Şimdi Ara

Panasonic, Plazma TV Panel Geliştirme Tesisi'ni satıyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
22
Cevap
0
Favori
736
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Panasonic, Plazma TV Panel Geliştirme Tesisi'ni satıyor

Japon elektronik firmaları için karanlık günler sürüyor.Yakın zamanda Sony’nin Vaio markasını elinden çıkartmasından sonra bir diğer elektronik devi Panasonic’den de benzer bir hamle geldi.

Uzun süredir TV pazarında plazma çözümleriyle var olma savaşı veren, ancak pazarda Samsung ve LG gibi Güney Koreli rakiplerinin gerisinde kalan Panasonic, 2001 yılında açtığı plazma TV tesisini satma kararı aldı.

Kyoddo News’in konuya yakın kaynaklara dayandırdığı haberinde Panasonic’in, tesiste plazma TV panel geliştirme çalışmaları yaptığını, ancak TV pazarındaki etkinliğin zayıflamasıyla birlikte; tesisi elden çıkarma kararı aldığı belirtildi.

• Bu tesisi alanlar hangi amaçla alabilirler acaba? bu saatten sonra kimse plazma üretimi için almaz.
  • neden acaba?

• Alan şirketlerde herhalde 3. sınıf ülkelere mal satar,tesisten çıkan ürünler düşük seviye olur sanırım.

• Efsane paneller sadece hafızalarda kalacak.

• Plasmalar aslında ledtv lerden daha iyi renk ve görüntü kalitesi sunmasına rağman bazı dezavantajlarından dolayı çok tutmadılar.Özellikle konsol oyuncuları için plasma biçilmiş kaftandır. Yüksek hz oranı ve düşük ms oranı ile düşük fiyat avantajları da var.

• Kendi çapında bir oyuncu Panasonic 55" plazma sahibi olarak nacizane tecrübem;

1.Gündüz oyun oynayamıyorsunuz, karanlık oyunları hiç göremiyorsunuz maalesef.
    2.Panel büyük olunca, PS3'ünde malum AA sorunu var ve oyunlar 720P.. Bu iki sebepten arzu ettiğiniz tadı vermiyor. PS4'üm olmadığı için 1080P oyunları deneyimlemek nasip olmadı..

Ama genelde(yansıma hariç) çok memnunum. Bulutlanma yok, tepkime süreleri yüksek. LED televizyonlar bana aşırı parlak ve fazla renkli gelmeye başladı.. Full HD filmler ve diziler çook keyifli.
  • Sn.Shady haber için teşekkürler

Bana o tesisleri "bedava" verseler+finansal destek de verseler(üretim maliyetleri için ve diğer bazı giderler için) 2 yıl da zaman verseler,PDP panel nasıl satılır global pazara ispatlıyayım!
    bu şekilde tesis de elden çıkmaz ve Pany bünyesin de kalır,ayrıca PDP için global pazara da hiç ihtiyaç yoktur;sadece USA/Canada market yeter de artar bile biraz da Avrupa olur iş biter.

Yine Meksika daki montaj tesisleri kullanılır(sanırım Pany oradaki fabrikayı da devretmişlerdi;USA/Canada market için tüm ana üreticiler panelleri Meksika da montajlıyorlar,maliyeti+taşıma riskleri v.s için
    daha da düşürmek için)

PDP panel çok ciddi satar,ama bu herifler "işi bilmiyorlar"(çünkü bunların karşısına bir rakip çıkınca hemen çuvallıyorlar!!ana sorun burada "caponlar" için)

TFT-LCD devam ettiği müddetçe,PDP panel de devam eder hatta daha da uzun süre devam eder,çünkü "FILM" izleme olayı hala PDP ler de en iyisidir(Sinema ve PJ den sonra tabiki)
    ayrıca bir de "hazır/alışmış" USA gibi işi bilen bir pazar varken PDP ler inanılmaz satar,ama adma gibi panel çıkaracaksın ve bunun adresi de zaten belli,bu caponlar sadece riske girmek
    istemiyorlar ayrıca işi de hala bazı konularda bilemiyorlar!

