Şimdi Ara

Hasar kaydı hakkında

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
2
Cevap
0
Favori
280
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • merhaba öncelikle konu doğru yerde mi bilmiyorum başımıza gelen bir işi danışmak istiyorum babam yaşlı birisi geçen yıl içerisinde nissan primera marka aracını bozulunca sanayiye yaptırmaya gitmiş orada ki tamirci ( çok eski yıllardır gittiği hukuku olduğu birisi ) ona 2003 model bir araçla takas önermiş babamda kabul etmiş buraya kadar her şey normal

şimdi asıl konu şu biz bu 2003 model aldığımız araca daha 6 bin lira daha ödememiz gerekiyor fakat bize en ufak bir kazası yok denilen arabanın bugün 2006 da 1 tane ( 10000 lira ) 2011 de 2 tane ( 20000 lira ) hasar kaydı olduğunu öğrendim

burada sormak istediğim bazı sorular var

1 sms ile öğrendiğim bilgiler ne anlam ifade ediyor yani bu araç pertemi çıkmış ?

2 doğrulamayı hem şasi no ile hem plaka ile yaptım ikisinde de aynı sonuç çıktı yanlış bir şey olduğunu düşünmüyorum hukuken de bir şey yapamayacağımıza da inanıyorum fakat ben bu adamın cumartesi günü dükkanına gitmeyi düşünüyorum nasıl bir tutumda bulunmam gerekir
    başından böyle bir olay geçen varsa yada bu bilgilerin ne anlam ifade ettiğini bilen varsa yardımcı olabilir mi ?

3 5 liranın peşine düşecek insanlar değiliz ancak burada durum çok farklı şimdi illaki kızanlar olacaktır niye alırken bakmadınız vs gibi lütfen biraz empati yaparak cevap verin kafam şu anda zaten çok karışık çünkü içinde olduğumuz durumu bende tam olarak bilmiyorum netten biraz araştırdım fakat sağlıklı bilgiye ulaşamadım daha da karmakarışık oldu

yazım yanlışları ve noktalama işaretlerine dikkat etmeden acelece yazdım şimdiden yardımcı olacak varsa teşekkür ederim

• kenxx K kullanıcısına yanıt
    Aracın satışını aldınız mı ?
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.