Şimdi Ara

İzmir ve İzmir'deki Üniversiteler Hakkında Sormak İstedikleriniz (7. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir (1 Mobil) - 3 Masaüstü1 Mobil
5 sn
485
Cevap
48
Favori
18.604
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
5 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki

İzmir ve İzmir'deki Üniversiteler Hakkında Sormak İstedikleriniz

(En Son Oy Tarihi: 18.8.2019)
Giriş

Orijinalden alıntı: Mr.Legend

quote:

Orijinalden alıntı: sosyomuhendis

quote:

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: berk12344

ege üniversitesinin bilgisayar ve makine mühendislikleri nasıldır

deü makina pişmanlıktır yazma yazdırtma genç yaşta kafayı yeme
    ege makina düzenli ders takibi ister bunu yaparsan sıkıntı olmaz
    ege bilgisayarda sürekli proje yapmak bana göre ben uyumam pc başında sabahlarım diyosan doğru adres kaliteli eğitim metroya uzaklığı 35 saniye olan bir bölüm

Biraz abartmiyor musun?

bir gün yanıma gel gezdireyim sana tınazı sonra bornovaya egedeki arkadaşlarıma gidelim hayat dokuzçeşmelerden güzel görünüyor ama içerisi çok hoş değil

Şimdi Egenin sosyal hayatı çok iyi ona katılıyorum da okul alsancaga falan yakın gayet. Ayrıca Tınaztepeden çıkıp dokuzcesmeler tarafında da gidilecek yerler var.

olay sosyal hayat değil işte yukarda eğitim konusunda sıkıntı var sana 50 al diyolar oturup sabah akşam çalışım 55 alıyorsun ve hocan gelip çan yok diyor ve sen kalıyorsun sonra kantinde buluşup hocanın sülalesini anıyosun bu bir iki dersi aşıp tüm derslerde böyle olunca anlıyorsun yaptığın hatayı 7 arkadaşım sene başından belli bölümü bıraktı ve bırakmaya devam ediyorlar bende bırakıyorum hatanın neresinden dönülse kardır buraya yüzlerce kez yazdım sinir sisteminiz güçlü değilse deüya gelmeyin diye sen pes etme çalış ben yapamadım sen yap

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Sánchez

Bu sene DEU İİBF ya da Ekonometri kasıyorum.
    Bu bölümlerin bulunduğu kampüsler hakkında fikrin var mı dostum?
    İstanbul'da yaşıyorum, hızlı bir yaşantım var. İzmir benim İstanbul'daki sosyal yaşantımı karşılayabilir mi?

sosyal hayata önem veriyorsan gidiceğin yer ege üniversitesi deüda kendine yazık etme hele ekonometri sakın sakın

Yakınlık uzaklık önemli degil ya gece hayatı var mı?
    Devlet yurtları nasıl konumlandırılmış? Bunlar daha önemli

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

quote:

quote:

İstanbul'da yaşıyorum, hızlı bir yaşantım var. İzmir benim İstanbul'daki sosyal yaşantımı karşılayabilir mi?

sosyal hayata önem veriyorsan gidiceğin yer ege üniversitesi deüda kendine yazık etme hele ekonometri sakın sakın

Buca'da gece hayatı pek yok, eğitimin o taraflarda cafeler ve ufak tefek barlar var fakat bir Alsancak, Gazi Kadınlar değil. Dediğim gibi Tınaztepe'den 30 35 dakika Alsancak.

Okul yurdu Evka1 de. Dokuzçeşmelere yakın ama Tınaztepe'ye otobüsle ya da servisle gidiliyormuş. KYK yurdu nerede var bilmiyorum. Ona sosyomühendis cevaplasın

• quote:

quote:

quote:

iki tane aktif bir tanede bu ay açılacak erkek yurdu var biri inciraltinda deniz manzaralı okula 1,5 saat ama ulaşım sıkıntı diğeri dokuzcesmelerin hemen üst sokağında senin için ideal ama kontenjan az diğeride Buca koopta açılıyor tehlikeli mahalle orada devlet yurtları sıkıntı ben üniversite yurdundayim en ideali burası ozeller pahalı olur

• quote:

quote:

quote:

quote:

iki tane aktif bir tanede bu ay açılacak erkek yurdu var biri inciraltinda deniz manzaralı okula 1,5 saat ama ulaşım sıkıntı diğeri dokuzcesmelerin hemen üst sokağında senin için ideal ama kontenjan az diğeride Buca koopta açılıyor tehlikeli mahalle orada devlet yurtları sıkıntı ben üniversite yurdundayim en ideali burası ozeller pahalı olur

Hocam inciraltı tarafında kalanlar genelde balçovadaki yerleşkeye gidenler değil mi?

