Şimdi Ara

John Chen : 19 milyar dolarlık teklif gelirse BBM'i satabiliriz

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
59
Cevap
0
Favori
504
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• John Chen : 19 milyar dolarlık teklif gelirse BBM'i satabiliriz

WhatsApp uygulamasının 19 milyar dolara Facebook'a satılması, diğer mesajlaşma uygulamalarının ne seviyede bir değere sahip olduğunu tartışmaya açmıştı. BlackBerry CEO'su John Chen de konuya esprili bir açıdan yaklaştı.

Aslında BBM uygulaması şimdiki popüler uygulamalardan daha önce mevcuttu ve BlackBerry kullanıcıları arasında kullanılıyordu. Ancak rakiplerin giderek pazar payını artırması, BBM'in iOS ve Android'e açılmasına neden oldu. BlackBerry bu hamle ile kısa sürede kullanıcı sayısını 100 milyona çıkarmayı başardı.

MWC 2014 etkinliğinde bir demeç veren BlackBerry CEO'su John Chen, esprili bir şekilde eğer 19 milyar dolarlık bir teklif geldiğinde BBM platformunu kesinlikle satacağını ayrıca bunu yönetim kuruluna da teklif edeceğini belirtti. 

Sonrasında ise Chen, mesajlaşma alanında giderek yükselen bir değer oluştuğunu ancak amaçlarının BBM platformunu satmak değil geliştirerek daha fazla kişiye ulaştırmak olduğunu belirtti. BlackBerry ancak ondan sonra BBM için bir değer biçebilecek seviyeye gelecek.

BlackBerry'nin bu konuda önemli çalışmaları mevcut. Uygulama kısa bir süre sonra Windows Phone platformuna da gelecek. Ayrıca LG ve Nokia'nın bazı cihazlarında BBM uygulaması ön yüklü olacak.  

Kaynak:http://vr-zone.com/articles/blackberry-ceo-ill-sell-bbm-offered-19-billion/72831.html

• Yav he he.

• facebook gibi bir akıllı bulursanız neden olmasin...

• Blackberry saman alevi gibiydi. Bir anda parladi ve bitti.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Var mı böyle bi cevap ya ;)

• Sesli güldüm

• Şimdiki gençlik bilmez değerini bana kalsa whatsapp falan kullanmam ama ne yapalım elmahkum herkes onu kullanıyor umarım ki yakın gelecekte bbm eski günlerine kavuşur

• Milyar dolar artık basit bisey oldu vay arkadas

• Facebook Whatsapp'ta kullanıcının huzurunu kaçıracak ufacık bir hareket yapsın (-ki herkes bunu bekliyor) alternatif olarak tercih edilecek ilk platformlardan bir tanesi BBM. Bu yüzden yolu eskisinden daha açık şuanda.

• Google'den atak bekliyorum.
  • O bir kere olacak bir şeydi bence,whatsapp'ın başına gelen.

• Google bunu beğendi

• domates mi bu ya. kilo fiyatı belli olsun. Skype gibi whatsapp a da talih kuşu kondu. daha kimseye bu fiyat verilmez.

• BBM sevmiyorum. Sevemedim. Sevebileceğimi pek düşünmüyorum.

• Eski parayla 19 milyon veririm

• Ulan Blackberry aksam aksam iyi guldurdun ha. Guzel espri seni seniiii

• Merak etmeyin zaten 19 veren çıkmaz

• rim okadar ediyormu ki

• Ah yazık kıyamam ben :) nasılda heveslenmişler.

• 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.