Şimdi Ara

Yeni Sistem ( Home Theatre - Media Center ) - Arşiv - Sorunlar!

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
59
Cevap
4
Favori
2.452
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Öncelikle Tüm Forum üyelerine merhaba...
    Evimde ki ses ve sinema sistemini amatör olarak geliştirmemde yardımcı olan burda bilgilerini ve fikirlerini paylaşan bana yol gösteren apır sapır hazır ses sistmelerine para vermekten beni vazgectiren tüm forum üyelerine çokça teşekkür ederim.
    Özel olarak Setra19 Kardeşime.

Burda kurmuş olduğum nacizane sistemi kurmamdaki sebep olan arşivimi ve kurduğum sistemle alakalı yaşadığım sorunlarımı paylaşmak istediğim için bu konuyu açmış bulunmaktayım...

ARŞİV ;

Torent ile tanıştığım günden beri yapmış olduğum arşivden ve bu konuda vereceğiniz fikirlere ihriyacım var,

3D Film ----> 36
    3D Animasyon ----> 17
    3D Belgesel ----> 2
    480p Film ----> 5
    720p - 1080p Animasyon ----> 88
    720p - 1080p Animasyon Film paketi ----> 34
    1080p Belgesel ----> 10
    HDrip - AC3 Film ----> 48
    Yerli Filmler ----> 101
    1080p Filmler ----> 390
    720p Filmler ----> 992
    720p - 1080p Film Paketi ----> 275

Toplamda hemen hemen iki bin küsür film.

Diziler ;

46 Adet bitmiş ve devam etmekte olan dizi. Eski Tarihliler hariç hemen hemen hepsi 720p.

Toplam kullanılan depolama Hemen hemen 20TB.

Artık manyaklık derecesine ulaştı 1925 yılından itibaren imdb divx planet vs. bütün top 100 ve 250 ler mevcut her gün yeni bir film geliyor torrent sürekli çalışır durumda (şuan bile 11 adet film iniyor) bu gidişata nasıl dur diyeceğim bilmiyorum bu konuda fikir ve önerileriniz lütfen...
    (5 puan altında film sayısı en fazla 50-60 Gerektiği kadarını arşivi hak etmeyenleri zaten sildim)

Bu arşivi görüntüye ve sese dönüştüren sistemim,

Arşiv , Oyun ve yüksek kalite Görüntü almak amacı ile kurmuş olduğum toplama bilgisayarım ve ona entegre Ana ünitem ve Ses Sitemim,

Bilgisayar;

TV Ana Ünite ;

SAMSUNG UE55ES8000 3D LED Smart Full HD 138cm TV, 800Hz, 3XHDMI, 3XUSB,WiFi, One Design

Ses Sistemi ;

Denon AVR - X3000

Magnat Quantum 677 Series

Kurmuş olduğum sistemde yanlış veya ilave edilecek bir donanım varsa fikirlerinizden ötürü memnuniyet duyarım...

Bir kaç ciddi sorunum var onlarıda yarına toparlayıp paylaşacam,Hepinize Teşekkür ederim...

Sayenizde ses sistemim oldu :)
    Hepinize selamlar sevgiler...

• Bu kadar film olan insan ne den tv kullanır yerinde olsam kesinlikle projeksiyon alırım o samsung un uyduruk renklendirme isinden kurtulup gercek sinema renklerine gecerim iyi bir perde ile birde media player olarak xbmc player kullan eyer bilmiyorsan ustat

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: eraycelik80

Bu kadar film olan insan ne den tv kullanır yerinde olsam kesinlikle projeksiyon alırım o samsung un uyduruk renklendirme isinden kurtulup gercek sinema renklerine gecerim iyi bir perde ile birde media player olarak xbmc player kullan eyer bilmiyorsan ustat

Allah kısmet ederse taşınacam mevcut evimden inşallah daha profesyonel bir sinema sistemi kurmak istiyorum,yavaş yavaş öğreniyorum bazı şeyleri kardeşim ya projeksiyonuda buraya entegre etmeyi hiç düşünmedim ama belkide hata ettim farkındayım şuan iyi kötü götürüyor beni ama :)
    Bu arada media player olarak üst resimelrde fark etmedin sanırım XBMC kullanıyorum zaten...
    Tavsiyen için çok sağol bi kaçta marka ve model tavsiyen olursa çok memnun kalırım kardeşim...

