Şimdi Ara

Uzun Soluklu Kilo Verme Maceram 15.Hafta(15 haftada 21.9 kg)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
140
Cevap
28
Favori
25.841
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  •  Uzun Soluklu Kilo Verme Maceram 15.Hafta(15 haftada 21.9 kg)

Konumu takip edenler bilir.Birkaç haftadır az kilo verdiğimden yakınıyordum.Diyetisyenle konustuktan ve birkaç araştırma yaptıktan sonra halime şükür etmeye başladım.
    quote:

102.5 kg iken Daily Calorie Requirements 3796
    83.6 kg iken Daily Calorie Requirements 3322
    ----------------------------------------
    aradaki fark=500 kcal 500x7=3500 yani yaklaşık 750 gr kilo vermem azaldı.

Bu konu hakkında makaleler
    http://zayifiz.blogcu.com/kilo-kontrolunde-plato-kilo-vermenin-durmasi-donemi/12113991
    http://www.sparkpeople.com/resource/nutrition_articles.asp?id=1605

Herkese merhaba arkadaşlar.Nedense diyet maceramı sizlerle paylasmak istedim.Belki aranızda benim gibi kilo vermeye calışan arkadaşlar vardır.Belki biraz heveslendirir sizleri.İlham kaynağı olurum,istek getiririm belki,hiç yoktan ibret almıs olursunuz:D

16.02.2014 tarihinde tartıda kendimi 102.5(rekor) olarak görmemle başladı diyet maceram.Üzerime hiçbir şey olmuyordu.48 bedenlik pantolonlarım,XL tişörtlerim.Yağlar yanlardan fışkırıyordu.Üstelik boyumda 1.75.O kadar ki kilom karaciğerimde yağlanmaya neden oluyordu.İşte bu duygularla karar verdim.SAĞLIKLI BİR İNSAN OLACAKTIM.

Diyetim de kalori hesabı yapıyorum arkadaslar. Ne yiyeceksem kalorisine bakıyorum.Hesaplıyorum.Diyetim daha somut daha motivasyonlu geçiyor..Çünkü ne kadar kalori verdiğimi bilebiliyorum.Ne yediysem kalorisini öğreniyorum.Canım kivi mi çekti.Kalorisine bakıyorum ona göre dengeli bir şekilde besleniyorum.

Her akşam en az 40 dk yürüyorum.Bu sayede sabaha kadar vücut yağ yakıyor(inş)

Diyete başladığımdan bu yana hiç ekmek yemedim.Yani 5 haftadır.Ekmek yerine başka şeyler yiyorum.

Abur Cubur dan uzak durun.Bu tür yiyecekler çok fazla kaloriye sahip.Üzerinde yazan kalorimetreye bakarsanız ne demek istdediğimi anlarsınız.Örn:metro 500 kalori.Sizin diyetinizi altüst edebilir.İlla yicem diyorsanız akşam çok az yersiniz.Üstüne metro yersiniz.

Süt ürünlerini bol bol tüketiyorum.Genellikle light olanları.Az kalori içeriyorlar ve tok tutuyorlar.Örn:200ml light süt 160 kalori.Sizi 3 4 saat idare edebilir.

Kahvaltı:2 dilim domates ve salatalık,1 kibrit kutusu peynir arada 1 dilim helva+çay=Yaklaşık 350 kcal
    Öğle:Genelde meyvelerle gideriyorum.1 elma veya 2 3 tane salatalık.(salatalık 40kcal).Okulda olduğum zaman bol şekerli çay içiyorum.=Yaklaşık 100-150 kcal
    Aksam:Yurtta kaldığım için akşamları ne yiyeceğim belli olmuyor.Yeşillik çıkarsa yiyorum veya köfte,et.Yurtta yemediğimde ise meyve ve tonbalık ağırlıklı besleniyorum.=Akşam kesinlikle 500 kcal aşmıyorum ve akşam 6 dan sonra meyve hariç birşey yemiyorum

Diyette monotonluk uyarsını vereyim arkadaşlar.Bir programa bağlı kalmayın.Canınız ne istiyorsa yiyin.Ama kalori hesabıyla.Canınız akşam yemeğinde lahmacun mu istedi.1 tane yiyin.Canınız cikolata mı cekti akşam yemeğini yemeyin cikolatınızı yiyin.

