Şimdi Ara

scenic 2 Yağ basıncı Sorunu, Akü sorunu, vitesi P'ye Alın, El freni sorunu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
5
Cevap
0
Favori
3.299
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    2004 model scenic 2, otomatik vites, 1.6 16V aracım var.

Aracım ilk önce yağı değiştirin diye uyarı verdi (servis ışığı falan yanmadan) yağı değiştireli 2500km olmuşdu.
    Temmuz 2013 de değiştirmiştim.

3 hafta önce uzunca yağan yağmur sonrasında, arabam çalışmadı.
    verdiği hatalar
    Yağ basıncı Sorunu, Akü sorunu, vitesi P'ye Alın, El freni sorunu.
    araç marş basmıyor, kapıları camları ışıkları vs çalıştırıyor ama marş da en ufak bir tık yok.
    ön kaputu falan açtım, akünün altında su birikttiğini farkettim.
    şırnak merkezdeyim, sanayiden usta çağırdım. usta baktı sigortalara falan değişen birşey olmadı.
    aracı bilgisayara bağlıyorlar ''bilgisayar araç ile iletişim kurulamadı'' dedi.
    usta beyni yanmış olabilir dedi ve beyni söktük silopi de beyin tamiri yapan elektirikçi bir ustaya gönderdik.
    silopideki usta '' araç bir yerden şase yapmış ve bir kaç tane entegreyi yakmış'' dedi.
    beyin geldi ama gene aynı sorun hiç bir değişiklik yok.
    başka bir megane arabadan sigorta kutusu taktık gene aynı sorunlar devam ediyor.
    silopideki usta arabayı bana gönderin muhtemelen şase devam ettiğinden aynı arıza devam ediyor dedi.

Bu tip sorunlarla karşılan varsa veya bir fikir vereceklerin yorumlarını bekliyorum.
    Hepinize saygı ve selamlar...
    Paylaş

• quote:

Orijinalden alıntı: manyakuz28

Değerli forum üyeleri;
    2004 model scenic 2, otomatik vites, 1.6 16V aracım var.

Aracım ilk önce yağı değiştirin diye uyarı verdi (servis ışığı falan yanmadan) yağı değiştireli 2500km olmuşdu.
    Temmuz 2013 de değiştirmiştim.

3 hafta önce uzunca yağan yağmur sonrasında, arabam çalışmadı.
    verdiği hatalar
    Yağ basıncı Sorunu, Akü sorunu, vitesi P'ye Alın, El freni sorunu.
    araç marş basmıyor, kapıları camları ışıkları vs çalıştırıyor ama marş da en ufak bir tık yok.
    ön kaputu falan açtım, akünün altında su birikttiğini farkettim.
    şırnak merkezdeyim, sanayiden usta çağırdım. usta baktı sigortalara falan değişen birşey olmadı.
    aracı bilgisayara bağlıyorlar ''bilgisayar araç ile iletişim kurulamadı'' dedi.
    usta beyni yanmış olabilir dedi ve beyni söktük silopi de beyin tamiri yapan elektirikçi bir ustaya gönderdik.
    silopideki usta '' araç bir yerden şase yapmış ve bir kaç tane entegreyi yakmış'' dedi.
    beyin geldi ama gene aynı sorun hiç bir değişiklik yok.
    başka bir megane arabadan sigorta kutusu taktık gene aynı sorunlar devam ediyor.
    silopideki usta arabayı bana gönderin muhtemelen şase devam ettiğinden aynı arıza devam ediyor dedi.

Bu tip sorunlarla karşılan varsa veya bir fikir vereceklerin yorumlarını bekliyorum.
    Hepinize saygı ve selamlar...
    Paylaş

soruna çözüm buldunuz mu?
    yağ basıncı uyarısı bende de çıkmaya başladı motor soğukken özellikle ısınınca sorun kalmıyor
    bendeki sorun sanıyorum müşirden bizim arabalar malesef elektronik olduğu için yağmura suya pek gelmiyor
    malum ekonomik ömür diye bir olay var bu tür araçları aldımı 0 km alacaksın bizler gibi 9-10 yaşında araç alınca
    bu elektronik aksamlar eskimiş oluyor yağmurdan sudan etkileniyor geçenlerde vites konum şalterine su girmişti şalterin kutusunun arasında plastik conta var
    zamanla eskimiş içeriye su almaya başlamış bayağı bir kabus yaşattı bana ama 200 tl ye halloldu çok şükür

• Musur degisti.
    Beyinde tamir gorunce duzeldi.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • benimde motor yağı basınç sensörüm değişti sorun çözüldü çok şükür düzelmeseydi pompaya doğru hamle yapacaktık :)
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.