Şimdi Ara

'Google çift işletim sistemli melez tabletlerden rahatsız'

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
16
Cevap
0
Favori
305
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

• 'Google çift işletim sistemli melez tabletlerden rahatsız'

Microsoft ve Intel'in katkılarıyla hem Windows hem de Android işletim sistemini birarada çalıştıran melez tablet PC modellerine daha sık şahit olmaya başladık. Durgun giden PC pazarına yeni bir soluk aldırmak için geliştirilen projede sürpriz bir engelin ortaya çıktığı rapor ediliyor.

Digitimes tarafından bazı Çinli kaynaklara dayandırılarak verilen haberde, Asus'un CES 2014 fuarında lanse ettiği çift işletim sitemli Transformer Book Duet tabletinin piyasaya çıkışı Google tarafından engellenmiş durumda.

Kaynaklar Google'ın çift işletim sistemli tabletlere sıcak bakmadığını belirtiyor. Hatta geçen yıl piyasaya çıkması beklenen Samsung ATIV Q melez tablet modelinin de aynı sebepten ötürü rafa kalktığı dile getiriliyor.

Konu ile ilgili Google veya üretici firmalar tarafından dile getirilmiş resmi bir açıklama yok. Google'ın saf bir Android tecrübesi istediği uzun süredir biliniyor ve firma aynı cihazda alternatif bir işletim sistemi olarak Android kullanılmasına sıcak bakmıyor. 

Ancak bu düşüncenin cihazların piyasaya çıkışını engelleyecek kadar ciddi bir hale gelip gelmediği bilinmiyor. Bunun yanında Google'ın neden lansman sırasında sessiz kaldığı ve satış döneminde müdahale ettiği de merak konusu. 

Yine de geçmişte Google'ın bu tür davranışlarına rastladık. Önceki yıllarda Çin'de Android işletim sisteminin değiştirilmiş bir versiyonunu kullanan bir akıllı telefonun piyasaya çıkışına Google müdahale etmiş ve Android tecrübesine zarar vereceğini dile getirmişti. 

Kaynak:http://pocketnow.com/2014/02/21/transformer-book-duet

• Google korkmaya başladı. Samsung Tizen'le geliyor, kullanıcı bu tür tabletler ile Windows'lu tabletlere olumlu gözle bakacak, Sony Wp üretmeye başlayacak. Huawei zaten oynak :) Android 5 sene sonra inanılmaz bir düşüş yaşayacak gibi duruyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: The Tenth Doctor

Google korkmaya başladı. Samsung Tizen'le geliyor, kullanıcı bu tür tabletler ile Windows'lu tabletlere olumlu gözle bakacak, Sony Wp üretmeye başlayacak. Huawei zaten oynak :) Android 5 sene sonra inanılmaz bir düşüş yaşayacak gibi duruyor.

Bu haberden Google'ın korktuğunu nasıl çıkardın bilemiyorum. Firmaların ellerinde henüz Android alternatifi bi sistem yokken korkması gereken Google değil.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Adamlar android üstüne giydirilen skine bile sıcak bakmıyor microsoftun işletim sistemine mi sıcak bakacak...

Kullanıcı için kötü olacak ama olaya google perspektifinden bakınca adamlar haksız da sayılmaz...

• Windowsun yaninda extra bir sey mis gibi bir havasi var..ben olsam bende rahatsiz olurdum.. hem android x86 da cok stabil degil.. imajini zedeleyebilir..

• quote:

Orijinalden alıntı: mert1907

quote:

Google korkmaya başladı. Samsung Tizen'le geliyor, kullanıcı bu tür tabletler ile Windows'lu tabletlere olumlu gözle bakacak, Sony Wp üretmeye başlayacak. Huawei zaten oynak :) Android 5 sene sonra inanılmaz bir düşüş yaşayacak gibi duruyor.

Bu haberden Google'ın korktuğunu nasıl çıkardın bilemiyorum. Firmaların ellerinde henüz Android alternatifi bi sistem yokken korkması gereken Google değil.

Aklı başında olan korkar. Nokia korkmadı düştüğü halleri gördük. Google eğer Tizen'e, Windows'a karşı önlemler almazsa onun da olacağı bu.
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: mert1907

quote:

Aklı başında olan korkar. Nokia korkmadı düştüğü halleri gördük. Google eğer Tizen'e, Windows'a karşı önlemler almazsa onun da olacağı bu.

Önlem tabiki alacak nede olsa rakipleri ancak korkma sırası şu aşamada Google'da değil.

• googleın bu durumdan hoşnut olmayacagı aklıma gelmezdı.
    acıkcası bır kac ıncelemesını gordugum cıhazlardan sonra cok mutlu olmustuk her ıkı ısletım sıstemınınde kullanılması
  • tizen rafa kalktı bildiğim

• cift isletim sistemi cinde smartphone da kullaniliyordu.biri android digeri iOS (cakmasi tabi)

• O zaman Amazonun tabletlerine niye müdahale etmiyor.

• Oglum microsoft bırak tableti mableti de sadece androidli Lumia çıkarmıyorsan bari çift işletim sistemlisaglam bii model çıkar..

• Asus kadar yaratıcı bir firmayı biraz zor bulursun sen Google. Adamları engelleme!

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: myhotyro

O zaman Amazonun tabletlerine niye müdahale etmiyor.

Bişey yapamazki, açık kaynak kodlu yapmadan düşünecekti.

Microsoft bile Android'li telefon çıkaracak

bkz:Nokia X

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 1.si istese de istemese de değişik yollardan belli tabletlere kurulabiliyor(acer w 700 samsung xe700 gibi)
    2.si bu tür aletler zaten senin rakibin değil.Fiyat konusunda en pahalı tabletini 2 ye katlar.Bir de bu açık kaynak mevzusu ne oldu?

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.