Spor çok önemli arkadaşlar.Spor denilince her türlü spor aklınıza gelmesin.Okulunuza,İş yerinize yürüyerek gitmek olabilir.Ama size önerim akşamları 30 dk da olsa yürümeniz.Bu sayede 7xyaktıgınız kalori kadar kalori vereceksiniz.

Motivasyon çok önemli arkadaşlar.Kilo verirken veren kişileri incelerseniz veya motivasyonunuzu arttıracak şeyler yaparsanız iyi olur.Çünkü kim olursa olsun bir gün depresif uyanıp diyeti bozabiliyor.Forumda diyet ile ilgili fazla konu yok.Size tuhaf gelcek ama aşağıdaki sitelerde istediğiniz kadar güncel bilgi ve motivasyon arttırıcı içerik bulabilirsiniz.Araştırın ,araştırdıkça kendinize daha fazla hakim olacaksınız.
    http://www.kadinlarkulubu.com/showthread.php?t=678380
    http://www.kadinlarkulubu.com/diyet-basari-oykuleri-f570/
    http://www.kadinlarkulubu.com/diyet-saglikli-beslenme-f36/

Kalori Hesaplama
    Günlük kalori ihtiyacım:3300kcal
    Günlük aldığım ortalama kalori:1100-1200
    1kg =yaklasık 7000 kaloriye denk geliyor.
    2000x7=14000
    Yani haftada minimum 2 kg garanti veriyorum.
    Yediğiniz her şeyin kalorisine bu siteden ulaşabilirsiniz:http://www.kalorisepeti.com/kalorimetre.php

-------------------------------------
    16.02.2014 102.5kg----- Başlama tarihim ve kilom
    Şubat-23.02.2014 99.4 kg -----1.Hafta
    Mart-2.03.2014 97.2kg ------2.Hafta
    Mart-09.03.2014 95 kg ------3.Hafta
    Mart-16.03.214 93kg -----4.Hafta
    Mart-23.03.2014 91.5kg -----5.Hafta
    Mart-30.03.2014 90.5 kg -----6.Hafta
    Nisan-06.04.2014 89.0 ------7.Hafta
    Nisan 13.04.2014 87.0kg------8.Hafta
    Nisan 20.04.2014 86.2kg------9.Hafta
    Nisan 27.04.2014 85.5kg-----10.Hafta
    Mayıs 04.05.2014 84.6kg------11.Hafta
    Mayıs 11.05.2014 83.6kg------12.Hafta
    Mayıs 18.05.2014 83.9kg -----13.Hafta İLK DEFA KİLO VERMEDİM:d
    Mayıs 25.05.2014 82.4kg------14.Hafta
    Haziran 01.06.2014 80.6 kg -------15.Hafta

-------------- ------------------------
    *****1. HAFTA *****
    Arkadaşlar ilk hafta uyarısını vereyim.İlk hafta çok zor geçiyor.Aclıktan basınız dönüyor.Yolda yamuk yumuk yürüyordum benBu yüzden ilk haftayı atlatmak çok önemli.
    Fark ettiyseniz diyet yapanların çoğu ilk haftada bırakır.
    Neyse ki ilk haftayı atlattım turp gibiyim şimdi.Normal hayatımı yaşıyıp kilo veriyorum.
    *****2.HAFTA *****
    Vücudunuz hala direniyor.Bunları mı yiyecem diye.Bu haftayıda atlatırsanız gerisi
    *****5.HAFTA *****
    11 kilo verdim.Az bir şey yüzümden gitti.Göbeğim aynı.Baldırlarım baya eridi.Hala karşımdaki 11 kilo verdiğimi insan fark edemiyor.
    ******7.HAFTA******
    3 Haftadır , akşamları 3km koşu+2km yürüyüş yapıyorum.Geçen hafta az kilo verdim diye motivasyonum düşmüştü.Allah'tan spora devam ettim.Bu hafta 1.5kg vermiş oldum
    ******9.HAFTA******
    Arkadaşlar 2 haftadır kahvaltı yapmıyorum.Herhalde bu yüzden kilo verme hızım düştü.Herhalde felan değil kesin bu yüzden.
    Siz siz olun kahvaltınızı eksik etmeyin.Bende yarından itibaren kahvaltı yapmaya baslıyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi AshtonKutcher -- 1 Haziran 2014; 21:17:06 >

