Şimdi Ara

Samsung'dan yeni nesil akıllı saatler: Tizen işletim sistemli Gear 2 ve Gear 2 Neo duyuruldu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
58
Cevap
1
Favori
623
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Samsung'dan yeni nesil akıllı saatler: Tizen işletim sistemli Gear 2 ve Gear 2 Neo duyuruldu

Samsung yeni nesil akıllı saat modelleri olan  Gear 2 ve Gear 2 Neo'nun resmi duyurusunu gerçekleştirdi. Her iki model de genel görünüm anlamında Galaxy Gear ile büyük benzerlikler taşırken, arka planda ciddi değişiklikler ve güncellemeler bulunuyor. IFA Fuarı'nda lanse edilen ve takip edilen süreçte satışa sunulan Galaxy Gear, Android işletim sistemini kullanan bir akıllı saat iken, Gear 2 ve Gear 2 Neo modellerinde Tizen işletim sistemine yer veriliyor.

İşletim sistemi değişikliğinin hangi gerekçelerle yapıldığı henüz bilinmese de, yeni saatlerin çok sayıda Samsung cihazı ile kullanılabileceği ifade ediliyor. İlk etapta BMW, CNN, Garmin, Line, ve Path uygulamaları ile pazara giriş yapacak olan yeni nesil akıllı saatlerin, mevcut modelin sahip olduğu diğer uygulamalar ile çalışıp çalışmayacağı da cevabı merakla beklenen bir diğer soru. Yukarıda da ifade ettiğimiz üzere yeni modeller, mevcut Galaxy Gear modeliyle tasarım benzerlikleri taşırken, yazılım güncellemesine ek donanım değişiklikleri de getiriyorlar.

Yapılan açıklamaya göre, aynı ilk modelde olduğu gibi 1.63-inç büyüklüğünde ve 320x320 piksel çözünürlüğünde ekrana ile gelen yeni saatler, ilk modele göre fark yaratan bir başka detay olarak 800MHz hızındaki tek çekirdekli işlemciyi 1.2GHz hızında çift çekirdekli bir işlemci ile değiştiriyorlar. IP67 sertifikası ile gelen dolayısıyla suya karşılıklı dayanıklı bir yapı sergileyen Gear 2 ve Gear 2 neo arasındaki farkı ise kamera oluşturuyor. Gear 2, 2MP çözünürlüğünde kamera ile gelirken, Neo'da ise herhangi bir kameraya yer verilmediğini görüyoruz.

Kayış tasarımı da güncellenen yeni nesil akıllı saatler için  şarj ve bağlantı yine özel bir istasyon ile gerçekleştiriliyor. Farklı renk seçenekleriyle pazara giriş yapacak olan Gear 2 ve Gear 2 Neo, bu defa ciddi rakiplerle karşı karşıya gelecek. Pazarda satılan güncel modellere ek, Mobil Dünya Kongresi'nde lanse edilecek yepyeni modeller ile  rekabet iyiden iyiye artacak gibi görünüyor. Samsung'un yeni saatleri ülkemizde ne zaman sunacağı ise henüz bilinmiyor. 

Samsung'dan yeni nesil akıllı saatler: Tizen işletim sistemli Gear 2 ve Gear 2 Neo duyuruldu

• En önemli konu olan Batarya Performansından bahsedilmemiş.. Kaç !Saat! veya Gün dayanacak onu söyleyin bana..?!

• quote:

Orijinalden alıntı: AnGets

En önemli konu olan Batarya Performansından bahsedilmemiş.. Kaç !Saat! veya Gün dayanacak onu söyleyin bana..?!

bir hafta dermişim :)
  • En önemli konu şu aşamada batarya değil bence şu tipe bak! Evladın olsa koluna takip gezmezsin.

• quote:

Orijinalden alıntı: Fiyaka1903

En önemli konu şu aşamada batarya değil bence şu tipe bak! Evladın olsa koluna takip gezmezsin.

Bence tasarımı kötü değil.
  • İlk seri saatler daha piyasada oturmamisken, ikinci serinin cikmasi cok anlamsiz.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Pilden bahsetmemişsiniz ama gsmarenanın dediğine göre pil 315 mAh den 300 mAh e düşürülmüş

• samsung hangi sektorde urun cıkarırsa cıkarsın 3 ayda bır urun tanıtıyor. adamların muhendislerin cok bos oturuyor heralde her dakka bısı yapıyorlar

• Saatlerin kayış sıkıntısı umarım giderilmiş olsun. Kayışları en geniş konumda bile bileğime uymuyor. ..

