Şimdi Ara

Sony : Xperia Z2 yılın ilk yarısındaki amiral gemimiz olacak

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
140
Cevap
0
Favori
2.497
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• Sony : Xperia Z2 yılın ilk yarısındaki amiral gemimiz olacak

Yeni amiral gemi modeli Xperia Z2'yi henüz tanıtmışken ve daha piyasaya sürmemişken, Japon devi Sony'den ilginç bir açıklama geldi. 

Sony Mobile yöneticisi Kurozomi Yoshiro, Japon medyasına yaptığı açıklamada Xperia Z2 modelinin yılın ilk yarısı için amiral gemi modeli olacağını ve hızlı bir değişim içinde olduklarını belirtti. Endüstrinin çok hızlı değişim geçirdiğini belirten Yoshiro, bir amiral gemi konseptini devam ettirebilmek için 6 ayda bir yenilenme gerektiğinin altını çizdi.

Yoshiro yıllık bir değişim döngüsünde rekabetten uzak kalınacağını dile getirirken, bu yüzden Xperia Z1 ve Z2 modellerinin arasının fazla uzun olmadığını ifade etti. Yoshiro ayrıca tek bir tasarım çizgisine bağlı kalmak istemediğini de sözlerine ekledi.

Yoshiro'nun açıklamaları firmayı ne kadar bağlar bilinmez ancak altı ayda bir amiral gemisi modeli piyasaya sürme stratejisi tüketici üzerinde olumsuz etki yapabilir. Zira HTC de önceki yıl ardı ardına amiral gemi modelleri piyasaya sürmüş ve tüketici tarafından oldukça eleştirilmişti. 

Bunun yanında açıklamalardan OmniBalance olarak adlandırılan Xperia tasarımından da vazgeçilebileceği anlaşılıyor. Otoriteler tarafından övgü alan tasarımın yerine Sony'nin nasıl bir yol haritası izleyeceği belirsiz.  

Kaynak:http://www.xperiablog.net/2014/02/26/sony-says-xperia-z2-is-h1-2014-flagship-not-sticking-to-a-single-design-for-future-models/

• abi sanal tuslar yerine o tusları ekranın altındaki bosluga koysanızda yeter ama güzel tasarımlarda görmek isteriz yani

• napak inanak mı sony?

• bana gore isterlerse yilda 4 tane bile amiral gemi surebilirler ne sakincasi varda isteyen istedgi modeli alir ,illa bi firmanin en iyi modelini alip gosteris yapmanin anlamini anlamiyorum hepside sony oluyo sonucta

• Yalancı çobana dondüler bu saaten sonra kimse pek inanmaz. Her an bi amiral gelebilir :)
    Ama z2 de Allah için on numara görünüyor. Varsın erken çıksın :). Yalnız z1 alanlara da ayıp etmiş oldu. İki ucu şeyli değnek iste

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Yok artık! La bari z3 ü 2015 te çıkarın, biri mi kovalıyor oğlum sizi?

• quote:

Orijinalden alıntı: prince_de_lyon

bana gore isterlerse yilda 4 tane bile amiral gemi surebilirler ne sakincasi varda isteyen istedgi modeli alir ,illa bi firmanin en iyi modelini alip gosteris yapmanin anlamini anlamiyorum hepside sony oluyo sonucta

Bence z1 e 2200 vermiş olsaydınız böyle demezdiniz:).

• 6 aylığına amiral gemisi

Sony'cim sen bu kafayla gidersen, seni Playstation 4 bile kurtaramaz.
  • * bu mesaj silindi *

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi |erdem| -- 26 Şubat 2021; 19:30:49 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: fatih-8

quote:

bana gore isterlerse yilda 4 tane bile amiral gemi surebilirler ne sakincasi varda isteyen istedgi modeli alir ,illa bi firmanin en iyi modelini alip gosteris yapmanin anlamini anlamiyorum hepside sony oluyo sonucta

Tamam da sonuçta siz Z1'i beğenerek, isteyerek aldınız; bir kusuru, eksikliği varsa bunu bilerek; görerek aldınız -ve varsa bu kusurun-eksikliğin- bir sonraki modelde giderileceğini de biliyordunuz. Artık kararınızı vermiş almışsınız; bu saatten sonra bir anlamı yok bence eleştirmenin. Bu arada yanlış anlamayın muhakkak ben de üzülürdüm ama mantıklı olmakta fayda var.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi interestedintech33 -- 27 Şubat 2014; 20:16:46 >

• Adamlar yeniliklere hızlı şekilde ayak uydurmak, eksikliklerini hızlıca kapatıp daha çok satış yapmak istiyorlar. Bundan doğal ne olabilir? Bir kanun mu var senede bir tane amiral gemi çıkacak diye? Ben olumlu yaklaşıyorum bu karara.
  • Bu firmalar yüzünden garanti süresi bile dolmadan telefon değiştiriyor millet, vay be ne günlere kaldık. Zamanında kullandığımız tuşlu telefonları kaç sene kullandık ne çabuk unutuldu.

