Şimdi Ara

MAKINEMDE BELIRGIN BIR YAVASLIK HISSEDIYORUM

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
17
Cevap
0
Favori
128
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    Ozellikle dikkat ettigim icin makinemin Hd'sinde fazla depolama yapmamak icin hicbir sey sadece kullandigim seyler disinda yuklemiyorum. Hep ihtiyacim olan seyleri kullaniyorum; ancak son birkac haftadir ozellikle dikkat ettigim bir husus var. Makinemde belirgin bir yavaslik hissediyorum mesela eskiden masaustundeki bir dosyaya acmak icin 2 defa tikladigimda aninda tiklamamla acmasi bir olurken simdi neredeyse yarim saniye 1 sanye bekleyip ondan sonra aciyor gecikmeleri hissedebiliyorum.

Sacma bir soru olacak ama yine de ogrenmek istiyorum, makinemde kullandigim oyun nedeniyle isinma fazla olur o nedenke kapagini acarak uzun bir sure kullandim devrelerin arasina kacan kil tuy toz boyle bir seye neden olabilir mi yoksa bu tamamen yazilimsal baska bir durum mudur ?

Tesekkurler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Tazmanya Canavarı -- 20 Ağustos 2006; 22:59:38 >

• spy , trojen , virus taratması yaptınmı ??
  • 2 gun once yaptim hicbir sey cikmadi
    spyware taramasinda enfekte olmus seyler buldu spyware doctor yazilimi ile yaptim ama hepsini low thread olarak degerlendirdi ve temizledi zaten
    virus'de hicbir sey cikmadi
    baska ne olabilir kil tuy toz yapmaz di mi kapagi acik kullaniyorum
  • toz vs bilgisayara bu tip yüklemeleri küçük ihtimalle yapar örnek başıma gelen olay arkadaşım taa ozaman bilgisayrı fifa99 u yüklerken takııyordu ramlerin üzeri o kadar tozluyduki anlatamam kasanın kapağı açıkmış ve taşımışlar oratıl duman olmuş...
    ramleri sildim yerine taktım düzeldi...

bence regeditteki gereksiz kayıtlara bak derim bir ihtimal...
  • bırde bunları yukle ıstersen

ad-aware personel

kaspersky ınternet sucurıty 6.0 bunları yukledıkten sonra tarat .
  • regedit te gereksiz olanlar hangisidir nerde toplanir nasil silebilirim acaba ?

ben en iyis makineyi aciim bir guzel elektrik supurgesi ile cekeyim ya da kurutma makinesi ile hafa ufleyip fazla dokunmadan

bir de ciddi resmi yazisma adresime garip garip mailler gelmeye basladi spam tadinda bunlardan nsil urtulurum onu da bilmiyorum ornek vermek icin
    trader and investor aloert finansal bilgiler vs vs uzun uzun sacma sapan anlamsiz mailler
    nasil kurtulabilirim bilginiz var midir ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Tazmanya Canavarı -- 20 Ağustos 2006; 23:26:36 >
  • baslat-calıstır-msconfıg-baslangıc

ordakı gereksız programları kaldır

aman pc kapalıyken elektırık supurgesıyle cek ve cok dıkkatlı ol kolay gelsın
  • quote:

Orjinalden alıntı: flyy

baslat-calıstır-msconfıg-baslangıc

ordakı gereksız programları kaldır

aman pc kapalıyken elektırık supurgesıyle cek ve cok dıkkatlı ol kolay gelsın

buda iyi öneri ama asıl gereksiz kayıtları temizleyen programlar vardır onlardan indir link vereyim biraz arayıp...
  • http://download15.ashampoo.com/e/ashampoo_winoptimizerplatinum320_se.exe

şeyinide biryerden bul artık kullanım kılavuzunu diyeyim sen anla
  • merhaba performansı arttırmak ve stabiliteyi sağlamak için hazırladığım rehberi inceleyebilirsin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi greenflash -- 21 Ağustos 2006; 0:03:31 >
  • sagolun arkadaslar tesekkur ederim hepinize
  • rıca ederım yardımcı olabıldıysek ne mutlu
  • indirdinmi programı? işe yaramıştır inş hadi kolay gelsin...
  • regcleaner gibi programlarla regediti temizle
  • fix it miyidi neydi adı öyle bi alet vardı bilgisayar ayarlarını otomatik olarak yapıyordu bi ara istersen
  • quote:

Orjinalden alıntı: amboleos

fix it miyidi neydi adı öyle bi alet vardı bilgisayar ayarlarını otomatik olarak yapıyordu bi ara istersen

pm attım
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.