Şimdi Ara

Bulgaristandan Telefon Almak

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
17
Cevap
0
Favori
2.420
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Bir sebepten dolayı Bulgaristana gideceğim. Sizce ordan telefon alayımmı daha ucuza gelirmi? Vize ücreti vermiyorum. Bu konu hakkında biraz bilgi istiyorum. Tl çok değer kaybetsede genede burdan ucuz sanki ama dikkatli olmak lazım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi AlpKhanate -- 21 Şubat 2014; 21:25:08 >

• Paylaştim
  • Ben bulgaristanda yaşıyorum hocam telefonlar modeline göre 100 - 150 tl daha ucuza gelir sana türkiyeye gidince kayıt için harç yatıracaksın + garantisi türkiyede geçmeyecek almadan önce iyi düşün
  • quote:

Orijinalden alıntı: runx89

Ben bulgaristanda yaşıyorum hocam telefonlar modeline göre 100 - 150 tl daha ucuza gelir sana türkiyeye gidince kayıt için harç yatıracaksın + garantisi türkiyede geçmeyecek almadan önce iyi düşün

Birkaç internet sitesine baktım dediğin gibi çok ucuz değildi. Ama yerel satış fiyatını tam bilemediğim için emin olamadım. Alırsam pahalı bir model alıcam zaten. S4 note 3 fiyatlarında anlayacağın. O ne kadar oynar sende. Kayıt 125 mi 150 mi neymiş. Onun dışında pasaport vizeye para vermeyeceğim. Garanti konusuna gelince sağlam kılıf alırım. Düşürme cam çatlatma olayı bende pek olmaz. 5.5 yıldır akıllı telefon kullanıyorum.(4.5 yıl ip 3, 1 yıl note 2) Çizilme dışında bir hasar vermişliğim yok. Yani açıkçası daha ucuz olursa garantiyi umursamayabilirim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi AlpKhanate -- 21 Şubat 2014; 21:45:09 >

• 4 yıldır telefonları bulgaristandan alıyoruz en mantıklısı

+120 tl kayıt ücreti var tabi
  • 5 yildir nasil IP 5 kullaniyosun

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: AlpKhanate

quote:

Ben bulgaristanda yaşıyorum hocam telefonlar modeline göre 100 - 150 tl daha ucuza gelir sana türkiyeye gidince kayıt için harç yatıracaksın + garantisi türkiyede geçmeyecek almadan önce iyi düşün

Birkaç internet sitesine baktım dediğin gibi çok ucuz değildi. Ama yerel satış fiyatını tam bilemediğim için emin olamadım. Alırsam pahalı bir model alıcam zaten. S4 note 3 fiyatlarında anlayacağın. O ne kadar oynar sende. Kayıt 125 mi 150 mi neymiş. Onun dışında pasaport vizeye para vermeyeceğim. Garanti konusuna gelince sağlam kılıf alırım. Düşürme cam çatlatma olayı bende pek olmaz. 5.5 yıldır akıllı telefon kullanıyorum.(5 yıl ip 5, 1 yıl note 2) Çizilme dışında bir hasar vermişliğim yok. Yani açıkçası daha ucuz olursa garantiyi umursamayabilirim.

5 yıldır ip 5 mi

• quote:

Orijinalden alıntı: ekmek arası ekmek

5 yildir nasil IP 5 kullaniyosun

yav 3 olacak anla işte. Açık aramayın
  • Burada telefonu elektronik marketlerinden, carrefourdan tarzı marketlerden ve operatör sağlayıcılarının dükkanlarından veya Germanos isimli telefon tablet satış mağazası zincirlerinden alabiliyorsun. Operatör sağlayıcılarının mağazalarında ve germanos isimli mağaza zincirine hiç bulaşma fiyatları pahalı. Türkiyedeki gibi ufak tefek cep telefonu satışı yapan dükkanlar yok, öyle biryer görürsende hiç bulaşmanı tavsiye etmem çakallık peşinde oluyorlar genelde. Süpermarketlerde fiyatları pek incelemem ama elektronik marketlerinden daha ucuza olma imkanı pek yok.

Senin için buradaki en yaygın elektronik mağazasının fiyatlarına baktım genelde en uygun fiyatlı ürünler burada oluyor (Technomarket)

Note 3 32 GB 1914 TL'ye geliyor
    Galaxy S4 16 GB 1423 TL'ye geliyor.

Bütün ülkeyi karış karış gezsen bulabileceğin en ucuz fiyatta bunların 50-60 tl aşağısına olur büyük ihtimalle.

