Şimdi Ara

CryEngine İle Futbol Oyunu Yapılsaydı?

Bu Konudaki Kullanıcılar:
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
26
Cevap
0
Favori
480
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  •     Crytek'in başarılı oyun motoru CryEngine, bağımsız yapımcıların kişisel projelerine ev sahipliği yapmaya devam ediyor. CryDev forumlarının kullanıcılarından Gökhan Karadayı, 'CryFootball' isimli bir projesinden yeni görseller yayınladı

Hali hazırda Mount & Blade serisinin geliştiricisi TaleWorlds Entertainment'ta tasarımcılık yapan Karadayı, kişisel projesinden tadımlık görseller paylaştı. Bu görsellerde CryEngine ile oluşturulmuş Emirates Stadyumu'nu görüyoruz. Projeyi ilerde bir oyun olarak görmemiz zor fakat yayınlanan görseller gerçekten harika duruyor.

• Şöyle grafikler göremedik bir futbol oyununda be. 2K el atsa keşke şu futbola. FIFA 'nın grafikleri çok kötü abi. PES bile daha başarılı grafik konusunda.

< Bu ileti m.bolumsonucanavari.com kullanılarak atıldı >
  • 2 oyuncu koyaydı da bakaydık pes 13 çıktıktan sonra bi pes 14 görüntüsü yayınlanmıştı grafikler çok güzeldi ama oyun çıktı çöp

• quote:

Orijinalden alıntı: Ahayri

Şöyle grafikler göremedik bir futbol oyununda be. 2K el atsa keşke şu futbola. FIFA 'nın grafikleri çok kötü abi. PES bile daha başarılı grafik konusunda.

2K Sports'un yaptığı bi canlı yayında soru cevaplıyorlardı ben de futbol (soccer) oyunu yapma gibi bir planınız var mı diye sordum. Gelen cevap "Biz iyi bildiğimiz sporların oyunları yapıyoruz" şeklindeydi. Yani adamlar Avrupa kültürüne uzak biraz, bilmedikleri işi yapmazlar, yapsalar bile 2K14 veya MLB2K13 gibi başarılı oyunlar çıkmaz diye düşünüyorum. Yani şimdilik bir hayal gibi geliyor onların futbol oyunu yapması. Ayrıca uzun zamandır devam ettirdikleri MLB serisini de 13 versiyonundan sonra bıraktılar, dedikleri şey "Basketbol üzerine yoğunlaşmak istiyoruz" oldu. Yani adamların elinde bu kadar iyi bir oyun varken onun üstünden gitmek gibi kolay bir yol varken yeni oyun yapıp risk almazlar diye düşünüyorum.

• ah be.. içim gitti..
  • Eski nesilde de, yeni nesilde de kimse Cryengine kullanmıyor.

Basit çalışmayı herkes yapar önemli olan oyun olarak yapmak piyasaya çıkarmak. Bir ara Samaritan falan dediler o da yalan oldu. Bu tarz şeyleri yapan çok ama oyunda gösteremiyorlar
  • quote:

Orijinalden alıntı: BSC Misafiri

Eski nesilde de, yeni nesilde de kimse Cryengine kullanmıyor.<br><br>Basit çalışmayı herkes yapar önemli olan oyun olarak yapmak piyasaya çıkarmak. Bir ara Samaritan falan dediler o da yalan oldu. Bu tarz şeyleri yapan çok ama oyunda gösteremiyorlar

Dostum bunu yapan arkadaş oyun yapımcısı değil, futbol oyunu yapılsa nasıl olur diye "kişisel çalışma" yapmış. Oyun yapma derdinde değil.

• futbol oyunu yapmak öyle her babayiğidin harcı degil koskoca 2 dev firma bile bu ğün tam istenilen futbol oyununu yamamazken bu işe hic girmemiş bir firma kalkıpda milletin üfff diyecek bir oyun yapmasıı beklemesin... bakın sony bile uğraşmıyor niye cünkü cok zor yaptıgı ps1 ve 2 deki oyunlar beş kuruş etmez this is football ve benzeri bazı firmalar yaptılar ama başarılı olamadılar normal ana konulu bir oyun yapmaktan daha zor cünkü bu iki firmanın üstüne cıkmalısın yaptıgın futbol oyunu ile bişey daha diyeyim iş grafikde bitmiyor iş oynanabilirlikde bitiyor asıl olan o.

