Şimdi Ara

Samsung Power Sleep uygulaması ile kanser araştırmalarına destek verin

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
18
Cevap
0
Favori
270
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

• Samsung Power Sleep uygulaması ile kanser araştırmalarına destek verin

Günümüz akıllı telefonları artık küçük bir bilgisayar gücünde ve biraraya geldiklerinde orta halli bir süper bilgisayar seviyesine erişebiliyor.

Bu potansiyeli keşfeden Viyana Ünviersitesi ve Samsung, akıllı telefonların gücünden kanser araştırmalarında yararlanmak üzere bir proje geliştirdi. Proje kapsamında indirmeye sunulan Samsung Power Sleep uygulaması, gece cihazınızı şarja taktığınızda belirli bir süre donanım gücünden faydalanarak protein dizilerinin şifrelerini çözmeyi amaçlıyor. 

Belirlediğiniz saatte şarj tamamlandığında ise, ki bu genellikle sabah kalkacağınız zaman oluyor, uygulama sona eriyor ve alarm çalarak sizi uyandırıyor. Bu esnada WiFi üzerinden yapılan çalışma üniversitenin uzak sunucularına gönderiliyor. Bunun haricinde cihazın hiç bir özel bilgisine dokunulmuyor. 

Proje, yeryüzündeki bir milyardan fazla ARM tabanlı Android cihazı birleştirerek potansiyel bir süper bilgisayar oluşturmak ve böylece hem kanser hem de Alzheimer çalışmalarına katkıda bulunmak amacını güdüyor. Uygulama ücretsiz ancak donanım gücü kullandığı için fazla ısınmaya neden olabiliyor. 

• İyiymiş.

• quote:

Orijinalden alıntı: TheBestHero

Cikti mi ? Cikacak mi ?

link verdiğine göre çıkmamış
  • quote:

Orijinalden alıntı: jolawe

quote:

Orijinalden alıntı: TheBestHero

Cikti mi ? Cikacak mi ?

link verdiğine göre çıkmamış

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Proje kapsamında indirmeye sunulan Samsung Power Sleep uygulaması, gece cihazınızı şarja taktığınızda belirli bir süre donanım gücünden faydalanarak protein dizilerinin şifrelerini çözmeyi amaçlıyor.

Nasıl çözüyor ?

• Bitcoin tarzinda yaptıkları sanırım?

• Tuhaf ama indiricem bi katkim olacaksa ne mutlu

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Samsung once kanser eden uygulamalarini kaldirmamizi saglasin ;)

• Şarjda korkudan telefona elimi bile sürmüyorum uygulama işlemciyi kullanacak sürekli?
  • Bu tur uygulamalar bilgisayarlar icin yapilmisti, mobil platformdada olmasi iyi olmus.

Indirip deneyelim.

• Sarj ile islemci kullanimi fazla isitir telefonu, patlamasinda

• Şarj ile proteinin ne alâkası var onu anlamadım. Şarj olunca ne üzerindeki protein çözülüyor?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Cok mantikli ama yayginlasmasi lazim

• Şarj ile proteinin alakası yok tabi bu prograg aktifse sarja takma telefonu sarjin 2 dakkada biter islemcin sürekli çalışacak diyor sana

• Şarjda değilken program çalışmıyor zaten.

• bilgilerimize erişmek adına yapılacak bir uygulama olduğunu sanmıyorum çünkü zaten ellerinde. ama eğer gerçekten dedikleri gibiyse iyi düşünmüşler helal olsun.

bu arada benimde aklıma bir fikir geldi. bu kadar telefonla iyi mininig yapılır.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Bradley Cooper

bilgilerimize erişmek adına yapılacak bir uygulama olduğunu sanmıyorum çünkü zaten ellerinde. ama eğer gerçekten dedikleri gibiyse iyi düşünmüşler helal olsun.

bu arada benimde aklıma bir fikir geldi. bu kadar telefonla iyi mininig yapılır.

yapan uygulamalar var zaten.

o mining in sonu nereye varacak çok merak ediyorum.

• Havasını alır. Canın cehenneme Samsung!
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.