Şimdi Ara

DSG Şanzıman (67. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.702
Cevap
66
Favori
132.832
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
52 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 6566676869
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bende golf alıym diyorum ama doğuş otoyu o kadar kötüledilerki forumda arabadan soğudum;)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: CyberBot

Bende golf alıym diyorum ama doğuş otoyu o kadar kötüledilerki forumda arabadan soğudum;)

alda gör :))
  • DSG sorunlu mu, değil mi?

Testlerde hiç DSG sorunlarından söz edilmiyor.

Bilakis övüldükce övülüyor.

SORUNLU DSG ifadesini kullanan ya da ima eden test sonuçları varsa paylaşın lütfen!

TEST EDİTÖRLERİNE DUYURULUR.

• quote:

Orijinalden alıntı: Aydoğan*

DSG sorunlu mu, değil mi?

Testlerde hiç DSG sorunlarından söz edilmiyor.

Bilakis övüldükce övülüyor.

SORUNLU DSG ifadesini kullanan ya da ima eden test sonuçları varsa paylaşın lütfen!

TEST EDİTÖRLERİNE DUYURULUR.

Test yapan adamlar iki sene şehir içinde araba mı test ediyor sanıyorsun? Hadi ettiler diyelim, DSG de patladı, adam da DSG patlak dedi... Sence adamın başına neler gelir?

Hala şu DSG yi aklamak için uğraşıyorsunuz ya, pes yani

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• Geçmiş olsun hocam.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: cenktun34

Inş dediğiniz gibi olur.

Zaten insanlar nasıl alıyor şu dsg yi anlamıyorum. Tamam çoğu kişi bilmiyor gidip alıyor başı yanınca internette arayıp tarayınca yaptığı hatayı anlıyor, ancak şöyle bir durum daha var;
    Adamlar sürekli forumda takılıyorlar,dsg nin sorunlarını sıkıntılarını biliyorlar ama yinede gidip alıyorlar.

Sonra diyorlarki yok fanboy değilim bilmemne, bile bile alanlara müstehak aslında. Başka otomatik şanzımanlı araç yok sanki.

Sonra gelip ağlıyorlar mekatronik değişti, kavrama degısti 10 binde vs vs.

Tuhaf.

Hocam iyi hoş demişsinde adam gibi otomatik şanzuman kimde var söylermisin
    İşin aslı şu global ölçekte düşük hacimli motorlarda otomatik şanzuman talebi bizim gibi bir kaç ülkede var oda bizim kabahatimiz değil saçma sapan vergilendirmeden dolayı oluşan bir durum ayrıca işin içine birde düşük hacimli dizel de otomatik girince durum iyice karışıyor her zaman iddia ettiğm şey gerçek anlamda otomatik şanzuman 2.0 lt gibi büyük hacimli motorlar ile bir anlam kazanıyor bunun altında başarılı olmak için üreticilerin çok ciddi boyutlarda arge yapmaları lazım talep az olunca adamlarda böyle bir arge yapmayıp bütün çöplerini bize gömüyorlar bunu wag için değil hepsi için söylüyorum ford wag al birini vur ötekine ayrıca bir şey daha söylim mesela haberlerde falan duyuyorsunuzdur toyota bilmem şu kadar aracını geri çağırdı falan bu geri çağırmalar tr de oluyormu hiç abd de falan oluyo neden toyota babasının hayrına çağırmıyo araçları adamı pipisinden tavana asarlar bu konuda doğuşu neden suçluyorsunizki adam tüccar para kazanacak ama siz devlet olarak vatandaşın arkasında bir durun bakalım hiç kimse benim vatandaşına kusurlu yada gizli kusurlu mal satamaz satanın canını okurum bir deyin bakıb o zaman ne koçu nede doğuşu nasıl adam olurlar amacım belli bir siyasi partiye yönelik eleştiri içermekle beraber sadece bununla sınırlı değildir malesef bizim devlet geleneğimizde böyledir vatandaş devletten sonra gelir önce bunun değişmesi lazım

• ogisan O kullanıcısına yanıt
    Bence de , bu partilerle alakalı bir durum değil doğuşa yaptırım olsa tavrı bu şekilde olamaz ..
  • quote:

Orijinalden alıntı: ogisan

quote:

Inş dediğiniz gibi olur.

