Şimdi Ara

s4 i9505 4.4.2 kitkat wifi problemi çözüm

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
35
Cevap
1
Favori
39.431
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    2-root browser telefona yüklüyoruz (wifi açılmıyorsa bilgisayara bağlayıp apk sini telefona atacaksın oradan yükleyeceksin)
    3- root browser ile system/build.prop dosyasını text editor ile açacaksın
    4-ro.securestorage.support=true satırını bulup ro.securestorage.support=false yapacaksın. kaydetmeyi unutma :)
    5-telefonu yeniden başlat bu kadar

• root için >> http://www.ibtimes.com/how-root-samsung-galaxy-s4-lte-gt-i9505-android-442-kitkat-xxufnad-test-firmware-tutorial-1556518
    root browser >>http://apps-andro-indo.blogspot.com.tr/2013/07/root-browser-file-manager-210-full-apk.html

gerisi size kalmış
  • memetcakil M kullanıcısına yanıt
    Kardeşim allah senden razı olsun 2 aydır bu 4.4.2 illeti yüzünden telden soğumuştum
    dediklerini uyguladım süper oldu ellerine sağlık selamlar
  • Benzer bir sorunu ben de yaşadım arkadaşlar. Yukarıda ki yöntemi denedim çözülmedi.
    Odin 1.85 ile kurmuştum. Sonrasında wipe data, wipe cash yaptım ve ardından 3.09 la kurdum düzeldi.
    Bilginize.
  • şimdi denedim wifi çalışmaya başladı teşekkürler.
  • kardeşim sağolasın sonunda yapabildim teşekkürler.
  • merhabalar. Benim i9505 imde de ayni sorun var. Bu root isini daha önce hiç yapmadim. Root yapmadan root browser i indirip o dosyayi buldum ve dediğiniz gibi değiştirdim ama değiştirdikten sonra kaydet dediğimde hata verdi. Bu root nedir nasil yapılır yardım edebilir misiniz , ya da hali hazırda i9505 ler için açılmış root konusu tavsiye edebilir misiniz. Uğraştırdığım için özür dileyerek bir sorum daha olucak bu root işleminden sonra telefon hafızasındaki herşey siliniyor mu?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: eminiko

merhabalar. Benim i9505 imde de ayni sorun var. Bu root isini daha önce hiç yapmadim. Root yapmadan root browser i indirip o dosyayi buldum ve dediğiniz gibi değiştirdim ama değiştirdikten sonra kaydet dediğimde hata verdi. Bu root nedir nasil yapılır yardım edebilir misiniz , ya da hali hazırda i9505 ler için açılmış root konusu tavsiye edebilir misiniz. Uğraştırdığım için özür dileyerek bir sorum daha olucak bu root işleminden sonra telefon hafızasındaki herşey siliniyor mu?

+1
  • hocam telefonunuzda hangi versiyon yüklü ? ona göre yardımcı olayım 4.4.2 yüklediyseniz yükleme işlemini biliyorsunuz demektir.versiyon yüklerken odin aracılığıyla 2.mesajda belirtilen root dosyasıhttp://download.chainfire.eu/316/CF-Root/CF-Auto-Root/CF-Auto-Root-jflte-jfltexx-gti9505.zip linkten indirip pda kısmına gösterip telefonu download moduna alıp yükleyeceksiniz.herhangi birşey silinmeyecek sadece sistem dosyalarınıza erişim sağlayacaksınız.
  • bLack3ds kullanıcısına yanıt
    bLack3ds, kardeş ilgilendiğin için teşekkür ederim, telefonda 4.3 yüklü yurtdışından getirtmiştim. eski telefonumdan dolayı root işi ile daha önce bi işime yaramadığından hiç ilgilenemedim. ama merakımdan dolayı bilen birinin anlatımıyla hızlı bi şekilde en azından başlangıç seviyesinde öğrenebilirim. ilgilendiğiniz için tekrar teşekkür ederim. bu konuda bana yardımcı olabilir misiniz?
  • quote:

bLack3ds, kardeş ilgilendiğin için teşekkür ederim, telefonda 4.3 yüklü yurtdışından getirtmiştim. eski telefonumdan dolayı root işi ile daha önce bi işime yaramadığından hiç ilgilenemedim. ama merakımdan dolayı bilen birinin anlatımıyla hızlı bi şekilde en azından başlangıç seviyesinde öğrenebilirim. ilgilendiğiniz için tekrar teşekkür ederim. bu konuda bana yardımcı olabilir misiniz?