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Hocam inciraltı tarafında kalanlar genelde balçovadaki yerleşkeye gidenler değil mi?

geneli öyle ege üniversiteler ve tınaztepelilerde var baya karma bir erkek yurdu oldu orası

• deu ingilizce işletme hakkında ne düşünüyorsunuz.Su an İstanbul ing işletmede hazırlıgım fakat istanbulu sevedim pek izmir se hep içimde bir ukte.DEU işletme sizce nasıl ya da bilen arkadaşlar cevaplarınız önemli benim için
  • Katip celebi tip hakkinda bilgi verebilecek olan??

• Deünün ingilizce eğitimi nasıl

• Arkadaşlar merhaba,
    Doğma büyüme İzmir Karşıyaka'lıyım. Anne, baba, dedeler... 7 ceddi İzmir'li biri olarak sizlere yardımcı olmak isterim bildiğim kadarıyla.
    İzmir Yaşar Üniversitesi Elektrik-Elektronik Mühendisliği bölümü mezunuyum. Özellikle kendi okulum ile ilgili sizlere daha detaylı açıklamalar yapabilirim.
    Hatta sorularınızı özel mesaj ile değil direkt buradan alıntı yaparak yazarsanız herkesin görmesi ve okuması açısından daha faydalı olur.
    İyi forumlar
  • quote:

Orijinalden alıntı: TruthSeeker

Deünün ingilizce eğitimi nasıl

Hocam yüzde yüz bölümlerin ingilizce eğitimi biraz sıkı oluyor. Bölüme geçebilmek için belli bir düzeyin üstüne olması şart öğrencilerin. %30 luk bölümler ilk sene kalması halinde ikinci sene dilekçe ile geçebiliyor. Fakat yüzde yüz bölümler için böyle bir opsiyon yok. Derslerde hocalar İngilizce konuşuyor. Kitaplar global şirketinin. Geçen sene face2face varmış galiba. Dersler main course, writing, speaking ve lab olarak ayrılıyor. Main course bildiğiniz ders ortamı. Konu işlenir, grammar ve vocabulary gösterilir. Writingde ilk başlarda makale nasıl yazılır dersleri gördük. Paragraflar yazdık. En sonunda essay olarak 3 4 paragraflık yazılar haline geldi. Speaking bildiğiniz speaking. Lab dersleri saçma geçiyor haftada 1 saat zaten . Biraz işleyişten bahsedeyim

Eylül ayında muafiyet sınavları oluyor. Muafiyet sınavda sizden 40 dakika içinde 3 paragraflık bir essay yazmanız isteniyor. Ardından 100 soruluk muydu tam hatırlamıyorum o civarda bir test yapılıyor. Ertesi hafta sonuçlar açıklanıyor, geçen geçiyor kalan kalıyor. Ben kaldım. Ders başlamadan birkaç gün önce seviye belirleme sınavları yapılıyor. Yine aynı tarz. Buradan seviyeleriniz belli olup sınıflar ayrılıyor. Ben B1 ( Intermediate ) seviyesinden başladım C1 ( Advanced ) seviyesine kadar geldim. Kur sistemi var. Her kur 8 hafta sürer ve 7 tane test ve bir tane vize sınavı olursunuz. Sene başında max 1 vizeden kalma hakkı vardı fakat bu 2 olup final barajı 80 puana çıkartıldı. Vizelerden başarılı olduğunuz taktirde (70+ ortalama) sene sonunda finallere girmeye hak kazanıyorsunuz. Eğer ki vizelerden 85 üzeri ortalama ile geçerseniz finallere girmeden direk geçiyorsunuz. Finali veremeyen temmuzun ortasındaki bütlere kalıyor. Bütlerden de geçemeyen Eylül ayına en baştan dönüyor. Finalleri verenleri bölüme uğurlayıp yeni çekirgeleri alıyoruz

• quote:

quote:

Hocam yüzde yüz bölümlerin ingilizce eğitimi biraz sıkı oluyor. Bölüme geçebilmek için belli bir düzeyin üstüne olması şart öğrencilerin. %30 luk bölümler ilk sene kalması halinde ikinci sene dilekçe ile geçebiliyor. Fakat yüzde yüz bölümler için böyle bir opsiyon yok. Derslerde hocalar İngilizce konuşuyor. Kitaplar global şirketinin. Geçen sene face2face varmış galiba. Dersler main course, writing, speaking ve lab olarak ayrılıyor. Main course bildiğiniz ders ortamı. Konu işlenir, grammar ve vocabulary gösterilir. Writingde ilk başlarda makale nasıl yazılır dersleri gördük. Paragraflar yazdık. En sonunda essay olarak 3 4 paragraflık yazılar haline geldi. Speaking bildiğiniz speaking. Lab dersleri saçma geçiyor haftada 1 saat zaten . Biraz işleyişten bahsedeyim