Zaten insanlar nasıl alıyor şu dsg yi anlamıyorum. Tamam çoğu kişi bilmiyor gidip alıyor başı yanınca internette arayıp tarayınca yaptığı hatayı anlıyor, ancak şöyle bir durum daha var;
    Adamlar sürekli forumda takılıyorlar,dsg nin sorunlarını sıkıntılarını biliyorlar ama yinede gidip alıyorlar.

Sonra diyorlarki yok fanboy değilim bilmemne, bile bile alanlara müstehak aslında. Başka otomatik şanzımanlı araç yok sanki.

Tuhaf.

İşin aslı şu global ölçekte düşük hacimli motorlarda otomatik şanzuman talebi bizim gibi bir kaç ülkede var oda bizim kabahatimiz değil saçma sapan vergilendirmeden dolayı oluşan bir durum ayrıca işin içine birde düşük hacimli dizel de otomatik girince durum iyice karışıyor her zaman iddia ettiğm şey gerçek anlamda otomatik şanzuman 2.0 lt gibi büyük hacimli motorlar ile bir anlam kazanıyor bunun altında başarılı olmak için üreticilerin çok ciddi boyutlarda arge yapmaları lazım talep az olunca adamlarda böyle bir arge yapmayıp bütün çöplerini bize gömüyorlar bunu wag için değil hepsi için söylüyorum ford wag al birini vur ötekine ayrıca bir şey daha söylim mesela haberlerde falan duyuyorsunuzdur toyota bilmem şu kadar aracını geri çağırdı falan bu geri çağırmalar tr de oluyormu hiç abd de falan oluyo neden toyota babasının hayrına çağırmıyo araçları adamı pipisinden tavana asarlar bu konuda doğuşu neden suçluyorsunizki adam tüccar para kazanacak ama siz devlet olarak vatandaşın arkasında bir durun bakalım hiç kimse benim vatandaşına kusurlu yada gizli kusurlu mal satamaz satanın canını okurum bir deyin bakıb o zaman ne koçu nede doğuşu nasıl adam olurlar amacım belli bir siyasi partiye yönelik eleştiri içermekle beraber sadece bununla sınırlı değildir malesef bizim devlet geleneğimizde böyledir vatandaş devletten sonra gelir önce bunun değişmesi lazım

Subaru ve Honda da gayet güzel AT şanzımanlar mevcut. BMW deki ZF de çok güzel şanzıman. Kimde var deme millet neler yapıyor. DSG çok güzel şanzıman yalan yok ama sorunlu olduktan sonra isterse güzel olsun.

• quote:

quote:

Inş dediğiniz gibi olur.

Tuhaf.

Toyota nin su anda kampanyasi var. Bende 2200 liralik parca ucretsiz olarak degistirildi.
    Bunlar sorun yapa degil, sorun yapma ihtimali olan parcalar.

Ayrica sag kol dayama kumasi biraz kabarir gibi olmustu, sag kapi icini ucretsiz degistirdiler.fatura bedeli 900 tl..Baska markada bu kabarnayi mumkun degil kabul ettiremezsin, kullanici hatasi der gecerler.

Doğuş otoya selam olsun.

• quote:

Orijinalden alıntı: redstone78

quote:

quote:

Inş dediğiniz gibi olur.

Tuhaf.

Subaru ve Honda da gayet güzel AT şanzımanlar mevcut. BMW deki ZF de çok güzel şanzıman. Kimde var deme millet neler yapıyor. DSG çok güzel şanzıman yalan yok ama sorunlu olduktan sonra isterse güzel olsun.

Subaru ve honda yakın zamana kadar tr ye dizel motor seçeneği bile getirmiyor idi şu an varmı ondanda emin değilim ama subaru yada hondanın şu anda 1.6 dizel otomatik seçeneği var mı

• ogisan O kullanıcısına yanıt
    Honda'da Sadece sedanlarda 1.6 benzin li otomatik var . Hb lerde ne dizelde ne de benzinli de otomatik yok

