Şimdi Ara

MWC 2014 : Snapdragon 805 yongaseti 300Mbps LTE hızlarına ulaşabilecek

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
25
Cevap
0
Favori
429
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• MWC 2014 : Snapdragon 805 yongaseti 300Mbps LTE hızlarına ulaşabilecek

Yongasetlerine hücresel iletişim yongalarını da entegre ederek hem en iyi performansa hem de en hızlı internet bağlantısına sahip mobil cihazların önünü açan Qualcomm, Snapdragon 805 yongasetinde de önemli bir başarıya imza atıyor.

MWC 2014 etkinliğinde Samsung ile bir demo yapan firma, henüz piyasada olmayan Snapdragon 805 yongasetli Galaxy Note 3 modeli ile 300Mbps LTE hızlarına ulaşabildi. 

Qualcomm, bu hızlara Snapdragon 805 yongasetine entegre ettiği yeni iletişim yongası ile erişebiliyor. Gobi 9x35 adlı iletişim yongası yeni LTE Advanced Cat 6 standardına destek veriyor. Bu standart ise LTE bağlantı hızlarını en yüksek değer olan 300Mbps seviyesine kadar çıkarıyor.

Gobi 9x35 ayrıca LTE, 3G, EDGE, GPRS gibi önceki tüm iletişim altyapılarına da destek sunuyor. Model 20nm fabrikasyon süreciyle üretildiği için zar alanından da tasarruf ediyor. 

Bilindiği gibi önceki LTE Advanced ağları 150Mbps bağlantı hızlarına kadar çıkmaktaydı. Bu hızlara destek veren Snapdragon 800 yongaseti hatırlanacağı üzere Galaxy S4 LTE-A versiyonunda kendisine yer bulmuştu. 

Demoda sergilenen Galaxy Note 3 modelinin Snapdragon 805 yongasetine sahip olması, bu versiyonun yakın zamanda Güney Kore'de piyasaya çıkabileceği iddialarına sebep oldu. Ancak bu cihazlar sadece LTE Advanced altyapısının desteklendiği ülkelerde belirtilen hızlara ulaşabiliyor. Şu anda Güney Kore'de LTE-A altyapısı tüketiciye sunulmuş durumda. Avrupa'da ise denemeler devam ediyor. Son olarak Sochi Olimpiyatlarında Huawei altyapısı ile bölgede LTE-A hizmeti sunulmuştu. 

Kaynak:http://www.phonearena.com/news/Qualcomm-used-a-Snapdragon-805-equipped-Samsung-Galaxy-Note-3-to-showcase-300Mbps-LTE-A-Cat-6-download-speeds_id53274

• Daha bizim 3G 7.2Mbps çekmiyor...

• Bizde s4le exynos ile 7.2 mbps ile dua edelim...:S
  • 4K gibi ülkemizde hiçbir geçerliliği olmayan bir teknoloji

Ayrıca samsung yine telefonun 1748181 tane versiyonunu çıkarmaya devam ediyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mehmedaltair -- 1 Mart 2014; 16:01:20 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Biz daha edge ile bağlanalım teyteytey.

• 10 Mbps hız olsun razıyım

• quote:

Orijinalden alıntı: batkent

Daha bizim 3G 7.2Mbps çekmiyor...

Ben onu bile göremiyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi duyguçiçek -- 1 Mart 2014; 17:31:15 >
    < Bu ileti m.bolumsonucanavari.com kullanılarak atıldı >
  • onlara 300 mbps biz ancak 300 kbps

• O zaman bu adamlar bizimle aynı hızda girse nete halk sokaga dökülür :D

• isterse 5000mbps olsun türkcellde internet fiyatları böyle olduktan sonra yemişim telefonda interneti

• 3G'mize bok atanlar gelmiş yine. Vodafone 3G ile 30 megabite kadar ulaşabiliyorum hiç boşuna laf atmayın
  • turkcell turboo 3g yeter be

• 3G Çekmiyor diye 2G kullanıyorum ben okulda ve dersanede lanet olsun Avea

• Bugüne kadar mobilde speedtest sonuclarina göre 10mbps yi geçemedim.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • hayret bırıde cıkıp ''Galaxy Note 3 snapdron S805'' demedı.bu yorumu beklıyordum. :D :D :D

• Onu bunu geçin daha 2G nin bile çekmediği yerler varki 3G den bahsetmeyelim . Hız için şu söylenir yakında 805 chipsetli cihazları piyasada görebiliriz.

• Hızı geçtim bizim 3G'de hala 170+ ms ping... İnternette gezmekten başka bir işe yaramıyor çoğu yerde.

• Bizde daha 3g bile oturmadi.Avea surunuyor resmen

• 3g yi geçtim wifi hızını 8 den 16mbite çıkartmak istedim adsl sağlayıcı hattın kaldırmaz o hızı santrale uzaksın yapamayız diyor burası türkiye olmazların olduğu yer.

• bize 300mbit lik internet gelene kadar kaç tane çip eskir maziye karışır. o yüzden yeni çıkan bi cihazda ''oufff 4g yok '' diyenlere de ''3g miz varda noluyor?'' demek istiyorum. yersiz triplere girmenin alemi yokki biraderim. doğru düzgün 3gyi verseler bide ucuz verseler milletçe büyük beklentilerimiz zaten yok
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.