Şimdi Ara

Mesajlaşma uygulamaları bu yıl operatörlere 33 milyar dolara mal olacak

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
41
Cevap
0
Favori
412
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• Mesajlaşma uygulamaları bu yıl operatörlere 33 milyar dolara mal olacak

Son dönemde popülaritesi giderek artan mesajlaşma uygulamaları sayesinde kullanıcıların aylık ortalama mesaj gönderme sayısı da 1200 civarına fırladı. Bu durum kullanıcıları standart SMS hizmetinden uzaklaştırırken, operatörlere de olumsuz etki yapıyor.

Ovum tarafından yapılan analize göre bu yıl WhatsApp, iMessage gibi mesajlaşma uygulamaları operatörlere 32.5 milyar dolar kaybettirecek. 2016 yılında ise bu rakamın 54 milyar dolara yükselmesi bekleniyor.

İnternet üzerinden mesajlaşma uygulamaları gönderilere ücret almadığı için oldukça cazip bir hale geldi. Ancak özellikle ABD'li operatörler sınırsız SMS tarifeleri ile kullanıcıların kaçmasını önlemeye çalışıyor.

SMS hizmeti operatörler için yüzde yüze yakın bir kar getiriyor ve maliyeti de hemen hemen hiç yok. Operatörlerin yıllık SMS gelirinin 100 milyar dolardan fazla olduğu tahmin ediliyor.  

Kaynak:http://mashable.com/2014/02/21/whatsapp-texting-telecoms/?utm_cid=mash-com-Tw-main-link

• mesela whatsapp bozulunca twitterda olay oluyor -derbi varken bile-

• whatsapp çökmüş 2 saattir. butun haber ajanslari son dakika geciyor. siz sozde teknolojisitesisiniz ama hic orali degilsiniz.tuhaf.

• Operatörlere iyi oluyor.. Yaşasın Whats App...

• Yakında herkesin sesli görüşme yaptığı bir program çok popülerleşince operatörler o zaman ne yapacak onu bilmiyorum

• ben de bunu anlamıyorum. whatsapp gibi uygulamalar sms'i bitirdi ama bu sefer de mobil internet almak gerekiyor. ve mobil internet sms'den daha pahalı.

• Fenomenon kullanıcısına yanıt
    Mesela sürekli internete ve mesaja ihtiyaç duyan adam bir tek internet paketi yapıp hem mesajlaşabiliyor hemde nete girebiliyor.
  • Zamanında milleti sömürdüklerine saysınlar. Önceden bilen bilir, 30 liralık kontör yüklerdik bir bakmışız 10 günde bitmiş. O zamanlar mesaj hakkı falan yoktu.
  • Whatsappa nolduğunu bilen varmı?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: jumuu

Whatsappa nolduğunu bilen varmı?

Güncelleme yapılıyor, yakında düzelir hocam.
  • Zamanlama manidar

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • carter kullanıcısına yanıt
    Oyleymiş hocam. Wp8de 3g ile bağlandığında bazen sunucuya bağlanmıyor. Umarım arada onuda hallederler.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • @jumuu

Büyük bir ihtimal hepsine aynı anda güncelleme gelecektir. Tek tek uğraşacaklarını düşünmüyorum hocam.
  • Eski kazandiklarina saysinlar.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • An itibariyle kontrol ettim whatsapp düzeldi çalışıyor.

Yalnız insanları anlamak mümkün değil.Şu twitter denilen işe yaramaz illette neler neler paylaşılmış.Yok whatsapp yasaklanmışmış.Yok whatsapp bilerek kesilmiste milleti facebooka cekmek istiyorlarmıs..Yasaklandı diye küfür edenler,hükümete bile atıp tutan kör cahillerin sayısı çok fazla...

• Windmark kullanıcısına yanıt
    ben de bunu demek istiyorum. bundan 5 sene önce kimin mobil internet paketi vardı?? neredeyse hiç kimsenin
    ama şuan pek çok kişi telefondan internete giriyor.
    yani whatsapp sms olayını tamamen bitirse dahi operatörler internetten yine para kazanır.
  • Zamanında iyi para götürdüler, SMS hizmetinin operatörlere olan maliyetinin de neredeyse %0 olduğunu haberde yazmışlar, biz daha ne diyelim...
  • Bunu 5 sene önce Avea'da çalışan arkadaşım söylemişti ve doğru oldu, her şeyi İnternet üzerinden götürüyorlar ve operatörler de bunun üzerinden kazanıyor.
  • şu konuşma olayida tam otursun

külliyen zarar etsinler.

• Zamanında iyi para götürdüler
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.