Şimdi Ara

Makina resetliyor...Acill yardim...

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
12
Cevap
0
Favori
298
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • merhaba arkadaslar...bilgisayarim oyunlarda ve bazen masaustundeyken resetleniyor ve makina yeniden basliyor...windows acildiginda

C:\WINDOWS\Minidump\Mini012406-06.dmp
    C:DOCUME^^1\BILGINS\LOCALS^^1\Temp\WER2.tmp.dir00\sysdata.xml

buna benzer bir hata mesajini veriyor...
    bazen surekli durmayan bip sesi geliyo...
    cpu sicakligi 45,ekran karti 47 derece...kasanin icini actim ramlar ve harddisk bana cok sicak geldi yoksa bana mi anormal geliyo bilmiyorum...bilgisayari formatladim sorun hala devam ediyor...islemcide zalmanla verilen termal macunu kullaniyorum...onu degistirmem mi gerekiyor?yoksa harddiske sogutucu mu lazim...yardimci olursaniz sevinirim...Sistemim asagidaki gibidir...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bilgins34 -- 21 Ağustos 2006; 13:35:14 >

• formatlayınca duzelmiyosa, fanın çalısıyo mu ona bak.Ama bence ya windows dadır hata ya da ram de..Formattan sonra hala aynı sey oluyosa, fanlar da çalısıosa tabi, bilgisayarında birden fazla ram varsa sırasıyla çıkar tak dene fln..Genelde makinenin restartlanması bu 3 sebebe dayanır ve genelde dandik oem ram ler bozulmustur..
  • ramler dandik mi?
    markali kingston ram kullaniyoruz gormuyo musun

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bilgins34 -- 21 Ağustos 2006; 22:23:54 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: bilgins34

ramler dandik mi?
    markali kingston ram kullaniyoruz gormuyo musun

bahsettiğin kasanın bu olduğunu farketmemisim..Kusura bakma yardımcı olmaya çalıstığım için..bilemedm
  • Hiç tereddüt etmeden ve ne alakası var demeden , Ekran kartını güncellemeni tavsiye ederim.Büyük ihtimalle sorun çözülecektir. Ben bu şekilde hallettim. Isınmadan , güç yetersizliğinden diyenler de haklı olabilir, ama ekran kartını güncellemenin hiç bir zorluğu yok.Bir kere dene, zararlı çıkmazsın
  • windosun göçmek üzere bi win kur bastan bence
  • quote:

Orjinalden alıntı: s3k0

windosun göçmek üzere bi win kur bastan bence

windows u yeniden kurdugumu yazmistim...bu ise yaramiyo...ram leri cikardim,tek taktim bilg donma ve restart haladevam ediyo..sicakliktan olabilr gibi geliyo..seagate harddisk cok sicak bundan olabilir mi?

basindan bole olay gecenler bilgilendirirse sevinirim...
  • Konu teknik yardım bölümünde açılması gerekiyor yanlış yerde
  • ısınmadan kaynaklanan bir sorun ve eger bu cok sık olmaya baslarsa işlemcin yanmıs olabilir
  • pc virüs girmişde olabilir.iyi bir virüs programıyla taratmanı tavsiye ederim.....eger hdd'ye yerleştiyse işin bayagı zor
  • reset ve mavi ekran sorunlarıyla ilgili olarak websitemde yayınladığım teknik destek dökümanlarını inceleyebilirsin.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.