• Başarılar hocam. Benim bildiğim ilk zamanlar daha kolay oluyor. Diyet ve spora başladığımda ilk 2 günde 1 kilo verdim. İlk zamanlar çok kolay kilo verilir çünkü vücut ilk suları atıyor. Ardından yavaşlayacak çünkü sıra yağlara geliyor. Neyse hocam tekrardan başarılar umarım istediğimiz kiloya ineriz. Şişmanlık zor iş. 2 ay 1 haftada 11 kilo verdim toplam. Bi 5 kilo daha versem yeterli benim için
  • quote:

Orijinalden alıntı: Danısman Dedektif

Başarılar hocam. Benim bildiğim ilk zamanlar daha kolay oluyor. Diyet ve spora başladığımda ilk 2 günde 1 kilo verdim. İlk zamanlar çok kolay kilo verilir çünkü vücut ilk suları atıyor. Ardından yavaşlayacak çünkü sıra yağlara geliyor. Neyse hocam tekrardan başarılar umarım istediğimiz kiloya ineriz. Şişmanlık zor iş. 2 ay 1 haftada 11 kilo verdim toplam. Bi 5 kilo daha versem yeterli benim için

Kaç kiloydun şimdi kaç kilosun
  • Ben kendim diyet programı yapmak yerine uzman bir doktordan program almayı tercih ederim. Bakalım 1-2 güne gitmeyi planlıyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: AshtonKutcher

quote:

Orijinalden alıntı: Danısman Dedektif

Başarılar hocam. Benim bildiğim ilk zamanlar daha kolay oluyor. Diyet ve spora başladığımda ilk 2 günde 1 kilo verdim. İlk zamanlar çok kolay kilo verilir çünkü vücut ilk suları atıyor. Ardından yavaşlayacak çünkü sıra yağlara geliyor. Neyse hocam tekrardan başarılar umarım istediğimiz kiloya ineriz. Şişmanlık zor iş. 2 ay 1 haftada 11 kilo verdim toplam. Bi 5 kilo daha versem yeterli benim için

Kaç kiloydun şimdi kaç kilosun

82 kiloydum suan 71 kiloyum.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Şekerli , çikolatalı , çaylı , meyve sulu diyet biraz saçma değilmi hocam ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: StoryBro

Şekerli , çikolatalı , çaylı , meyve sulu diyet biraz saçma değilmi hocam ?

Fena yanlış bir diyet. Full şeker besini alıp nasıl zayıflıyor merak ettim. İzleyelim bakalım.

Meyve suyu yerine bol su yada ayran, öğlen şekerli çay yerine yeşil çay ve sıfır çikolata ile daha çok kilo verir bu şartlarda. 20 kilo vermiş biri olarak spor en önemli 2. Unsur.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: turank

quote:

Orijinalden alıntı: StoryBro

Şekerli , çikolatalı , çaylı , meyve sulu diyet biraz saçma değilmi hocam ?

Fena yanlış bir diyet. Full şeker besini alıp nasıl zayıflıyor merak ettim. İzleyelim bakalım.

Meyve suyu yerine bol su yada ayran, öğlen şekerli çay yerine yeşil çay ve sıfır çikolata ile daha çok kilo verir bu şartlarda. 20 kilo vermiş biri olarak spor en önemli 2. Unsur.

Yanlış anladınız.Keyfine yemiyorum,içmiyorum bu dediklerinizi.Birer ara öğün.Çikolata dediysem 10 gram max açlığı bastırsın diye.Meyve suyu ve havuç ise bazen akşam yemeğim.
    @ turank
    Hocam kaç ayda 20 kilo verdin?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi AshtonKutcher -- 28 Şubat 2014; 8:27:26 >

• 2011 Kasım - 2012 Nisan Başına kadar 15-16 kilo verdim. sonra biraz aldım geri verdim aldım verdim derken toplamda 114 ten 94 e kadar düştüm. şimdi 96.