• Harbidende seninki çılgınlık seviyesine ulasmış dostum. Sanırım bekarsın. Yoksa evliligin tehlikeye girerdi valla. :-)

• diadavidoff kullanıcısına yanıt
    merhaba hocam cihazlar ve arşiv mükemmel güle güle kullan keyifle izle ve dinle eray üstadımın dediği gibi projeksiyon işine el at :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: kugutex

Harbidende seninki çılgınlık seviyesine ulasmış dostum. Sanırım bekarsın. Yoksa evliligin tehlikeye girerdi valla. :-)

Yookkk o konuya hiç girmeyelim evliyim ve bu sistemi eve sokana kadar neler çektim bir ben bir Allah birde GSA orhan abi bilir :)
    Sistemi eve getirirken bile hanımın evde olmadığı saatler itina ile secildi çok hızlı ve etkili bir şekilde kuruldu,
    ses sistemi mobilyalar uygun secildi,
    muhtelif hediyeler ile ve gelecekte ki evimizde güzel bir sinema odamız olacak vaatleri ile donatıldı bu konu :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: des_955

merhaba hocam cihazlar ve arşiv mükemmel güle güle kullan keyifle izle ve dinle eray üstadımın dediği gibi projeksiyon işine el at :)

Teşekkür ederim kardeşim,Ve ayrıca bu sistemi almadan önce verdiğin fikirlerden ve esirgemediğin yardımından ötürüde...
    Ama bir çok sıkıntı çıkarttı başıma (3 hoporlor patlaması vs. gibi :) )aldığım ürünlerin tam olarak ne olduğunu bilmememden ve tecrübesiliğimden kaynaklı sanırım...
    Eray Hocanın tavsiyesine uyacam en kısa zamanda inşallah tavana karton piyer içine saklı perde olabilir diye düşünüyorum ya hayırlısı...

• Evin müstakilmi.

• quote:

Orijinalden alıntı: kugutex

Evin müstakilmi.

Değil malesef ama ev alma komşu al demişler,alt katımda üst katımda aynı benim gibi film manyağı çok abartmadıktan sonra hiç şikayetleri yok iki günde bir ellerinde harrddisk film için geliyorlar,birde sistemin bulunduğu oda yalıtımlı :) Sesi çok açmaktan ziyade en doğal sesleri almak istediğimden kurdum bu sistemi ne kadar başarılı oldum bilemiyorum ama...
  • Denon avr'nin hiç bir ayarını tam olarak yapamadım sadece konumlandırma ve hoporlor tanımlamayı yaptım ,
    ama teknik özelliklerini hiç bilmiyorum açıkcası sadece izlediğim Film ve Müziklerde DTS ,Dolby,DTS HD,DTS HD ma gibi formatları MPC ve K-lite entegrasyonu ile ve XBMC vasıtasıyla gayet güzel seyredip dinliyorum...
    Yalnız Bu hoporlor sistemi ile Denon birbirine ne kadar entegre olabildi o konuda hiç bir fikrim yok,almışken iyisi olsun mantığı ile bunları tercih ettim.
    Yaşadığım ilk sorun Hoporlorlerin patlaması oldu,
    Sağ ön en üstteki hoporlor ve sağ arka patladı,
    Bu hoporlorlerin patlamasına hiç kimse bir anlam veremedi...
    Sonra değiştirildi,
    Sonra tekrar sağ ön en üstteki ve sol arka patladı...
    Almanayaya incelenmek üzere gönderildi ama daha önce kimse bir hoporlorun bu şekilde patladığını görmemiş...
    neyden kaynaklandığını bir türlü anlayamadık ve en son olarak tekrar değiştirildi,sesi 70 üstüne çıkarmıyorum ki patlamasınlar çatlamasınlar diye şuana kadar bir sorun çıkmadı çok şükür...

Bu şekilde patlamasının bir izahatını kimse yapamadı malesef...

birde anlamadığım ön kulelerde alttaki iki hop. bas vuruyor yani hareketli en üsttekinde hiç birşey olmuyor,bunun nedeni nedir sizce ?

Bu sisteme eklemem gereken bir donanım var mı ?