PDP için bir sürü alternatifler vardır,Pio gibi bu işin "mektebi" varken ve "NEC" gibi de bir PDP Modül üretici varken,bunlarla işbirliği yapıp da PDP üretemeyen adama ben ne derim

Kaldıki o Pany nin tesisleri(bende bulunmuştum orada bir süre)fazla ihtiyaç da yoktur,hatta R&D ye de hiç gerek yoktur! yağ-un-şeker var iş helvayı yapmak da ama en önemlisi
    iyi bir mal yapmak da!

Zaten el de iki tane Engine var(Kro ile Fuga) elde bir de NEC Modüller var=teknik olarak bazı HW leri de ekleyince KURO veya ELITE ve KRP den daha iyi PDP ler çıkacaktır!bunu altyapısı Pio da var,NEC de var
    sadece işbirliği şart! bu herifler işte bunu bereremiyor ve hala R&D ile uğraşmak lazım v.s diye düşünüyorlarsa işte bu olmaz ama gerek de yok bu saatten sonra!

"Kafa" çalışmıyor bunlar da çünkü yakın geçmişte rekabet adına birbirlerini yediler(Pio yu batıran Pany olmuştu!)şimdi de KORE lier bunları yiyor

Bir kaç ana üretici(Pio-Pany-NEC hatta bir kaç üretici de girebilir) belli bir "bütçe" ayırıp,mevcut sistemi bile devam ettirseler(Engine lar değişecek ama)ortaya süper paneller çıkar,ayrıca R&D ye de
    herhangi bir para ayrılmaz ve gerek de yok!

NEC de her ebat substrate-sheet ler yapılabiliyor ancak ebat olarak kesinlikle 50" ve altı olmayacağı gibi min.65" olmalıdır ve 70">>> üstü olacaktır! bu ebat TFT-LCD lerde ciddi sorunlar var!
    Ayrıca PDP ler deki klasik bazı sorunlar ise aşılır çok rahatlıkla(bu maliyeti yükseltir ama malı satmasını biliyorsanız,bu maliyet sorun olmaz özellikle USA pazarı için ki zaten
    tek pazar burası hedef de burası olacaktır)

Burada amaç "FILM" dir ve bu paneli "bilen" de bunun için alıyor ve potansiyel kullanıcı sayısı sizlerin tahmin edemeyeceği kadar fazladır!

Şu anda 70-105 arası özellikle sadece FILM için(+USA da Spor için)inanılmaz fazla satar,kaldıki US forumları araştırırsanız dikkatli olarak PDP nin ne olduğu neler istendiği v.s
    hepsini görürsünüz! Amerika kısaca yeniden keşfedilmeyecek ama insnalar nereye geldiklerini iyi öğrenecekler

++

Ancak benim bildiğim-tanıdığım "caponlar" böyle riskleri almaz hatta bu olayı kavrayamaz bile sonra teker teker Dükkan kapatırlar çakal Korelilerin karşın da!
    Kore li ise sadece "işi biliyor" bunun adı da "nasıl mal satılır" demektir,sen işi bilmezsen hiç bir şeyi satamazsın!

PDP ler ile "efsaneleri" ise geçin gitsin,bunları hem TFT-LCD üreticileri kasıtlı olarak verirler hem de bunlara inananlar bilmeden verirler,ama "işi biliyorsanız"
    PDP lerin nasıl satılabileceğini de görebilirsiniz!

caponun gözüne soksan bazı şeyleri yine görmez onlar,hele hele biz TÜRK ler için bunlarla çalışmak tam işkence yaw ben zaman içinde bunlarla bir şekilde
    çok çalıştım,inanılmaz risk almaz ve karar veremez insanlar bunlar(TV işinden bahsediyorum sadece!) bir rakip çıksın anında pes ederler ve işi bırakırlar v.s

R&D yi satacaklarmış,yaw bu bile adamların ne derece hikaye olduğunu gösteriyor,çok ciddi acemi bunlar,"pahalı mal satılamaz" sendorumu yaşıyor bunlar hala!
    ama adam gibi PDP yapsan bak nasıl satılır olayını bilemiyorlar garipler

Saygılar

• albani kullanıcısına yanıt
    Plazma devri çoktan kapandı ve geri dönüşü yok bana göre. Öyle ABD ve Avrupanın bir kısmına satsam yeterli olur anlayışı tutmaz. SONY 'nin durumu ortada belli fiyat seviyesinden aşağıda ürünleri yoktu ne oldu. Pazarda tekel olursan istediğin gibi satabilirsiniz o da mümkün değil zaten.