çorba salata tavuk bol yürüyüş ve haftada 2-3 koşu ile yaptım.
  • Pazar güncellemesi 97.2 kg yim.
    Kabızlık için birşeyler önerecek olan var mı?Çok fazla kabızlık çekiyorum.
  • quote:

Pazar güncellemesi 97.2 kg yim.
    Kabızlık için birşeyler önerecek olan var mı?Çok fazla kabızlık çekiyorum.

Sabunlu su.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ulan 81 kiloyum amaç 70 e düşmek ama erinmekten olmuyor başarılar sana.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Gaston Ramirez

Ulan 81 kiloyum amaç 70 e düşmek ama erinmekten olmuyor başarılar sana.

saolasın
  • 09.03.2014 güncellemesi 95 kiloyum arkadaşlar.Halen kabızlığı yenmiş değilim.Nasıl 2.2 kilo verdim acaba:D
  • Merhaba, bende diyet yapıyorum şöyleki.

Sabahları 2 adet haşlanmış yumurta veya evde yumurta bulamazsam 1 adet poğaça
    Öğlen çorba, artık işte ne çıkarsa
    Akşam 1 dilim kepekli ekmek yanında 1 kase yoğurt veya az peynir ve zeytin veya portakal gibi meyve

Ben hesaplamadım kaloriyi, senin yediklerin fazla geldi bana. Ben mi yanlış yapıyorum.

Ne zaman başladım hatırlamıyorum ama 1 ay olmuştur herhalde. Bu şekilde 7 kilo verdim, 80dim, şuan 73teyim. Boy 1.65. Akşamları yarım saat yürüyorum, malum havalar soğuk.

Bende halsizlik veya baş dönmesi olmadı, olduysa da ben farketmedim yani birden, garip bir şekilde olmadı.

Bazen saat 4-5 gibi ufak bir parça elma veya portakal yiyorum ama hep değil, bulursam.

• quote:

09.03.2014 güncellemesi 95 kiloyum arkadaşlar.Halen kabızlığı yenmiş değilim.Nasıl 2.2 kilo verdim acaba:D

kabızlık için bol sıvı ve kuru kayısı tüket dostum..

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: kuikkuik

quote:

09.03.2014 güncellemesi 95 kiloyum arkadaşlar.Halen kabızlığı yenmiş değilim.Nasıl 2.2 kilo verdim acaba:D

kabızlık için bol sıvı ve kuru kayısı tüket dostum..

Dostum artık bağırsaklarıma hiç bir şey fayda etmiyor.Kayısıymış,incirmiş,kabakmış,2.5tl su,bol acılı çiğ köfte.
    1 hafta felan ilaç kullanıp ,sonrasında lifli yiyecek diyetine başlıcam.
    İlaç olarak "bekunis" almayı düşünüyorum.Daha iyi bir ilaç biliyorsanız, önerirseniz memnun olurum.
  • Kabızlık için bir kaşık zeytinyağı iç

Avtiva yoğurtlardan deneyebilirsin olmadı

• quote:

Orijinalden alıntı: Ninamarok

Kabızlık için bir kaşık zeytinyağı iç

Avtiva yoğurtlardan deneyebilirsin olmadı

Activia yoğurt denicem bakalım.
    Olmadı dahiliyeye gitcem.
  • dostum galıba ılacın bende ve ben dıger bır forumda forum uyelerının takıbınde 25 kılo verdım

sana ılac olarak pursenıd onerırım becunıs cok agır gelır bagırsak kanamasına v.s sebeb olabılır ve daha kotusu bagırsak tembellıgıne sebeb olabılır

ibrahım saracoğlunu hıc seyretmıyormusun
    ıbrahım saracoğlunun formulerını bır cok doktor hatta profosorler bıle onaylıyor ve onerıyor
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.