Şimdi Ara

Otomatik Altyazı İndirme Scripti v1.3 (Güncelleme 21.3.2014)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
215
Cevap
14
Favori
9.092
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • İndirme Linki: https://raw.githubusercontent.com/katates/otoaltyazi/master/Simple%20Auto-SubDownloader%20v1.1.bat
    Tıklayınca inmez ise sağ tıklayıp farklı kaydet diyin.

Not: Eski sürümü kaldırmadan üzerine kurmayın.
    Not 2: Klasörün adında boşluk olması sağ tık ile klasör takibi yapmanıza engel, şimdilik bir çözüm arıyorum.
    Not 3: Windows 7, Windows 8 64bit sürümlerde sorunsuzca çalışmaktadır. Hesabınızın yönetici olması gerekmektedir.

v.1.3 ÇIKTI--> NELER YENİ;

- İzlediğiniz bölümleri artık sağ tık ile İZLENDİ olarak işaretleyebileceksiniz. ( Klasörlerinizde Sahip sekmesini manuel olarak açmalısınız.)

Özellikler

- Klasör takip özelliği. (Belirlediğiniz ana klasör dışarısında sağ tık ile başka klasörleri de seçebileceksiniz. Mesela bir film için altyazının çıkıp çıkmadığını otomatik olarak kontrol edecek, bu sırada sizin ruhunuz bile duymayacak. Fakat altyazı bulunduğu zaman bir mesaj göreceksiniz.)

* Altyazı bulunduğu zaman artık 1 tıkla o klasörü açabileceksiniz.

- Belirlediğiniz diziler klasörüne de bir altyazı eklendiğinde artık yukarıdaki şekilde bilgilendirileceksiniz.

Bu script neler yapabilir?
    Sizin belirlediğiniz aralıklarla belirlediğiniz klasördeki dizilerinizin altyazılarını Opensubtitles sitesi üzerinden kontrol eder ve o altyazı sizde yoksa video adıyla aynı olacak şekilde indirir. Sizi rahatsız bile etmez.

Ayrıca klasörlere ve .mkv .avi .mp4 dosyalarına sağ tıklayarak manuel olarak altyazıları indirebilirsiniz.

Nasıl kurulur
    Script için FileBot gereklidir fakat sizde yoksa bile script sizin için indirip güncelleyecektir. Tek yapmanız gereken çalıştırıp yönergeleri takip etmeniz.

Desteklediği diller
    Kurulumu Türkçe ve İngilizce yapabilirsiniz. İndireceğiniz altyazının hangi dil olacağını ise kurulum aşamasında seçiyorsunuz herhangi bir dil olabilir.

İndirme Linki: https://github.com/katates/otoaltyazi/raw/master/Simple%20Auto-SubDownloader%20v1.1.bat
    Tıklayınca inmez ise sağ tıklayıp farklı kaydet diyin.

Düzenlendi.

Arkadaşlar şu anda üzerinde kendi adıma uğraştığım bir şey var çevremdekilere vermek için.

Bu şey her x dakikada bir sizin belirlediğiniz klasörleri kontrol ederek eksik altyazı olup olmadığına bakıyor ve eğer eksik varsa bunu Opensubtitles sitesinden otomatik olarak indiriyor. Tabii bu sırada sizin ruhunuz bile duymuyor.

Bir diğer özellik ise anlık kontrol için klasöre veya indirdiğiniz diziye sağ tıklayarak eğer varsa Altyazıyı anında indirebiliyorsunuz. Ve de videonun .mkv .mp4 veya .avi dosya adıyla aynı oluyor. Siz sadece playerı açıyorsunuz ve izliyorsunuz.

Diziler için özellikle HDTV, 720P (şu en çok indirilenler yani, çevirilerin kaynak altyazıları da bu sürümlerden gelir genellikle) eğer altyazı varsa indirdiğinizde uyum sorununuz bile olmuyor. Fakat filmler için aynı şeyi söyleyemeyeceğim bazı değişik sürümlerde sorun çıkabiliyor fakat diziler için birebir.

Eğer forumdanda istek olursa bitirdiğim vakit sizlerle paylaşabilirim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Katates Pızartması -- 20 Mayıs 2014; 18:46:51 >

• Bitirdiğinizde haber verirseniz deneyebiliriz. Belki fikir paylaşımındada bulunabiliriz :)
  • BS Player da otomatik bulup indiriyo.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Magnum44

BS Player da otomatik bulup indiriyo.

BSPlayer kalitesiz bir player ve bu script ile bir medya sunucu kurulabilir.

Mesela benim kullandiğim düzenek şu şekilde. RSS ile dizileri otomatik indiriyorum, script ile altyazilari otomatik çekiyorum. Serviio ile ağ üzerinden yayin yapiyorum. LAN ile bağladiğim Smart TV den veya WiFi ile telefondan zahmetsizce bağlanip izliyorum. Ne altyazi ile uğraşmiş oluyorum ne de indirmeyle.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Pek ilgi görmedi sanırım
  • bence aşmış
  • takipdeyim, birçok insanın işine yarar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Katates Pızartması

quote:

Mesela benim kullandiğim düzenek şu şekilde. RSS ile dizileri otomatik indiriyorum, script ile altyazilari otomatik çekiyorum. Serviio ile ağ üzerinden yayin yapiyorum. LAN ile bağladiğim Smart TV den veya WiFi ile telefondan zahmetsizce bağlanip izliyorum. Ne altyazi ile uğraşmiş oluyorum ne de indirmeyle.