• Gerçek zamanlı bu görüntü kalitesinde oyun yapmaları zor. Sağlam pc gerektirir. Bunu yapan arkadaş vermiş render i bir kaç saat sonra lmul bu görüntüleri.
  • Boş sahaya grafik kasıp belleği tüketmiş. Doldur bakalım sahayı binlerce 3D seyircilerle, hakemlerle, futbolcularla, görevlilerle vs. Bakalım 10 FPS bile alabilecek misin? Ama FIFA PS4 ve Xbox One'da sabit 60 FPS. Bu iş öyle düşünüldüğü kadar kolay değil. Optimizasyon özürlü modelleme yapmayı her modelleme yapan biliyor. Önemli olan optimizasyonu düzgün yapmak.

• quote:

Orijinalden alıntı: onur89tr

Boş sahaya grafik kasıp belleği tüketmiş. Doldur bakalım sahayı binlerce 3D seyircilerle, hakemlerle, futbolcularla, görevlilerle vs. Bakalım 10 FPS bile alabilecek misin? Ama FIFA PS4 ve Xbox One'da sabit 60 FPS. Bu iş öyle düşünüldüğü kadar kolay değil. Optimizasyon özürlü modelleme yapmayı her modelleme yapan biliyor. Önemli olan optimizasyonu düzgün yapmak.

Keşke önce makaleyi okumayı deneseydin :D

• Grafik muazzam çok etkileyici.

• Görseller süpermiş ama

• quote:

Eski nesilde de, yeni nesilde de kimse Cryengine kullanmıyor.<br><br>Basit çalışmayı herkes yapar önemli olan oyun olarak yapmak piyasaya çıkarmak. Bir ara Samaritan falan dediler o da yalan oldu. Bu tarz şeyleri yapan çok ama oyunda gösteremiyorlar

Adam programcı değil ki okumuyor musun haberi? Nasıl oyun yapsın? Adam TaleWorlds'te tasarımcı sadece. O da işi olan tasarımı yapmış. Baya da güzel gözüküyor

• Güzel bir fikir gibi duruyor(teoride)
  • Şu an gördüğünüz görüntüler gerçek zamanlıdır.Yani render değil cryengine içinde alınmadır.
  • Güzel görünüyor keşke fifaya sıkı bi rakip olarak şöyle bir oyun çıksaydı amna çok zor fifa üzerinde 2007 den beri uğraşarakbu hallere getirdiler

• quote:

Şu an gördüğünüz görüntüler gerçek zamanlıdır.Yani render değil cryengine içinde alınmadır.

Bu kadar net konuştuğuna göre Karadayı sensin herhalde. Peki kaç FPS verdi, bilgin var mı?

• 56 FPS
  • Evet benim.Şu an 107 fps.Burada gördüğünüz ekran görüntülerini 3 ay önce almıştım bütün modllerin LOD ları var.Şu an geldiğim aşama çok daha ileride.3 senedir oyun sektörünün içindeyin oyun için nasıl model yapılır çok iyi biliyorum.Siz neye dayanarak "
    Boş sahaya grafik kasıp belleği tüketmiş." diyebiliyorsunuz anlamadım.Yapım aşamasında olan birşey üzerinde bu kadar net konuşabiliyorsanız onu da anlamıyorum.1 kare SS den bunu çıkartabiliyorsanız vallahi bravo...Siz PS4 deki stadyumların ne kadar rezil modeller olduğunu görmemişsiniz sanırım.5 sene önce çizdikleri modelleri aynen kullanıyorlar.

Şu konuya bi açıklık getireyim.Bu modeli PES 2014 için çiziyorum.Bunu çizimişken CryEngine e koymak istedim.Bu bir oyun değil bu sadece cinematic video olacak.Bunu şuan yapmamın sebebi cryengine ile futbol oyunu olsaydı nasıl gözükeceğini göstermek.Bunun dışında oyun olması imkansız bişey.

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.