• DSGden şikayet etmeyen yok gibi.
  • neolduğu belli olmayan iki tane evrağı çıkarıpda marka karalamanın bir anlamı yok, bugün dsg yi karalayanlar en başta mercedes ve bmw gibi firmaların bu kalitede bir şansımanları olmadığını bilen satışçılarıdır, dsg şanzuman tek başına bile araç alma tercihidir, burada herkez yorum yapıyor ve yorum yapanların 100 90 nın dsg şanzumanlı bir araca sahip olmadığından eminim, 61 lg 0349 plakalı polo dsg şanzumanlı eşimin kullandığı aracımı 70 bin km de sattım ve dsg ile ilgili zerre kadar sorun yaşamadım aynı şekilde şuanda kullanmaya devam ettiğim 61 lg 033 plakalı woswogen cc aracımda tam 90 bin kilometrede olmasına rağmen ne dsg den nede farklı bir şekilde zerre arızası çıkmamıştır ve şaunda sattığım polonun yerine aldığım aracımıda sadece dsg olmadığı için satıyorum yerine eşime tekrar dsg şanzımanlı herhangibi bir araba satın alacağım dsg rahatlıktır konfordur kalitedir, hee arıza yapmış diyorsunuz tabikide yapanları olocaktır hertürlü elektronik yada mekanik cihazın arıza yapma ihtimali vardır bunun yanında dünyanın en çok satan şanzumanının 6 milyon adetle dsg olduğunu size hatırlatırım ve piyasadaki dsg şanzuman sayısı artması demek doğal olarak arıza sayısınında artması demektir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bctrbbilisim -- 12 Nisan 2015; 16:30:10 >

• bctrbbilisim B kullanıcısına yanıt
    Hocam o işler öyle "bende sorun yok, demek ki sorun yok" demekle olmuyor. Git gir sanayiye bakalım, senin başına gelen azıdan başka arıza sahibi yok mu? Herkes seninle aynı arızaları mı yaşıyor? Sen misin kıstas? Yurt dışında dsg garanti süreleri neden 10 yıla uzatılmış bir araştır istesen. Tabi bu uzatılmış garantiyi gereksiz bulursan, ara vw almanyayi, "ne yapıyorsunuz siz, benim aracım sağlam, aklınızı başınıza alın" deyin.

• Ooo yine hortlamış konu...
    Desene satışlar daha da artacak

• 2013 den sonra çıkan DSG lerin satış/arıza oranının diğer çift kavramalardan fazla olmadığı kesin.
    Hatta bu kadar çok satan bir şanzıman için forumda günde en az 5 konu açılması gerekirdi ama açılmıyor. Bu konu bile ara sıra milletin aklına gelip hortluyor.
  • VW Arıza!
    Tuncay T. | 08 Nisan 2015 11:50

Aldığım 2011 #golf DSI #dsg F1 aracım beni tamamen hayal kırıklığına uğrattı. 120 km hız ile giderken vites boşa çıktı ve sollamaya

çıktığımda bu olay olduğu içinde büyük bir kaza atlattım. Wolksvagen yol yardıma öncelikle teşekkürler aracımı ücretsiz servise

çektiler.

Ertesi gün aracımda 7.500 tl' lik masraf olduğu söylendi ve bunu 4000 tl' sini servis karşılayacak fakat geri kalan 3000 TL bana kaldı.

Ödemek değilde sorun 2011 model bir aracın böyle bir problem çıkarması normal değil bence!

--------------------------------------------------------------------------------

Şikayeti Takip Edenler

Mustafa Y.

--------------------------------------------------------------------------------
    Şikayet ile ilgili Görüşmeler

Sayın Yetkili,

Müşterilerimizden Sn. T. ile daha önce aynı konuyla ilgili olarak bize yaptığı başvuruya istinaden görüşülmüş ve kendisi konuyla ilgili olarak bilgilendirilmiştir.

Saygılarımızla

VW DİYALOG
    444 89 24

08 Nisan 2015
    14:55:42
    (Ş.var.com)

• quote:

Orijinalden alıntı: bctrbbilisim

neolduğu belli olmayan iki tane evrağı çıkarıpda marka karalamanın bir anlamı yok, bugün dsg yi karalayanlar en başta mercedes ve bmw gibi firmaların bu kalitede bir şansımanları olmadığını bilen satışçılarıdır, dsg şanzuman tek başına bile araç alma tercihidir, burada herkez yorum yapıyor ve yorum yapanların 100 90 nın dsg şanzumanlı bir araca sahip olmadığından eminim, 61 lg 0349 plakalı polo dsg şanzumanlı eşimin kullandığı aracımı 70 bin km de sattım ve dsg ile ilgili zerre kadar sorun yaşamadım aynı şekilde şuanda kullanmaya devam ettiğim 61 lg 033 plakalı woswogen cc aracımda tam 90 bin kilometrede olmasına rağmen ne dsg den nede farklı bir şekilde zerre arızası çıkmamıştır ve şaunda sattığım polonun yerine aldığım aracımıda sadece dsg olmadığı için satıyorum yerine eşime tekrar dsg şanzımanlı herhangibi bir araba satın alacağım dsg rahatlıktır konfordur kalitedir, hee arıza yapmış diyorsunuz tabikide yapanları olocaktır hertürlü elektronik yada mekanik cihazın arıza yapma ihtimali vardır bunun yanında dünyanın en çok satan şanzumanının 6 milyon adetle dsg olduğunu size hatırlatırım ve piyasadaki dsg şanzuman sayısı artması demek doğal olarak arıza sayısınında artması demektir.

Konuyu ben açtığım ve belgeleri ben paylaştığım için cevap verme gereği duydum.Muhtemelen adı geçen firmanın bir elemanısınız ama yinede cevap vereceğim.
    Benim paylaştığım belgelerden hangisini inandırıcı ve gerçek dışı buldunuz acaba? Mahkeme kararlarını inandırıcı bulmuyorsunuz, bilirkişi rapaorlarını inandırıcı bulmuyorsunuz, bizzat benim yaşadığım ve cesurca paylaştığım tehdit belgesini inandırıcı bulmuyorsunuz. Peki beyfendi sizi inandırmak için ne yapmak gerekiyor ?
    Yukarıda bir arkadaş belirtmiş, madem adı geçen firma DSG şanzımanına bu kadar güveniyor ve sizde ölümüne savunuyorsunuz, diğer bazı ülkelerde bu şanzımanın garantisini 10 yıla neden çıkardı acaba? O ülkelerin yönetiminin vatandaşının haklarını daha iyi koruduğu için diyebilirmiyiz? Türkiye'de Valkswagen türkiye disprutorunun ülkeyi yönetenler ile ne decerede ilişkisi olduğunu herkes biliyor ve bu nedenle sorunlu DSG şanzımanın garantisi hala 2 yıl.
    Bu nedenle konuya vakıf olmadan, körü körüne, ortada var olan bazı gerçekleri karalamaktan vazgeçin, eğer bir çıkarınınız yoksa tabi. Eğer bir çıkarınız varsa, hangi belge olursa olsun sizi tatmin etmeyecektir.

• quote:

Orijinalden alıntı: bctrbbilisim

neolduğu belli olmayan iki tane evrağı çıkarıpda marka karalamanın bir anlamı yok, bugün dsg yi karalayanlar en başta mercedes ve bmw gibi firmaların bu kalitede bir şansımanları olmadığını bilen satışçılarıdır, dsg şanzuman tek başına bile araç alma tercihidir, burada herkez yorum yapıyor ve yorum yapanların 100 90 nın dsg şanzumanlı bir araca sahip olmadığından eminim, 61 lg 0349 plakalı polo dsg şanzumanlı eşimin kullandığı aracımı 70 bin km de sattım ve dsg ile ilgili zerre kadar sorun yaşamadım aynı şekilde şuanda kullanmaya devam ettiğim 61 lg 033 plakalı woswogen cc aracımda tam 90 bin kilometrede olmasına rağmen ne dsg den nede farklı bir şekilde zerre arızası çıkmamıştır ve şaunda sattığım polonun yerine aldığım aracımıda sadece dsg olmadığı için satıyorum yerine eşime tekrar dsg şanzımanlı herhangibi bir araba satın alacağım dsg rahatlıktır konfordur kalitedir, hee arıza yapmış diyorsunuz tabikide yapanları olocaktır hertürlü elektronik yada mekanik cihazın arıza yapma ihtimali vardır bunun yanında dünyanın en çok satan şanzumanının 6 milyon adetle dsg olduğunu size hatırlatırım ve piyasadaki dsg şanzuman sayısı artması demek doğal olarak arıza sayısınında artması demektir.

vurmayın adam öldü:)

• 
Sayfa: önceki 6566676869
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.