• Su geçirmez olmuş, şeklini şemalini düzeltmişler, pili de tatmin edici seviyede olursa bence başarılı olmuş.
  • quote:

Orijinalden alıntı: DH Misafiri

Saatlerin kayış sıkıntısı umarım giderilmiş olsun. Kayışları en geniş konumda bile bileğime uymuyor. ..

Alışveriş merkezinde birkaç kez galaxy geari inceleme fırsatım olmustu.Çıkıntı oluşturan kamerası olmasa daha güzel görünebilirdi.Saat bileğime çok güzel oturdu.Gearda kullanilan malzeme,telefon modellerinden kesinlikle daha kaliteli.Keşke aynı kaliteyi telefonlarinda da kullansa...Bir saat icin pilinin cabuk bitmesi ve yüksek fiyatı alinabilirligini dusuruyor.Yine de bazi arkadaşların eleştirdiği kadar kötü bir saat değil. Alır mıyım?Bu fiyata asla :)) Bu arada arkadaşım da denemişti.Alacakti; fakat bilekleri o kadar kalındı ki kayış kapanmadı:) seninde bilekler sanırım aynı sorunu yaşıyor:)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

En önemli konu olan Batarya Performansından bahsedilmemiş.. Kaç !Saat! veya Gün dayanacak onu söyleyin bana..?!

Samsunga gore pil performansi arttirilmis

• quote:

Orijinalden alıntı: mipa90

samsung hangi sektorde urun cıkarırsa cıkarsın 3 ayda bır urun tanıtıyor. adamların muhendislerin cok bos oturuyor heralde her dakka bısı yapıyorlar

Samsung'un sürekli olarak yeni model çıkartması benimde hoşuma gitmiyor. Samsung mühendisleri boş oturuyor olamaz.Boş otursalar gerekli gereksiz bu kadar çok model ortaya çıkmazdı:) Keske bu kadar çeşit ürün üretmeye harcadığı zamanı,ürün kalitesini arttırma yönünde harcasa.

• quote:

Orijinalden alıntı: chatirdek

quote:

Orijinalden alıntı: mipa90

samsung hangi sektorde urun cıkarırsa cıkarsın 3 ayda bır urun tanıtıyor. adamların muhendislerin cok bos oturuyor heralde her dakka bısı yapıyorlar

Samsung'un sürekli olarak yeni model çıkartması benimde hoşuma gitmiyor. Samsung mühendisleri boş oturuyor olamaz.Boş otursalar gerekli gereksiz bu kadar çok model ortaya çıkmazdı:) Keske bu kadar çeşit ürün üretmeye harcadığı zamanı,ürün kalitesini arttırma yönünde harcasa.

aynı fikirdeyim zırt pırt bısı cıkarıcagına yılda bir yap kaliteli yap. hemde oncekı modellerın o kadar hızlı deger kaybetmesin. adamın 2000 liralık telefonu 1 yıl olmadan 1450 tlye kadar dustu bu polıtıka yuzunden samsung almıyorum.

• quote:

2-3 gun. Engadget da mevcut bilgi.

• quote:

Orijinalden alıntı: senersongur

İlk seri saatler daha piyasada oturmamisken, ikinci serinin cikmasi cok anlamsiz.

birinci nesil saatleri kimse almayınca mecburen daha alınabilir 2. nesil saat yapmak zorunda kaldılar :)

• Akıllı özelliklerini geçtim tasarımı bence güzel olmuş. Normal saat gibi dahi kullanmak için alanlar olur. Özellikle brown-gold olan model çok güzel. Tabi tasarım günlük kullanım deneyimini çok arttırmıyor. Tizen'in pil performansı'nın daha iyi olduğunu belirtmişler. Fiyatta alınabilir seviyelerde olursa belki düşünülebilir ama ilk çeyrekte diğer firmalardanda yeni akıllı saatler göreceğiz gibi duruyor.

• Sonra da sony ye laf atarlar haksız mıyım adamlar 5 ayda 3 saat duyurdu

• Birinci Gear ile ikinci Gear arasında pek de fark yok, ilkini alan ikinciyi almaz. Ayrıca ilki de suya dayanıklı değil mi? Bana aldığım yer dayanıklı demişti.

Genel görüşü herkes belirtmiş, bencede az ve öz olmalı. Şimdi siz Galaxy S5'i görün yanında kaç model daha gelecek?
  • Tasarım hiç olmamış bence

• 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.