Regülatör güç koruyucu vs.

merhaba hocam önemli değil her zaman yardımcı olmaya çalışırım ayrıca 3 hoparlör patlaması derken benden kaynaklı bir sorun mu ? eğer öyleyse özür dilerim kusuruma bakma
  • des_955 kullanıcısına yanıt
    Yok hocam olur mu öyle şey :) patladılar işte nedenini bilmiyorum elektriksel bişey mi yoksa voltajla mı alakalı sesi anlık bir anda çok yükselttim ondan mı yada acmamam gereken kadar mı actım nedir ne değildir hiç anlamadık,
    sesi çok açmak veya bir anda 50 den misal 75 e cıkartmak böyle sorunlara yol açar mı ki ?
    sonucta 100'e kadar cıkıyor ses ?
    ACba bu avr ile bu magnat mı uyum sağlamadı acaba ?
    merhaba hocam denon ayarlarını bilmiyorum ama forumda denon avr konusu var oraya bak ayarları paylaşanlar bilen üstadlar vardır patlama konusuna bende anlam veremedim ön kulelerin 3 yollu yani en alt 2 sürücü bass en üstteki mid yani orta sesleri veriyor onun için bass sürücüsü gibi hareketli olmaz olsada az olur
    yani birde ortadaki malzeme çok sağlam bu şekilde dışarıya doğru patlamasına anlam veremedik hadi hop patlarda o ortası nasıl o hale geldi ikidir onu anlamadık,
    Hımm en üstte ki bass değil,ben sadece ortadaki kücük siyah olanı mid diye biliyordum,bak öğreniyorum işte :)
    merhaba hocam rahatladım valla şimdi fimlerin bazı sahneleri yani aksiyon vb. gibi normalden ses daha şiddetli oluyor sizde bu zaman sesi yükseltmişsiniz bu şekilde hoparlörler o kadar sesi kaldırmamış olabilir benim avr 80 e kadar çıkıyor ben filmde 40 civarı açıyorum hatta bazen ürküp 30 lara çektiğim oluyor yani avr 100 e kadar çıkar ama hoparlör o kadarı kaldırırmı onu bilmek lazım belki başka bir sorundan olmuşta olabilir kesin hüküm vermek olmaz ama bana ses yüksekliğinden gibi geldi kullandığın set quantum serisi galiba güzel bir seri yanması ilginç yada avr yeterli güç sağlayamamıştır ondanda olabilir hocam karışık durum valla
    merhaba hocam bende şaşırdım ilk defa görüyorum çok tuaf ortadaki küçük olan siyah tweeter yani tiz yüksek frekanslı seslerin üretilmesini sağlıyor :) hocam bu işlerde öğrenilecek çok şey var :)
    bazen dediğin bendede oluyor filmi 40 la izliyorum bazen bi kaç sahne oluyor sanki 40 ladeğilde 60 la seyrediyorsun gibi oluyor,birde bişey dikkatimi cekti bazı filmlerde bazen ses çok düşük ama ön kulelerde ki basslar öyle çok ileri geri çıkıyor ki bunun sebebini anlamadım çok enteresean şekilde ileriye geriye hareket ediyorlar ama yerinden çıkacak gibi :)

Ben bu sistemi alırken GSA elektronik ve bir kaç konunun uzmanına sordum magnat quantum özellikle bu seri seni üzmez dediler,çok iyi bir set dediler ona istinaden de maddiyattan kaçmadım...
    şimdi ise olanlara kimse anlam veremedi...Yani sesi açmakla alakalı olabileceği hiç içime sinmiyor açıkcası,ki bu sistemler en maksimum seviyelerde deneniyordur mutlaka bence...
    az önce ki demek istediğim bu videoda var ama bazen bende daha fazla oluyor bu gidip gelmeler,

http://www.youtube.com/watch?v=a_t8F1p8l5E

Birde bu parcayı bulamadım bilen olsada yazsa keşke...
    merhaba hocam her filmin sesi ne yazıkkı aynı kalite ve düzeyde değil onun için volume seviyesini iyi ayarlamak lazım birde şimdi hatırladım avr lerde ses bazen sesin yükselip bazen alçalmasını dengelen bir ayar olması lazım diye hatırlıyorum bass sürücüleri eğer alt frekans bir ses varsa hareket etmesi normal ama sürekli çalışıyorsa sorun var olabilir diğer türlü normal bir durum magnat quantum iyi bir seri fakat olan durum ilginç hala anlam veremedim videodaki parçayı bilmiyorum ama sürücüleri hareket ettirecek bir parça önereyim basstronics bass i love you 320 lik bulursan daha iyi olur :)
    İşte ben avr nin ince ayarlarınıda yapamadım malesef :(
    yok sürekli değil önerdiğin şarkıyı indirdim ve denedim evet aynen dediğim şey bu işte şarkının sesi az ama basslarda hareket muazzam her zaman yapmıyor,
    birde şimdi bu şarkıyı denedim basslar hareket edince şarkı boğuk geliyor sendede böyle mi ?
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.