Mediatek 6589, Exynos 4412 ve Snapdragon 800 çözümlerini giriş seviyesinden tepe seviyesine kadar değerlendirince hangisinde her hangi bir uygulamayı yada oyunu çalıştıramıyorsunuz? Tabi ki hiç birinde çünkü hepside bu işleri yapabilecek güçte. E o zaman daha uzun seneler boyunca çıkacak tüm chipsetler de uçmaya yaramayacağına göre herkes elinde ki telefonu cılkı çıkana kadar kullansa bir yeri eksilmez. Aksine parası cebinde kalacağı gibi firmalar da kendine çeki düzen vermek zorunda kalır.
  • Z3 s805 ile cikacak o zaman.

Nefret ediyorum firmalarin bu politikalarindan. En iyisini aliyorsun 6 ay sonra "eski" oluyor. Ona verdikleri destek de gidiyor. Niye yilda en cok bir amiral gemisi cikarip onu desteklemiyorlar? Cok sevmesem de Apple bu konuda isini iyi yapiyor. Destegi uzun sure eski cihazlarina da veriyor. Sif bu yuzden android'den ios'a gecebilirim.

• keske her ay ciksa teller daha cabuk ucuzlar.bu tuketim cilgiligindan baska birsey degil , yeni telefon cikti diyede uzulmenin manasi yok telefon ihtiyaclarını karsiliyorsa sorun yok alirsin karsilamiyorsa zaten niye aldin.devamli yeni tel değistirenleri anlamakta gucluk cekiyorum.hayir yani madem paranızı dusunuyorsunuz degistirmeyin arkadaslar.
  • Almayın demiş

• quote:

Orijinalden alıntı: interestedintech33

quote:

Orijinalden alıntı: fatih-8

quote:

Tamam da sonuçta siz Z1'i beğenerek, isteyerek aldınız; bir kusuru, eksikliği varsa bunu bilerek; görerek aldınız -ve varsa bu kusurun-eksikliğin- bir sonraki modelde giderileceğini de biliyordunuz. Artık kararınızı vermiş almışsınız; bu saatten sonra bir anlamı yok bence eleştirmenin. Bu arada yanlış anlamayın muhakkak ben de üzülürdüm ama mantıklı olmakta fayda var.

Yok hocam ben z1 almadım :). Ama almış olsaydım üzülürdüm. Yenisi çıktı diye değil , keske bunu alsaydım diye.

• Arkadaşlar teknoloji 3 ayda, bir çıta ilerler bu böyledir.Kullanıcılar egolarını yenmeli, 6 ayda bir model çıkarmanın mahsuru yok çünkü yeni ve daha gelişmiş bir ürün geliyor.

• Endüstrinin çok hızlı değişim geçirdiğini belirten Yoshiro, bir amiral gemi konseptini devam ettirebilmek için 6 ayda bir yenilenme gerektiğinin altını çizdi.

Mesela, Xperia Z çıktığında, endüstrinin o an getirdiği en iyi işlemciyi mi kullandın xperia z de ki sonrasında endüstri değişim geçirdi ve kısa bir zamanda yeni bir amiral gemisi tanıttın! Ya kapak fiyaskosu.. Su geçirmeyeceğim diye tüm bağlantı noktalarını kapaklarla kapatmak mıydı, o dönem endüstrinin sunduğu teknoloji.. Ya da o kısacık dönemdeki en iyi ekran teknolojine mi sahipti xperia z.. vs. vs..

Adam resmen itiraf ediyor, şu an elimizde daha iyisi var z2'de de kullanabilirdik fakat 6 ay sonra yeni bir amiral gemisi çıkarmış olmak için çıkaracağız ve ona saklıyoruz diyor..
  • Diyecek bir şey yok it's a sony

Sony fanları eksilemiş kasadaki fanlardan daha hızlı dönüyorsunuz aynını htc, samsung, lg yapsa...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gkn_ymz -- 27 Şubat 2014; 22:25:56 >
  • Biz zaten Z3'u bekliyorduk
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.