Şimdi Ara

Triger değişim sonrası motor böğürmeye başladı. (3000bin devir)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
8
Cevap
0
Favori
460
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • 2005 1.3gls lpgli Getzim var. Bakımlarında çok hassasım.

179binde triger değişimi yapıp 180binde yağlarını değiştirecektim.

Haftasonu getzimi triger değişimi için sanayiye bıraktım. Hafta içi de yağ değişimi(filtreler ve buji) yapacağım.

Usta beraberinde hava filtresini temizlemiş, 20bin kmdir kullandığım bujileri 65 mi ne yapmış. Normalde 10binde değiştirdim.

Ama araç 3000 devire yaklaştıktan ve yükseldikten sonra böğürmeye başladı. Normalde 5 kişi 4. viteste çıktığım yerde 3 e atmak zorunda kalıyorum.

Günlük 170 km yok yapıyorum ve triger değiştirdikten sonra 250 km yaptım.

Dün yanına gittim gaz ayarı zırvalıkları yaptı. Ben öndeki hava girişini elimle yarım kapatınca ses düzeliyor dedim onunla alakası yok. Falan dedi. Yakıt artışı olursa gel dedi.

Hava filtresini takarken kapağın kenarını biraz ezmiş. Onu pense ile düzeltti. Ses bir nebze iyi geldi. Ama yüksek devirli sollamalarda altımda masarati var sanıyorum.

Şuan sizi hafa filtresine yönlendirmiş olabilirim ama başka nerede sorun olabilir.

Yapılan hız ile devir arasında bir değişme yok. Baskı balata olacağını sanmıyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi biuu -- 2 Mart 2014; 0:19:54 >

• Aracın çekişi düşünce başka bir ustaya gösterdim. Kayışları söküp takmalıyız, sebebi bu dedi. Dediği gibi de çıktı. Sentesi kaymış. 150tl işçilik aldı. Ama sıkıntım geçti.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi biuu -- 2 Mart 2014; 0:21:21 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Parayı bir önceki ustadan alsaydınız.
  • quote:

Orijinalden alıntı: kajmer88

Parayı bir önceki ustadan alsaydınız.

Gidip kavga etmek gerek. Hatalıyım kusura bakma diyeceğini hiç sanmıyorum.

O sebeple hiç uğraşmadım.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • biuu kullanıcısına yanıt
    Şu sanayideki ustalar sente atlatmaktan zevkmi alıyorlar ne çözemedim bi türlü
  • O halde 400km yaptı araç, nasıl motora zarar gelmedi ilginç.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: biuu

Aracın çekişi düşünce başka bir ustaya gösterdim. Kayışları söküp takmalıyız, sebebi bu dedi. Dediği gibi de çıktı. Sentesi kaymış. 150tl işçilik aldı. Ama sıkıntım geçti.

sente ayarı önemlidir acaba siboplarda bir sıkıntı varmı ?

ben bunu forumda yazmıştım hocam HERYERDE TRİGER DEĞİŞTİRİLMEZ !!!
  • sente atlıyordur yazacaktım ki çözmüşsün zaten. heryerde triger değiştirilmez, 200 lira da işcilik olsa düzgün bir yere gitmek lazım. çözmüşsün ya geçmiş olsun.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.