Şimdi Ara

LG G2 Mobil Veride Dokunmatik Sorunu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
21
Cevap
0
Favori
2.310
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • merhaba arkadaşlar benim cihazımda mobil veriyi açınca ayarlardan mobil veri sayfasına girdiğimde tel donuyor dokunmatik çalışmıyor yada ağırlaşıyor böyle bir sorunla karşılaşan varmı ?

• Selam,

Ayni soruna benzer bir sorun bendede var.

Telefonun normal islemesinde en ufak bir sorun yok ama ne zaman mobil veri kismina tiklayip girdikten sonra 3-5 sn sonra dokunmatik ekran daha zor algilamaya basliyor.
    Yukardan asagina bildigim menusunu acmayas calistigimda mesela cok daha fazla guc kullanarak bildigin bastira bastira zor indiriyorum.

Sorun duzelmesi icin tekrar ana menu tusuna basip main menu ye geri geldikten 5-8 sn sonra hersey normale donuyor. Yada kilitleyip tekrar aciyorum telefonu hersey normale donmus oluyor.

Fakat dedigim gibi mobil veri sekmesine tiklamadigim surece dokunmatikte en ufak bir sorun yok.

En kotusu ne biliyormusun arkadasim, telefonu azerbaycandan aldim kendim de azerbaycan da calisiyorum ve burda bu telefonu garantiye geri verdigimde ne olacagi mechul oldugu icin boyle kullaniyorum telefonu ( kaldi ki burda oyle telefonu geri ver sifirini al gibi olaylarin olacagina hic inanmiyorum ). Birde bende bir hastalik var o telefon acilip geri geldiginde daha artik o telefon icime sinmeyecegi icin hic bulasmadim kirip atarim acikcasi cope sinirden. Ben bu sorunuda biraz gec farkettim acikcasi. Dedigim gibi mobil veriye dokunmuyorum zaten mobil veri acmam icin o menuye de girmeme gerek kalmiyor cogu zaman. Yani kisacasi bazen telefonda o sorunun oldugunu bile unutuyorum. Tek umudum kitkat ile bu sorunun duzelecegini umuyordum ama umutlarim bosa cikti. Dokunmatik sorununun yazilimsal oldgunu dusunuyordum cunku normalde hic bir sorunsuz telefon calisirken mobil veriye tiklayinca sapitmaya baslayan bir telefonun dokunmatiginde sorun olamaz diye dusunuyordum.
    Ama kit kat geldi ve sorun halen devam ediyor. Sen bu sorunu cozebildinmi arkadasim ?

• Uygulamalariniz gider ama..cwm den wipe data wipe cache yapin duzelebilir

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Gercekten uygulama falan hic umrumda degil. Lutfen tam olarak ne yapacagimi datayli yazarmisiniz bana ?
    Tekrar cok tesekkur ederim cevabin icin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi LogiaType -- 3 Mayıs 2014; 10:14:51 >
  • Gercekten uygulama falan hic umrumda degil. Lutfen tam olarak ne yapacagimi datayli yazarmisiniz bana ?
    Tekrar cok tesekkur ederim cevabin icin.
    Paylaş
  • Arkadaşlar 4,2 den 4,4 e güncelledikten sonra telefonu fabrika ayarlarına geri döndünüz mü. Eğer bu işlemi yapmadıysanız hemen yapın . Sorun çözülür.. eğer yaptıysanız başka bir sorun var demektir.

• Arkadasin dedigi gibi fabrika ayarina donun olmazsa
    Root yapicaksinz cihaza sonra recovery yukliceksiniz
    Sonra Recovery modda acip telefonu eipe lari yapicaksiniz

• Fabrika ayarlarına döndürdüm ama durum yine aynı arkadaşlar.
    Sonra power tuşu ile ses kısma tuşuna basarak telefonu tekrar açtım ve birde öyle formatladım ama sorun aynen devam etmekte
    Root nasıl yapabilirim açıklarmısınız?
    Not: bu sorun bir önceki android sürümünde de mevcuttu.
  • Dun itibari ile cihazi root edip recovery yukleyerek wipe yaptim ama sorun devam etmekte..
    Baska bir alternatifi sunabilecek arkadas var mi ?
  • Ulkenin romunda bi sorun olabllir mi? Almaya 20d romu yuklemeyi dene bakalım

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • thestell kullanıcısına yanıt
    Artik yapilacak son sey bu galiba..
    Fakat suan cihazi tekrar fabrika ayarlarina dondurdum root falan gitti sanirim yanilmiyor isem?
    Dedigin gibi galiba son care rom atmak olacak ama orjinal rom da boyle bir sorun varsa farkli bir rom atinca duzelme sansi varmidir?

