bir şarj cihazı var donanımhaberde haber olmuştu hatta. 25 dolarlık fiyatıyla kaliteli şık ve ucuz tatil cihaz. Şu an Çin'den 35 dolar civarına getirtilebiliyor. Ben kullanıyorum ve çok memnunum açıkçası.

http://www.xiaomi.com/en/micharger

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.