Hocam mevcut Playeriniz Nedir merak ettim.. BS player beni tatmin ediyor. (asla Divx izlemem en kötü 720p izlerim)
  • quote:

Orijinalden alıntı: MeTeCiK

quote:

quote:

Hocam mevcut Playeriniz Nedir merak ettim.. BS player beni tatmin ediyor. (asla Divx izlemem en kötü 720p izlerim)

Alıntıları Göster
    Genellikle bilgisayarda izlemem izlediğimde ise masaüstünde Daum Pot Player + madVR + XySubfilter üçlemesini kullanıyorum. Laptopta ise Splash Pro. @MeTeCiK

Bu arada arkadaşlar başka önerisi olan varsa dinleyebilirim yapabileceğim ve aklıma uyan bir şey olursa onunda üzerinde çalışabilirim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Katates Pızartması -- 19 Şubat 2014; 18:44:54 >

• Player ayrımı yapmanızın nedeni nedir ?
    Koy altyazıyı FullScreen yap oynasın işte..

Ben vlc kullanıyorum, altyazılar için tek tek uğraşıyorum divxplanet.com'dan ama sorunsuz oluyor en azından.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Zig Zag

Player ayrımı yapmanızın nedeni nedir ?
    Koy altyazıyı FullScreen yap oynasın işte..

Ben vlc kullanıyorum, altyazılar için tek tek uğraşıyorum divxplanet.com'dan ama sorunsuz oluyor en azından.

Aynı şekilde HDTV sürümleri için yine sorunsuz. Görüntü kalitesi çok fark ediyor.
  • quote:

quote:

quote:

Splash pro exi dene. Denedikten sonra bs playerı bilgisayarda barındırmazsın

• Kurulum dosyası hazırlıyorum neredeyse çoğu kısım bitti.
  • quote:

Arkadaşlar şu anda üzerinde kendi adıma uğraştığım bir şey var çevremdekilere vermek için.

Bu şey her x dakikada bir sizin belirlediğiniz klasörleri kontrol ederek eksik altyazı olup olmadığına bakıyor ve eğer eksik varsa bunu Opensubtitles sitesinden otomatik olarak indiriyor. Tabii bu sırada sizin ruhunuz bile duymuyor.

Bir diğer özellik ise anlık kontrol için klasöre veya indirdiğiniz diziye sağ tıklayarak eğer varsa Altyazıyı anında indirebiliyorsunuz. Ve de videonun .mkv .mp4 veya .avi dosya adıyla aynı oluyor. Siz sadece playerı açıyorsunuz ve izliyorsunuz.

Diziler için özellikle HDTV, 720P (şu en çok indirilenler yani, çevirilerin kaynak altyazıları da bu sürümlerden gelir genellikle) eğer altyazı varsa indirdiğinizde uyum sorununuz bile olmuyor. Fakat filmler için aynı şeyi söyleyemeyeceğim bazı değişik sürümlerde sorun çıkabiliyor fakat diziler için birebir.

Kolay gelsin. Eksik altyazıları indirmenin pratikte ne işe yarayacağını anlamadım. zaten Bs Player kullanıyorsan bölüme tıkladığında altyazıları önüne dizip seçtiğin birini tıklayıp indirebiliyorsun, hiç aramakla uğraşmadan.

• quote:

Orijinalden alıntı: K.chaLi

quote:

Kolay gelsin. Eksik altyazıları indirmenin pratikte ne işe yarayacağını anlamadım. zaten Bs Player kullanıyorsan bölüme tıkladığında altyazıları önüne dizip seçtiğin birini tıklayıp indirebiliyorsun, hiç aramakla uğraşmadan.

Dizi altyazisi çiktiğinda, mesela yarim saatte bir kontrol edeceği için hemen indirecektir. Bir nevi sizi siteyi kontrol etmekten de kurtaracak. Ayrica medya sunucusu kullananlarin da çok işine yarayacaktir. Üstüne BSPlayer gibi kalitesiz bir player kullanmak zorunda da birakmayacaktir.

• VLC var zaten.
  • quote:

Orijinalden alıntı: The Rolling Stones

VLC var zaten.

Açikçasi yapma amacimi anlayamadiniz ya da okumadiniz. Ki VLC dediğiniz player da kalitesizdir.

• quote:

quote:

VLC var zaten.

Açikçasi yapma amacimi anlayamadiniz ya da okumadiniz. Ki VLC dediğiniz player da kalitesizdir.

Umarım sizinki VLC'den daha iyi olur. Onu kullanırım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Fear of the Dark -- 20 Şubat 2014; 21:17:17 >
  • quote:

quote:

quote:

VLC var zaten.

Umarım sizinki VLC'den daha iyi olur. Onu kullanırım.

Benim üzerinde çaliştiğim player değil. Altyazilari kontrol eden ve otomatik olarak indiren bir script. Sağ tik ile de indirilebilir manuel olarak. VLC, BSPlayer kullananlar için gereksiz olacaktir evet fakat MPC-HC, PotPlayer, Splash Pro gibi kaliteli playerler için ve medya sunucusu (yukarida belirttim) kuranlar için işe yarayacaktir.

• quote:

quote:

quote:

Aynen ben de dizilerimi 720p hatta bazen 1080p indirip hdmi ile Lcd'den izliyorum. Yani Bsplayer sadece altyazı indirme programı gibi benim için. Ama başkaları için üzerinde uğraştığın program faydalı olabilir

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi K.chaLi -- 20 Şubat 2014; 21:30:26 >

• 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.