Üstüne kayıt parasını eklediğinde sanırım zararda oluyorsun

Ayrıca cam çatlatma veya düşürme olayında zaten garanti geçmiyor, telefonda teknik bir arıza olmayacağını kimse garanti edemez.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi runx89 -- 21 Şubat 2014; 21:49:06 >

• quote:

Burada telefonu elektronik marketlerinden, carrefourdan tarzı marketlerden ve operatör sağlayıcılarının dükkanlarından veya Germanos isimli telefon tablet satış mağazası zincirlerinden alabiliyorsun. Operatör sağlayıcılarının mağazalarında ve germanos isimli mağaza zincirine hiç bulaşma fiyatları pahalı. Türkiyedeki gibi ufak tefek cep telefonu satışı yapan dükkanlar yok, öyle biryer görürsende hiç bulaşmanı tavsiye etmem çakallık peşinde oluyorlar genelde. Süpermarketlerde fiyatları pek incelemem ama elektronik marketlerinden daha ucuza olma imkanı pek yok.

Senin için buradaki en yaygın elektronik mağazasının fiyatlarına baktım genelde en uygun fiyatlı ürünler burada oluyor (Technomarket)

Note 3 32 GB 1914 TL'ye geliyor
    Galaxy S4 16 GB 1423 TL'ye geliyor.

Bütün ülkeyi karış karış gezsen bulabileceğin en ucuz fiyatta bunların 50-60 tl aşağısına olur büyük ihtimalle.

Üstüne kayıt parasını eklediğinde sanırım zararda oluyorsun

Ayrıca cam çatlatma veya düşürme olayında zaten garanti geçmiyor, telefonda teknik bir arıza olmayacağını kimse garanti edemez.

Haklısın aslında saçma oluyor. Türk lirası afrika ülkerinin parası gibi

• Maalesef öyle eskiden ucuza alışveriş için Türkler bulgaristana gelirdi, şuanda Bulgarlar hafta sonu otobüs otobüs edirneye kırklareliye gidiyorlar alışveriş için, annemde kurugıda, makarna ve temizlik malzemesi alışverişleri için kırklareline geçiyor yakın olduğumuzdan

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi runx89 -- 21 Şubat 2014; 23:54:31 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: AlpKhanate

quote:

Birkaç internet sitesine baktım dediğin gibi çok ucuz değildi. Ama yerel satış fiyatını tam bilemediğim için emin olamadım. Alırsam pahalı bir model alıcam zaten. S4 note 3 fiyatlarında anlayacağın. O ne kadar oynar sende. Kayıt 125 mi 150 mi neymiş. Onun dışında pasaport vizeye para vermeyeceğim. Garanti konusuna gelince sağlam kılıf alırım. Düşürme cam çatlatma olayı bende pek olmaz. 5.5 yıldır akıllı telefon kullanıyorum.(4.5 yıl ip 3, 1 yıl note 2) Çizilme dışında bir hasar vermişliğim yok. Yani açıkçası daha ucuz olursa garantiyi umursamayabilirim.

Bildiğim kadarıyla Samsung marka telefonlara imei yazılıyor. Yani kayıt için para vermeye gerek yok. Telefoncu 20 liraya halleder. Hatta sen bile yapabilirsin.

• 2005 te 1 lava =0.86tl iken şimdi 1 leva=1.53 tl ekonomimiz baya iyiye gidiyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: 3qzotix

2005 te 1 lava =0.86tl iken şimdi 1 leva=1.53 tl ekonomimiz baya iyiye gidiyor.

Valla ya olmaz olsun böyle ülke
  • Beyler benim birkac sorum var. Suan Bulgaristandayim. Kontratli iPhone 6s plus 128 Gb alip 1 ay sonrasinda kontrati iptal etsem yaklasik iptal bedeli ne kadar oderim hadi onu odedim diyelim kontrat iptalinden sonra telefonh Turkiyede kullanabilir miyim. Cunku kontratli hali baya uygun 600 leva yani 950 lira falan oluyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Merhaba Bulgaristan üzerinden telefon alımında global garanti oluyor mu?

Örneğin;

samsung s8+ orada 1090 leva = 2184 tl

https://www.vivacom.bg/bg/residential/ustrojstva/mobilni-telefoni/samsung-galaxy-s8plus.html

Burada 3800 tl den başlıyor.

Tabi bir de +130 tl pasaport harcı var.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.