Şimdi Ara

Google modüler telefon konseptini 50$ seviyesinden satışa sunacak

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
59
Cevap
1
Favori
641
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• Google modüler telefon konseptini 50$ seviyesinden satışa sunacak

Phoneblok projesiyle bir anda teknoloji gündemine oturan modüler telefon konsepti, Google, Motorola, Xiaomi, ZTE gibi pek çok devden de destek görmüştü. Motorola'nın başlattığı ve Google'ın devraldığı Project Ara isimli modüler telefon projesi prototip aşamasına kadar geldi ve tüketiciler için oldukça önemli planları var.

Google, projeyi daha iyi tanıtma ve ilk modül geliştirme setlerini dağıtma adına 3 tane geliştirici konferansı düzenleyecek ve bunların ilki 15 Nisan'da Kaliforniya'da olacak. 

Google'ın amacı dokunmatik ekran, WiFi ve devre kartından oluşan iskelet yapıyı 50$ karşılığında tüketiciye sunmak. Tüketiciler daha sonra mobil istasyonlarda diledikleri bileşeni alarak giriş seviyesi, orta seviye veya üst seviye bir cihaz haline getirebilecekler. 

Google bu konferanslarla Android işletim sistemini de buna uygun hale getirmek konusunda adımlar atmayı planlıyor. Böylece birkaç büyük oyuncudan ziyade sayısız geliştirici donanım çalışmalarına katkıda bulunabilecek. Konferansta ilk çalışan prototip görücüye çıkacak. Nihai sürümün ise 2015 yılının başlarında piyasaya sürülmesi planlanıyor. 

Kaynak:http://www.projectara.com/#project-ara

• Abi çok iyi ya ...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • güzel düşünce ama diğer üreticilerinde destek vermesi lazım ki olumlu sonuç alınsın.

• Fikir çok güzel.

Çok yaygınlaşırsa herkes istediği donanımı sipariş eder ve ucuz yollu bir akıllı telefonu kendisi yapabilir.

Elbetteki en yüksek donanımları alabilme şansımız olsa bile o dönemin popüler markaları kadar performans veren bir telefon yapamayız.Ama bilgisayar kasası toplamaktan daha eğlenceli ve ucuz bir iş olur.Düşünsenize parçaları ayrı ayrı takmak,sadece size has bir telefon,yazılımı kurulurken oluşan heyecan..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi giogo -- 27 Şubat 2014; 23:13:51 >
  • Hayalini kurabildim forumda cogu kisi 720p ekran filan ram 4 gb :D sonra artik savaslar baslar :D sonra bide o parca o telefona uyumlu degil filan alir basini gider :)

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: -BraveHeart-

Abi çok iyi ya ...

Bi bitmediniz..
  • 1-2 yılı var en fazla tam olarak oturması için. Sonra gelsin konsept tasarımlar.
  • Herseyin ilaci zaman. Bakalim ilerde neler cikacak.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • anakartı 50$ olacak sanırım diğer parçalar ayrı satılır :P

• Harika bir iş olacaktır. Benim için biçilmiş kaftan. Harika bir şey. Gerçekten kendi elimizle telefon inşaaetmek harika olurdu.

• quote:

Orijinalden alıntı: vonaleee

anakartı 50$ olacak sanırım diğer parçalar ayrı satılır :P

onu apple yapar
  • tek sorun güncellemeler olur ona da google microsoft gibi çözüm getirirse oOoOoOo

• Bir bakıma iyi bir bakıma kötü olur bu iş. Bu seferde telefon parçaları pc parçaları ile fiyat konusunda yarışır hale gelir. 27 yaşındayım bu güne kadar tüketici lehine birtek teknolojik gelişme görmedim.

Şuan 750–1000 lira arası satılan orta segment bir cep telefonu marketteki tüm oyun ve uygulamaları rahatça kaldırıyor. Ancak bence bu teknoloji çıktıktan sonra sektör pc sektörüne dönerse 750–1000 lira arası bir fiyata toplayacağımız telefonla anca snake oynarız gibi geliyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Androide universal driver sisteminin gelmesi lazım.yoksa uyumluluk sorunları baş gösterir.fikir çok güzel fakat yazılım kısmıda çok önemli.

• Toplama telefon.

• Merhaba Mesut bey bir oyun telefonu toplamak istiyorum.

Sizce Snapdragon mu yoksa Mediatek işlemciyi mi seçmeleyim ?

• Çok güzel bir proje olduğu kesin. Akıllı telefon dünyasında yeni bir soluk getireceği gibi mevcut şirketlerde nasıl bir strateji geliştireceğini şimdiden uzun uzun düşünmeli. Artık 3 kuruşa 5 köfte olayının rafa kalkması sadece zaman meselesi.
  • O zaman da şöyle bir sıkıntı olur sanırım. Yazılım optimizasyonu.

Ben telefona verdim 128 GB dahili Snapdragon 810, 4 GB Ram, 4 Amper batarya 6 İnc 1080P Ekranı.

E android destek verecek mi bu donanıma? Ne verdiysen onla mı çalışacak? Hafıza üzerinde bütün yazılımlar ve sürücüler önyüklü gelecek de biz aldığımız parçaları seçip windowsta driver kurar gibi telefon kurulumu mu yapacağız?

Eleştirmiyorum fakat net bilgi daha iyi olur bu konuda yazılım optimizelerini oturup kendimiz yapmayacaksak (yapamayan kardeşlerimiz olabilir yani) çok güzel bir projeye baş koyulmuş. Bu akıma Türkiye de girdiğinde hazır paket şeklinde telefonlar da ucuzlamaya başlar belki..

• 720P ekran,4GB RAM,SNAPDRON S810.:D :D

• Tahminime göre uzun bir süre şimdiki akıllı telefonlarda bulunan inceliği yakalayamaz, 11-12mm bandında üretilir. Bu da performansı arttırma isteği ile tasarımdan ödün vereceğimiz anlamına geliyor benim gözümde.

• 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.