Siz bilgili iseniz yardim edermisiniz? Root etmeyi ve cwm recovery yuklemeyi ogrendim okuyarak yapildiginda basit islemlermis.
    Bu rom lari hangisini atacagimiz onemli mi? Cihazimin herhangi bir uterim yada yazilim numarasina bakmam gerekiyor mu ?

Gercekten cok ilginc dokunmatik ekranim bozuk diyecegim ama bozuk da degil gayet tikir tikir calisiyor ama gel gor ki mobil veriye tiklayinca dokunmatik islevi sapitmaya basliyor 5 sn sonra... Mesela mobil veriye girdim dokunmatik zor islemeye basladi diyelim...
    Telefonu elime alip yan cevirerek kullanmaya basladigimda malum telefon ekrani yan tuttugum icin ekrani yan donuyor otomatik. Yan dondugunde dokunmatik mobil veri menusunde olmama ragmen duzeliyor.. Sonra tekrar dikey modda kullanmaya basladigimda ekran normal sorunsuz isliyor bazense eskisi gibi teklemeye basliyor. Fakat dedigim gibi mobil veriye girmedigim surece en ufak bir sorun yok.

Almanya rom' unu mu yukliyeyim dostum?

• Bi yuklemeyi dene sorun yazılımsal
    Bakman gereken bisey yok sadece gb bak

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Iki farkli rom yukledim dedigin dostum,
    Fakat sorun devam etmekte ve galiba yazilimsal bir sorun degil bu donanimsal bir sorun gibi duruyor.
    Nereden beni bulur boyle seyler hic anlamam boyle teknolojik aletlerde hic sansim yok benim, artik boyle kullanicam telefonuma sanirim yapacak birsey yok :(
    Yardimlariniz icin hepinize t.ederim.
  • Garantisi yok mu telefonun niye öyle kullanıyorsun ki.
  • kemalboran kullanıcısına yanıt
    Azerbaycan da calisiyorum ve telefonu buradan aldim.. Evet garantisi var ama burada isler biraz farkli calisiyor cevremdeki birkac arkadasima sordum garantiye verme dediler.. Afedersin telefonun iyice icine.... oyle verecekler dedi.

Yani telefonu garantiye gondersem acaba geri nasil donecek tam bir muamma burada.. Keske Tr den alsaydim diyorum icimden.
    Bu yuzden vermek istemiyorum fakat mobil veri kismina girmedigim surece dokunmatiginde en ufak bir sorun cikarmiyor. Sadece ne zaman mobil veriye girmeye kalksam dokunmatik ekran zor algilamaya basliyor. Mobil veriden ciktigimda ise hersey normale donuyor.
    :(
  • Orada da vardır tüketici hakları yasası, tamir süresi vs falan, Türkiye'den kötü olduğunu sanmıyorum. Sonuçta LG servisi ilgilenecek. Ben servise vermeni tavsiye ederim.
  • Aynısı bende de var. hiçbir şekilde çözemedim.
  • Sorunu cozebildinizmi acaba bendede ayni sorun var

• Ayni problem bende de var. Yok mu cozumu?

• Cözümü ekran jelatinini çıkarmak da buldm yüzde 90 oranında düzeldi telefonu elimde kullanırken takılma kalmadı ama düz bir zemine koyunca çok hafif bir takılma oluyor eskiden düz bir zeminde hiç basmazdı mobil veriye girince .2 tane jelatin değiştirdim ikisinde de takılma oldu çok kaliteli değillerdi. hayırlısı başka bir şey bulursam paylaşırım Allahaısmarladık

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kayipdunya78 -- 9 Kasım 2014; 11:14:25 >
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.