Şimdi Ara

Dell, arge merkezini ABD'den Tayvan'a taşıyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
4
Cevap
0
Favori
254
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • alt="Dell, arge merkezini ABD'den Tayvan'a taşıyor"

Uzun yıllar halka açık firma olarak faaliyet gösterdikten sonra geçtiğimiz yıl Michael Dell öncülüğündeki oluşum tarafından satın alınarak özel firma olan Dell’de önemli kararlar alınıyor. Özellikle PC pazarındaki daralmadan dolayı yüzünü yeni teknolojiler ve kurumsal pazara çeviren firma, PC pazarındaki daralmanın olumsuz etkisini minimize edebilmek için araştırma geliştirme merkezini ABD’den Tayvan’a taşıyor

Digitimes’ın haberine göre Dell; Austin, Texas’da yer alan araştırma geliştirme merkezini, hem mevcut üretim kanallarına yakın olması hem de araştırma geliştirme maliyetlerini daha aşağı çekerek PC satışlarındaki daralmanın firmaya etkisini azaltmak amacıyla Tayvan’a taşıma kararı aldı.

Dell, Tayvan’daki araştırma geliştirme merkezi için mühendis alımına başlarken; mevcut pozisyonların, en azından şimdilik, daha çok Chromebook ve tabletlerin geliştirilmesine yönelik olduğu gözlerden kaçmadı.

Digitimes Research analistlerine göre Dell, yıllık bazda %5,9’luk artış ile 2013’de 20.88 milyon adet dizüstü bilgisayar satışı gerçekleştirirken; bu sayının 2014’de 21.3 milyona yükselmesi bekleniyor.

Kaynak:http://www.digitimes.com/news/a20140223PD200.html

• Teknolojininde nereye göçtüğünün önemli bir göstergesi bu bence

• Geç bile kalmışlar,
    ABD' deki maaşlar ile
    Tayvandaki maaşlar buna en açık örnek
    +üretim ve üretim maliyetlerini daha iyi araştırmaları için (fazladan aracılardan kurtulmak) her firmanın işine gelir.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.