Şimdi Ara

Arabayı vurdum. Kaportayı düzeltmek ne kadar turtar? [Bol SS'li]

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
23
Cevap
0
Favori
1.595
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • MErhaba arkadaşlar. BUgün önümdeki aracın aniden fren yapması, yolun ıslak olması ve benim de normalden biraz hızlı sürmem sebebiyle önümdeki arabaya geçirdim. Sonuç resimlerdeki gibi. Bunu yaptırmanın maliyeti aşağı yukarı nedir? İstanbul asya yakasındayım.

bütün resimler aşağıdaki linkte.
    http://imgur.com/a/F6DAu

Arabayı vurdum. Kaportayı düzeltmek ne kadar turtar? [Bol SS'li]

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Deset Kuna -- 24 Şubat 2014; 17:36:56 >

• Kaput değişmezse 200 lira kesin.

Ama asıl sorun işini bilen ve çalışmayı seven bir kaportacı bulmak.
  • Bence çıkması varsa onla değiştirin derim.
    Yaptırmak gereksiz olur renk vs uğraşılıcak kaput kazada size zarar vermeyecek olsa da ileride sıkıntı çıkartabilir.
    Ama karar sizin autoking forumda tavsiye ediliyor onlara sorun belki yapabilirler.
    Göçük düzelticiler olmaz galiba çünkü yırtılmış kaput bence değişim daha sağlıklı olur.
  • düzeltilir parça boyanır bana kalırsa 300 den aşşağıda olmaz adam gibi olması için
  • ilk kazası olsaydı uygun düşerdi yeniden macunlama, ama varsa çıkmacıdan yenisini alın.
  • kaput büyük ihtimal değişir.en iyisi hiç boya masrafına girmeden beyaz çıkma kaput almak.150 tl ye kaputu alsanız söküp takmaya da 50 tl alsalar 200 tl ye bu iş biter
    http://www.sahibinden.com/yedek-parca?query_text=206+kaput&viewType=Gallery&pagingOffset=20
  • Çıkma kovala hiç uğraşma boyayla.
  • efsanea_06 kullanıcısına yanıt
    aslında doğru söylüyorsun hocam. yarın fiyat alcam kaportacıdan ona göre çıkma alırım.
  • arabayı vurdum deyince bende silahı çekip arabaya ateş ettiniz sandım.
  • jjuuddaass kullanıcısına yanıt
    öyle olması daha atraksiyonlu olurdu elbet
  • Öncelikle geçmiş olsun,Allah beterinden korusun.

Tahminim bir kamyon yada kamyonet kasasına alttan girmişsiniz.

Bence kaputu komple değiştirip arabanıza kazalı gibi davranılmasına sebep olmayın iyi bir usta bulun 300 liraya yapılır gibi bu arada illa kaputu değiştireceğim dersenizde fotoğrafını saklayın satarken gösterin tabi inanırlarsa
  • Fil oturtun hocam bişeyi kalmaz 0ı gibi olur

Şaka bi yana ,Geçmiş olsun hocam. Arkadaşların da dediği gibi çıkma daha mantıklı

• Allah beterinden saklasın çok bişey yok düzeltilip boyanabilirde bi fiyat alın ona göre karar verirsiniz değiştirmeye veya yaptırmaya fotograflarıda kesinlikle saklayın
  • Zekice bir mesaj. Takdir ettim.
  • Hocam merhabalar

Öncelikle geçmiş olsun. Allah beterinden saklasın.
    30 yıldır Babam ile kardeşim Ümraniye FSM sanayide servis işletiyorlar.
    Endüstri Mühendisiyim ama ben de 4 aydır babamla birlikteyim.
    Yakınlardaysanız uğrayabilirsiniz bize, bi bakarız değişmesi gerekiyorsa çıkmacılara yönlendiririz sizi; yapılacak durumdaysa zaten yanınızda onarımını yapıp boyaya sokarız.
    Kaputun içini görmek lazım ama onarılırsa 50 TL kaporta işçiliği olarak biz alırız 150 TL de boyacı alır.
    İlk kez forumdan birine kendi işimiz için yazıyorum. Nasıl tepkiler gelicek bilmiyorum :)
    İyi günler
    Mustafa

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi maximustafa -- 26 Şubat 2014; 17:41:49 >
  • kartal bostancı gibi sanayilerde yaptıracaksan en az 300 tl paranı alırlar...
    200 boyama...100 tl düzeltme parası derler...
    SANAYİ DE İŞ YAPTIRAMAZSIN UCUZA...

bir parça boyanın ustaya maliyeti 20 tl dir...
    Düzeltmenin ise maliyeti yoktur...
    Mahalle arası boyacıları dolaş derim...Düzeltme dahil bir ihtimal 100 tl ye hepsini yaptırabilirsin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mynameisturboline -- 26 Şubat 2014; 22:11:54 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: mynameisturboline

kartal bostancı gibi sanayilerde yaptıracaksan en az 300 tl paranı alırlar...
    200 boyama...100 tl düzeltme parası derler...
    SANAYİ DE İŞ YAPTIRAMAZSIN UCUZA...

bir parça boyanın ustaya maliyeti 20 tl dir...
    Düzeltmenin ise maliyeti yoktur...
    Mahalle arası boyacıları dolaş derim...Düzeltme dahil bir ihtimal 100 tl ye hepsini yaptırabilirsin.

Bu ustalar kadar düşük insanlar görmedim...Paranla iş yaptıramazsın...

Polemiğe girmekten hiç hoşlanmam ama kusura bakmayın kimseye "Düşük İnsanlar" diyemezsiniz.
    Sözünüzü geri alın!
  • quote:

Orijinalden alıntı: efsanea_06

kaput büyük ihtimal değişir.en iyisi hiç boya masrafına girmeden beyaz çıkma kaput almak.150 tl ye kaputu alsanız söküp takmaya da 50 tl alsalar 200 tl ye bu iş biter
    http://www.sahibinden.com/yedek-parca?query_text=206+kaput&viewType=Gallery&pagingOffset=20

Yeni alınan kaput boyanacak hocam ona da 100 lira çıkın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Paranormal Adam -- 26 Şubat 2014; 18:56:04 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Paranormal Adam

quote:

kaput büyük ihtimal değişir.en iyisi hiç boya masrafına girmeden beyaz çıkma kaput almak.150 tl ye kaputu alsanız söküp takmaya da 50 tl alsalar 200 tl ye bu iş biter

ilanda hatasız beyaz kaputlar var araçta beyaz olduğuna göre boyatmadan takılabilir :)

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Paranormal Adam

quote:

ilanda hatasız beyaz kaputlar var araçta beyaz olduğuna göre boyatmadan takılabilir :)

Pardon hocam ben sıfır kaput olarak düşünmüştüm

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.