1000$ civarı Seiki 4K TV ABD de peynir ekmek gibi gidiyor. Biri TR ye getirse bu ürünü bak nasıl satıyor.

Ayrıca OLED teknolojisi ve 4K ile birlikte bomba bir netlik sağlıyor, üretimde yaşanan sıkıntılar ve kullanım ömründe yapılan iyileştirmeler illaki olacaktır, o zaman kimse ne plazmanın ne de IPS ledlerin yüzüne bakmaz.

Pio-Pany-NEC ne varsa birleşsinler. Sonunda plazmayı bırakıp LED ve OLED'e geçecekler tamamen.
  • Plazmalarn devri kapandi ya.En iyi goruntuyu veriyolardi ama gittikce kisalan ömürleri ve yuksek enerji tuketimini dusunursek pek mantikli bi alisveris olmuyo

• Vaio bölümü satıldı mı?
  • Sayın albani üstad,bu foruma,forum vasıtasıyla da tüm Türkiye'ye plazmanın ne olduğunu gösteren,plazmayı sevdiren sensin.eminim plazma satışlarındaki rakamlarda senin büyük bir payın var.kuro'dan bu yana bu işin öncülüğünü yaptın.ama buna rağmen kendi kullandığın paneller hep led.tabii insan merak ediyor,panel konusunda tüm detaylara hakim olan ve plazmayı hep ön planda tutan birinin kendi tercihi neden led olur? sakın ''plazmalar çok elektrik harcıyor,yansıma,buzzing,logo yanığı sorunları var,o yüzden plazma kullanmıyorum''deme
  • plazmalar ne kadar iyi olsada ışık durumunda ve diğer durumlardan dolayı piyasada tutunamadı ama eksileri olduğu gibi artıları vardı özellikle fiyat ve hz bir bakıma satılacak olması iyi panasonik adına ama insanlık adına iyi değil:D

• Farklı kaynaklardan okuduğuma gçre satılmaktan ziyade, kapatılıyor, tesis binasıda kiraya verilecek.Çok plazma istiyorsanız samsung, lg alırsınız izlersiniz.

• quote:

Orijinalden alıntı: gümüş_süvari

Sayın albani üstad,bu foruma,forum vasıtasıyla da tüm Türkiye'ye plazmanın ne olduğunu gösteren,plazmayı sevdiren sensin.eminim plazma satışlarındaki rakamlarda senin büyük bir payın var.kuro'dan bu yana bu işin öncülüğünü yaptın.ama buna rağmen kendi kullandığın paneller hep led.tabii insan merak ediyor,panel konusunda tüm detaylara hakim olan ve plazmayı hep ön planda tutan birinin kendi tercihi neden led olur? sakın ''plazmalar çok elektrik harcıyor,yansıma,buzzing,logo yanığı sorunları var,o yüzden plazma kullanmıyorum''deme

@süvari selam

yaw ben bu sorduğun/merak ettiğin şey için sanırım 150 defa TF/DH de yazdım sebebini

kısaca PDP yi alamamam sadece zamanlama ve bütçe ile ilgilidir,çünkü her seferin de tam PDP alacağım,araya bir LCD giriyor ve bu giren LCD ler de efsane paneller(Tosh ZF355
    ve Tosh SV685 ve son kullandığım panel ise şu anda tüm LCD lerden ve yeni model tüm PDP lerden moitonhandling kalitesi olarak(HIZ) olarak çok çok daha iyi olan paneldir)
    evde iki kişi kaldık iki tane de panel var,3/4 tane panel takacak değilim herhalde

o diğer yazdığın malum/kronik sorunlar için zaten Pio da söz konusu değildir! diğerleri için söz konusudur ama ben bunlara bakmam!