Eylül ayında muafiyet sınavları oluyor. Muafiyet sınavda sizden 40 dakika içinde 3 paragraflık bir essay yazmanız isteniyor. Ardından 100 soruluk muydu tam hatırlamıyorum o civarda bir test yapılıyor. Ertesi hafta sonuçlar açıklanıyor, geçen geçiyor kalan kalıyor. Ben kaldım. Ders başlamadan birkaç gün önce seviye belirleme sınavları yapılıyor. Yine aynı tarz. Buradan seviyeleriniz belli olup sınıflar ayrılıyor. Ben B1 ( Intermediate ) seviyesinden başladım C1 ( Advanced ) seviyesine kadar geldim. Kur sistemi var. Her kur 8 hafta sürer ve 7 tane test ve bir tane vize sınavı olursunuz. Sene başında max 1 vizeden kalma hakkı vardı fakat bu 2 olup final barajı 80 puana çıkartıldı. Vizelerden başarılı olduğunuz taktirde (70+ ortalama) sene sonunda finallere girmeye hak kazanıyorsunuz. Eğer ki vizelerden 85 üzeri ortalama ile geçerseniz finallere girmeden direk geçiyorsunuz. Finali veremeyen temmuzun ortasındaki bütlere kalıyor. Bütlerden de geçemeyen Eylül ayına en baştan dönüyor. Finalleri verenleri bölüme uğurlayıp yeni çekirgeleri alıyoruz

Anladım hocam teşekkürler detaylı bilgi için.
    Deünün uluslararası ilişkiler bölümü hakkında fikrin var mı yani.nasıldır iyi.midir insana birşey katar mı?Mezuna kalıp kalmama konusunda kararsızım, Ygsye kadar ygs odaklı çalıştım o da beklediğimden kötü olunca biraz mezun fikri oluştu kafamda.Bahsettiğim bölüm için tekrardan sınava hazırlanmalı mıyım ankara veya istanbul için yoksa izmir İdeal mi

• quote:

quote:

quote:

Anladım hocam teşekkürler detaylı bilgi için.
    Deünün uluslararası ilişkiler bölümü hakkında fikrin var mı yani.nasıldır iyi.midir insana birşey katar mı?Mezuna kalıp kalmama konusunda kararsızım, Ygsye kadar ygs odaklı çalıştım o da beklediğimden kötü olunca biraz mezun fikri oluştu kafamda.Bahsettiğim bölüm için tekrardan sınava hazırlanmalı mıyım ankara veya istanbul için yoksa izmir İdeal mi

Rica ederim, konuyu geliştirmeye çalışıyorum. Cevaplanmayan sorular diye bir bölüm oluşturacağım birazdan. Uluslararası ilişkiler sorusunu yazarım oraya. Pek bilgim yok

Hocam eğer cidden çok kötü geçtiyse bir sene daha kalabilirsiniz. İstemediğiniz bölüme gidip mutsuz olacağınıza 1 sene daha verirsiniz daha iyi yere gidersiniz . ODTÜ ya da Galatasaray'da okumak varken DEU de okumak olmaz yani . Dediğim gibi en kötü bir sene daha verirsin daha iyi yere gidersin. Hangi şehirde okumak istediğin sana kalmış aslında İzmir hakkında bilgi verdim ilk mesajda.

• Mr.Legend kullanıcısına yanıt
    Hocam deu ing isletme nasil sizce.istanbul ing isletmeden gecmeyi dusunuyorum sehirle ilgili problemlerimden dolsyi ve izmir i sevmemden dolayi

• DEU mühendislik fakültesi hakkında soruları yanıtlayabilirim ben de. Arkadaşlara yardımlarım dokunabilir.
  • Mr.Legend kullanıcısına yanıt
    Bu sene bahar şenliklerinde kimler geliyor? geçen sene şebo falan gelmişti

• quote:

Orijinalden alıntı: yasarr35

Bu sene bahar şenliklerinde kimler geliyor? geçen sene şebo falan gelmişti

http://www.izetaj.org/2014/04/19/dokuz-eylul-universitesi-bahar-senlikleri-2014/

• Bilgisayar Mühendisliği için hangi üniversiteyi tavsiye edersiniz eğitim açısından DEÜ mi Ege mi

• Ege üniversitesinde okuyorum sorular varsa cevaplarım.

Her şeyden önce not: Güzel ve eğlenceli bir öğrenci hayatı istiyorsanız her zaman ilk tercihiniz Ege olsun.Eğitim konusunda diğer üniversiteleri bilemeyeceğim ama Ege'de özellikle Edebiyat Fakültesi'nde bir bölüme gidecekseniz özellikle ilk sınıflarda çok kasıyorlar.
    Not 2: Katip Çelebi ve İzmir Ekonomi merkez yerlere çok uzak 1-2 saatte ancak gelebilirsiniz.(Araba hariç)
    Not 3: Ulaşımı en kolay ve en ucuz şehirdir.(B.şehirler arasında)
  • quote:

Orijinalden alıntı: Canavar Cafer

Hocam deu ing isletme nasil sizce.istanbul ing isletmeden gecmeyi dusunuyorum sehirle ilgili problemlerimden dolsyi ve izmir i sevmemden dolayi

cat pat ingilizcesi olan okuyor
  • 
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.