Rica ederim hocam.detaylı bir şekilde anlatıyorum.

telefonu download moduna alın.( ses kısma+home tuşu+güç tuşu aynı anda basıp ilk olarak karşınıza pencere gelecek continue deyin)
    4.3 için root dosyasıhttp://download.chainfire.eu/316/CF-Root/CF-Auto-Root/CF-Auto-Root-jflte-jfltexx-gti9505.zip indirip rardan çıkartıp içindeki (CF-Auto-Root-jflte-jfltexx-gti9505.tar.md5) dosyayı odin ile pda kısmına gösterin.telefon rootlu olmuş oluyor işte bundan sonraki kısımda ise root explorer'i açıyorsunuz.konu sahibinin göstermiş olduğu yöntemleri uygulayıp kaydet dedikten sonra telefonu kapatıp açın işleminiz başarılı olacaktır.umarım yardımcı olabilmişimdir.

• Arkadaşlar bu işlemleri yapmadan root yapmadan önce wipe cache ve wipe factory yaptım telefona ve wifi sorunu kalmadı isteyen arkadaşlar önce bu yolu deneyebilir.
  • arkadaşlar kesinlikle yanlış anlamanızı istemem ama ben hiç yapamıyorum.. wifi sorunu bendede war.. i9505 bnmkide... telefonu sıfırla diyoeum 2 gün wifi sıkıntı yok 3. gün yine aynı... teamwiewer wersemde 1 arkadaş bana yardımcı olsa... =( inan anlamıyorum telefoncuya götürdüm 2 sefer root attım dedi yine aynı =( Allah için bi arkadas bana yardımcı olsun yoksa parçalayacam sinirimden telefonu...
  • quote:

Orijinalden alıntı: bLack3ds

quote:

telefonu download moduna alın.( ses kısma+home tuşu+güç tuşu aynı anda basıp ilk olarak karşınıza pencere gelecek continue deyin)
    4.3 için root dosyasıhttp://download.chainfire.eu/316/CF-Root/CF-Auto-Root/CF-Auto-Root-jflte-jfltexx-gti9505.zip indirip rardan çıkartıp içindeki (CF-Auto-Root-jflte-jfltexx-gti9505.tar.md5) dosyayı odin ile pda kısmına gösterin.telefon rootlu olmuş oluyor işte bundan sonraki kısımda ise root explorer'i açıyorsunuz.konu sahibinin göstermiş olduğu yöntemleri uygulayıp kaydet dedikten sonra telefonu kapatıp açın işleminiz başarılı olacaktır.umarım yardımcı olabilmişimdir.

kardeş çok sağol aynen dediğin gibi yaptım hiçbir sorun yok

• quote:

Orijinalden alıntı: myhero

arkadaşlar kesinlikle yanlış anlamanızı istemem ama ben hiç yapamıyorum.. wifi sorunu bendede war.. i9505 bnmkide... telefonu sıfırla diyoeum 2 gün wifi sıkıntı yok 3. gün yine aynı... teamwiewer wersemde 1 arkadaş bana yardımcı olsa... =( inan anlamıyorum telefoncuya götürdüm 2 sefer root attım dedi yine aynı =( Allah için bi arkadas bana yardımcı olsun yoksa parçalayacam sinirimden telefonu...

kardeş ben 3 gündür hiçbir sorun yaşamadım. ama bu sorun sanırım telefonu modem olarak kullanınca oluyo çünkü bende ilk olarak öyle başladı
  • Arkadaşlar benim telefon modemin dibinde anca wifi ağını görüyor,mosemden bir iki metre uzaklaşınca da bağlantı kopuyor.sorun yazılımsalmı donanimsalmı? i9505 4.3 te de bu sorun vardı 4.4.2 de de devam ediyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: bLack3ds

quote:

kardeş çok sağol aynen dediğin gibi yaptım hiçbir sorun yok

Rica ederim sorununuzu halletmenize sevindim

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: myhero

arkadaşlar kesinlikle yanlış anlamanızı istemem ama ben hiç yapamıyorum.. wifi sorunu bendede war.. i9505 bnmkide... telefonu sıfırla diyoeum 2 gün wifi sıkıntı yok 3. gün yine aynı... teamwiewer wersemde 1 arkadaş bana yardımcı olsa... =( inan anlamıyorum telefoncuya götürdüm 2 sefer root attım dedi yine aynı =( Allah için bi arkadas bana yardımcı olsun yoksa parçalayacam sinirimden telefonu...

kardeş ben 3 gündür hiçbir sorun yaşamadım. ama bu sorun sanırım telefonu modem olarak kullanınca oluyo çünkü bende ilk olarak öyle başladı

hocam ben modem olarak kullanmıyorum da normal wifi ile bağlanıcam tam soluk yeşil oluyor yine... teli sıfırlıyorum 1-2 gün gidiyor rahat kullanıyorum. ama 3.gün bi wifi ye bağlanıcam pat yine aynı...

• değerli arkadaşlar root explorer den o yeri buldum false dedim bu seferde kaydet diyorum program donuyor =)
  • false yapıp kaydet diyorum kaydetmiyor ne yapmak gerikiyor yardımcı olurmusunuz ??
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.