Şimdi Ara

Microsoft açıkladı: Windows Phone 8.1, ilkbahar'da geliyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
108
Cevap
1
Favori
1.621
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• Microsoft açıkladı: Windows Phone 8.1, ilkbahar'da geliyor

Microsoft, İspanya'nın Barselona kentinde düzenlenecek Mobil Dünya Kongresi için düzenlediği basın toplantısında önemli açıklamalarda bulundu. Başta Nokia Lumia kullanıcıları olmak üzere Windows Phone tabanlı akıllı cihaz kullanıcılarının merakla beklediği Windows Phone 8.1 güncellemesinin önümüzdeki İlkbahar aylarında yayınlanacağı resmen açıklandı.

Yeni güncelleme ile birlikte Microsoft'un, Windows Phone platformunu adeta baştan ele aldığını söyleyebiliriz. Eksik olan pek çok özelliğin getirildiği yeni güncelleme, hem var olan cihazlar için kullanıma sunulacak hem de yeni cihazlara güç verecek. Microsoft'un yaptığı açıklamaya bakılırsa, yeni güncelleme ile birlikte Windows Phone cihazlarda üç buton zorunluluğu da kalkıyor yani ekranın altındaki butonların yerine ekran üstü tuşlar geliyor. 

Windows Phone 8.1 ile birlikte çift SIM kart desteği de geliyor. Bu sayede Nokia'nın uzun süredir kullanıma sunmayı planladığı Lumia 630 ve Lumia 635 gibi çift SIM kart kullanımına olanak tanıyan akıllı telefon modelleri hızla pazara giriş yapacak gibi görünüyor. Microsoft, Windows Phone 8.1 ile birlikte Qualcomm'un Snapdragon 200 ve Snapdragon 400 işlemcilerine de destek getiriyor. Bu destek ile birlikte Microsoft cephesinde daha uygun fiyatlı yeni nesil telefonların önü de açılmış oluyor. Windows Phone 8.1, Internet Explorer 11 ile birlikte internet deneyimini daha da ileri taşırken, uygulamaların SD karta yazılmasını da mümkün kılacak.

Microsoft basın toplantısında dile getirilmese de, işletim sistemine çağ atlatacak yeni güncelleme, Apple'ın Siri'sine benzer kişisel asistan özelliği Cortana'yı da anons edecek. Tüm bunlara ek olarak donanımsal medya kodlama ve çözümleme, Bluetooth 4.0 desteği ve daha pek çok yeni özellik Windows Phone 8.1 ile birlikte lanse edilmiş olacak. Merak edilen konu ise, Windows Phone 8.1 güncellemesini hangi cihazların alacağı. Microsoft tam tarih vermese de güncelleme muhtemelen Mart-Mayıs arası bir dönemde lanse edilmiş olacak. 

• Ağustos haberlerini alınca korkmuştum. Şimdi yüreğime su serpildi.
  • Bütün lumia cihazların 8.1 alacağı açıklanmıştı. Yamuk yaparsa çok kullanıcı kaybeder microsoft. Bu hatayı windows 6.0 6.5 7.0 7.5 ve 7.8 de yapmıştı umarım akılları başlarına gelmiştir. Sonuçta 820 ye kadar birçok cihazın işlemci ram gibi donanımları aynı 720 ye verip 520 ye vermeme gibi bir saçmalık yaparlarsa güven sarsarlar zaten çoğu zaman pek güvenilir bir firma olmadı microsoft...

• mesut bey acaba hala windowsphone almam,aldirmam diyecekmi bakalim:-)

• Windows phone cok ilgimi cekiyor. Optimus 4x le tıkandik kaldik :( tegra almayin aldirtmayin :(

• 520 ye verirse mükemmel.
  • Ya o değil de, şu resimde görünen Whatsapp tile simgesini nasıl yaparız yau kafama takıldı çok pis. Bende yeşil rengi görünmüyor. Png avatar gibi tema rengi neyse onunla dolduruyor.
  • Windows Phone 8.1 İle sistem tamamlanıcak. Tek geriye kalan 'Mağaza'' onuda geliştirirlerse Windows Phone tam alınmalık hale gelir.

• Her cihaz alacak fakat bir kırpılma vs. söz konusu olabilir o kısım belirsiz.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: assasin34

mesut bey acaba hala windowsphone almam,aldirmam diyecekmi bakalim:-)

adam almayın demedi. en az 1 sene bekleyin dedi. doğru dedi.
  • quote:

general mobile wp cihaz çıkartırsa belki fikri değişir mesut çeviğin

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Şimdi gelir androidciler

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Beklemek...

• bu nokiadaki windows sevdasını anlayamadım gitti bir android platformuna gelse eski günleri geri gelecek ama bunu anlamakmı istemiyor yoksa başka işler peşindemi anlamadım

• quote:

Orijinalden alıntı: olağan_şüpheli

quote:

valla bende basta onyargiliydim ama 1 haftadir lumia 1020 kullaniyorum.oyle beklenip kullanilacak bir sistem gibi gelmedi bana.mesut bey daha once yesil muza benzetmisti windowphone'u..alip sararmasinmi beklicem diye.bende diyorumki gelecek vaadeden bu sistemin gelisimine sahit olmak hergun guncellemeler almak cok guzel.ha eksiklikleri yokmu tabiki var ama nisan mayis gibi bunlarda tarih olacak.sirf 8.1 guncellemesini almak icin bile windowsphone'lu cihaz alinir:-)
  • hitaf1453 kullanıcısına yanıt
    Microsoft Nokia'nın cihazlar bölümünü satın aldı haberin yok sanırım
  • Şu 8.1 ile gelecek özelliklerin hepsi L520 ile tam performans eksiksiz çalışsın, 520'yi hediye edip 1520 alcam yeminle. O kadar gözüme girer yani Microsoft.

• quote:

Orijinalden alıntı: mandepxl

quote:

general mobile wp cihaz çıkartırsa belki fikri değişir mesut çeviğin

Adam sizin için neler yapıyor hala laf sokmaya çalışmalar ..hangi dediği objektif değil ki ? Amacınız ne anlamıyorum gerçekten

• Halen whatsapp facebook twitter gibi herkesin kullandığı güncel uygulamalar S.O.S. veriyorsa kullanılamaz bir sistemdir WP sistemi..Aslında LUMİA cihazları beğeniyorum ama WP gelişmediği sürece alınacak cihazlar değil..Yıl 2014 olmuş en güncel uygulamalar çalışmıyor..YAZIK..

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: olağan_şüpheli

quote:

valla bende basta onyargiliydim ama 1 haftadir lumia 1020 kullaniyorum.oyle beklenip kullanilacak bir sistem gibi gelmedi bana.mesut bey daha once yesil muza benzetmisti windowphone'u..alip sararmasinmi beklicem diye.bende diyorumki gelecek vaadeden bu sistemin gelisimine sahit olmak hergun guncellemeler almak cok guzel.ha eksiklikleri yokmu tabiki var ama nisan mayis gibi bunlarda tarih olacak.sirf 8.1 guncellemesini almak icin bile windowsphone'lu cihaz alinir:-)

sende 2 gb ram var 32 hafıza var. tuzun kuru senin. ama wp8 lerin çoğu 512 mb ram ve 8 gb hafıza var. bu bize çok sıkıntı çıkarıyor. yine çok popüler uygulamalr da daha gelmedi. akıyor uçuyor kaçıyor diye gaza gelmeyin hiç. bence yeterli değil. ama 8.1 ile olgunlaşacak. umarım mağazada azıcık canlanır en azından 512 mb ram için.

• 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.