PDP lerdeki elektrik sarfiyatı/yansıma(gündüz) ve diğer elektriksel ve teknik bazı sorunlar benim için hiç önemli değildir,Buzzing/Retention ise yine Pio için hemen hiç söz konusu değildir
    diğerleri içinse söz konusudur fazlayısyla,ancak PDP alacak adam bunları bilerek almalıdır,benim ilk yazdığım bazı PDP uyarıları da son 12 senedir hep bu yönde olmuştur!

Pio yu bir kenara koyarsam "sorunlar" dediğiniz olay da tüm MARKA lar da fazlasıyla mevcuttur,ister PDP olsun ister TFT-LCD olsun,adeta sorunlar yumağı ama benim için çoğu şey sorun
    değil,bu meretlerin ne oldğunu ve nasıl çalıştığını ve nasıl sorunlar çıkardığını bilmem sebebiyle ben bardağın her zaman dolu tarafına bakan birisiyim siz artık bardağın neresine
    bakarsnaız bakın,yaw bir dünya para verdik sorunlarmı aldık/alacağız derseniz ve haklı olursunuz ama bu meretler sorun demektir,ya alacaksınız ya da CRT ye talim edeceksiniz!

örneğin screen retention(alt-üst barlardaki) ve Logo yanığı dediğiniz sorunlar da benim için önemli değildir zaten hangi kanalı açsanız
    logo var birisi gider birisi gelir üstüne bunlara takılan değilim ben,bunlar sizin olaya nasıl baktığınıza veya hassasiyetinize kalan durumlardır+

Bu arada kullandığım Tosh SV685 panel de tıpkı PDP gibidir!! ayarlarıyla onu ben PDP yaptım,bir PDP kadar FILM keyfi veriyor,yani haybeye seçmedim bu paneli ben,Hız desen
    süper,teknik olarak süper(FullLED+LocalDimming) gerisi hikaye benim için,diğer ZF355 ise ayrı bir alem paneldi,PDP kullanmıyor olmam benim için bir kayıp değil,ama yarın tık derse ki mutlaka diyecek
    o zaman ne alacağım hep bunu düşünüyorum bu işi iyi bilen birisi olarak

Pio Dükkanı kapadı,şimdi Pany de PDP Dükkanını kapattı,Tosh belirsiz,gerisi zaten ilgi alanım değil!

++

• panasonicde Nokia gibi bişeyde ısrar etti ve bu duruma düştü. Nokia yine toparladı ama Panasonic için zor zamanlar. kim napsın bu kadar tv çeşidi varken plazmayı. 650w yakıodu 40 inçi sanırım ayrıca acayip kalın tüplü tv gibi. görüntü desen bir üstünlük yok. kendileri üstün diğerlerinden diyor sadece başka diyende yok.kim alacak acaba tesisi merak ettim. samsun alır ve kapatır tamamen:)

• Türkiyede artık tv de satmayacaklarmış. :(

Kaynak:
    http://haber.rotahaber.com/panasonic-turkiyedeki-operasyonlari-yeniden-yapilandirildi_430512.html

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Plazma geliştiren bir firmanın satışa kalkışması ilginç..

• quote:

Orijinalden alıntı: CoreXXX

panasonicde Nokia gibi bişeyde ısrar etti ve bu duruma düştü. Nokia yine toparladı ama Panasonic için zor zamanlar. kim napsın bu kadar tv çeşidi varken plazmayı. 650w yakıodu 40 inçi sanırım ayrıca acayip kalın tüplü tv gibi. görüntü desen bir üstünlük yok. kendileri üstün diğerlerinden diyor sadece başka diyende yok.kim alacak acaba tesisi merak ettim. samsun alır ve kapatır tamamen:)

Panasonic, Plazma TV Panel Geliştirme Tesisi'ni satıyor

Plazmanın avantajı kontrasıdır ve siyah seviyesidir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Yazilimx -- 19 Şubat 2014; 0:34:50 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• Kaliteli markalar bir bir kayboluyor

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.