Şimdi Ara

Sony Xperia Z2 Tablet'in detayları şekillenmeye başladı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
30
Cevap
0
Favori
406
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• Sony Xperia Z2 Tablet'in detayları şekillenmeye başladı

Android tabletlerin en iyileri arasında yer alan Sony Xperia Z Tablet'in yenisi geliyor. Evleaks tarafından sızdırılan bilgilere göre, Xperia Z2 tablet, şirketin akıllı telefon pazarındaki yeni amiral gemi modeli olacak Xperia Z2 ile benzer donanımsal özelliklere sahip olacak.

Mevcut model gibi suya karşı dayanıklı ve oldukça ince bir kasaya (6.4mm) sahip yeni tablet, Qualcomm'un 2.36GHz hızında çalışan dört çekirdekli Snapdragon 800 (8974AB) işlemcisinden gücünü alıyor. Samsung'un Galaxy Note 10.1 2014 Edition tabletiyle benzer şekilde 3GB RAM ile karşımıza çıkacak olan cihaz, 10.1-inç büyüklüğünde ve Full HD çözünürlüğünde Triluminos ekrana sahip olacak. Dahili depolama kapasitesi 16GB olan tablet, microSD kart slotu ile kullanıcılarına depolama kapasitesini arttırma seçeneği de sunuyor.

Arka kısımda 8MP, önde ise 2MP çözünürlüğünde kamerası olan tablet, Android 4.4 KitKat ve güncellenmiş Sony arayüzünü kullanıyor. Teknik detayları henüz Sony tarafından doğrulanmayan Xperia Z2 Tablet'in ne zaman lanse edileceği henüz açıklanmazken, en iyimser tahmin olarak ay sonundaki Mobil Dünya Kongresi'ni gösterebilir. Cihazla ilgili yeni bilgiler geldikçe bildirmeye devam edeceğiz. 

• Su geçiriyor muymuş bu da?
  • samsung gibi Qhd kullanmaması iyi , samssungun yerine tercih edilir.fiyatlarida briaz uygun tutsalarda herkes erisebilse.

• quote:

Orijinalden alıntı: Aazam

Su geçiriyor muymuş bu da?

/>
  • Batarya kaç mAh olacak, ondan haber versinler.

• bir tane uygun fiyatlı donanımı iyi tableti yok sonynin ayıptır

• Bunlar artık sıradanlaşıyor,firmalar böyle sıyrılamaz piyasada kusura bakmasın,ram,işlemci,ekran 1 üst modele çıkartılarak yenilik yaptık olmaz,e-ink teknolojisi barındıran,güneş enerjisi,enerji verimliliği %90-95'e çıkan yeni pil teknolojisi vs.vs. başka türlü özellikler olmadan pek anlam ifade etmiyor.Bir firma 0,00001 daha hızlı nete giriyor diye tablet satamayacak bundan sonra,tüketici saçma sapan yönlendirmesinler artık,müşteri memnuniyeti de tercih sebebidir onu ayrı tutmakta fayda var.

• Batarya performansı da iyi olursa samsunga avuç yalatır.

• İyiki ipad almışım adamlar retina ekran kullanalı neredeyse 3 yıl olacak bunlar hâlâ full hd de takılı kaldı ki kendi panellerini üretmelerine rağmen

• quote:

Orijinalden alıntı: feerrroooo

İyiki ipad almışım adamlar retina ekran kullanalı neredeyse 3 yıl olacak bunlar hâlâ full hd de takılı kaldı ki kendi panellerini üretmelerine rağmen

katılıyorum ekran konusuna
  • Artık mwc de de s800 lü tablet tanıtıyorsa Sony s805 li tableti ancak seneye çıkarır.Batarya konusunda yine inceliği ön plana çıkarmak için daha az batarya koyacaktır.İnş yanıltır.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • '' Bunlar artık sıradanlaşıyor,firmalar böyle sıyrılamaz piyasada kusura bakmasın,ram,işlemci,ekran 1 üst modele çıkartılarak yenilik yaptık olmaz,e-ink teknolojisi barındıran,güneş enerjisi,enerji verimliliği %90-95'e çıkan yeni pil teknolojisi vs.vs. başka türlü özellikler olmadan pek anlam ifade etmiyor.Bir firma 0,00001 daha hızlı nete giriyor diye tablet satamayacak bundan sonra,tüketici saçma sapan yönlendirmesinler artık,müşteri memnuniyeti de tercih sebebidir onu ayrı tutmakta fayda var.''

Olmadığını nereden biliyorsun?

• androidde en iyi tablet

• Tablet olayını yıllar geçti hâlâ anlamadım. Pc parasını veriyorsun ne özellik var ne bişey. 16 gb hafıza nedir yaa. Ultrabook al daha iyi. Hem tablet olanlar var birde. En önemlisi adam gibi işlemcileri ve işletim sistemi var.
    İpadlere ayrıca bitiyorum. Video izleyemiyorum daha bir keyif veriyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: feerrroooo

İyiki ipad almışım adamlar retina ekran kullanalı neredeyse 3 yıl olacak bunlar hâlâ full hd de takılı kaldı ki kendi panellerini üretmelerine rağmen

Üretemediklerinden değil sidik yarışı yapmanın bir işe yaramadığını bildiklerinden

• Ben tablet üreticisi olsam, gider kaliteli ama en az güç tüketen ekran türünü tercih ederim. Büyük ihtimalle en keskin rekleri, parlak ve güneş ışığı altında da rahat görünebilmesi ve ısınmayan bir ekran olmasından dolayı LTPS ekran olurdu.

Sonra su geçirmek falan yapmak yerine ön tarafa bakan 2 tane güçlü hoparlör koyardım. Zira su geçirmez olunca, su geçirince hem firmaya yük oluyor ya da müşteriye "garanti dışı" diyorsun ve prestij kaybı oluyor.
    Ve cihazda bir video izlediğin zaman hoparlör arkada olunca ses öne gelmediği, arkaya gittiği için sesi daha çok açmak zorunda kalıyorsun. Bu sefer de sesi gittiği arka yön olandakiler rahatsız oluyor veya senin duymasını istemediğin şeyleri duyabiliyorlar. Oysa öne bakan çift hoparlör olduğu zaman ses direkt senin yüzüne geldiği için daha kısık sesle , başka insanların bu sesi duymamasını da sağlayarak dinleyebiliyorsun.

Ayrıca ses daha kısık olduğu için pil ömrü de daha iyi gidiyor.

İşlemci seçiminde ise Mediatek işlemcilerini tercih eder ve MTK6592 yi seçerdim. Hem belirli bir hız ve çok az güç tüketen bir işlemci kullanmış olurdum hem de MTK nın işlemcileri uygun olduğu için fiyat da şişmezdi.

RAM konusunda cömert davranır ve 3GB kullanırdım. Ama işlemci performansı en üst olmadığı için RAM'i en yüksek hızlı olanlardan seçerdim. Böylece işlemciyi daha iyi desteklemiş olurdum. Hatta MTK ile anlaşma yapar, işlemci ve GPU'nun frekansını biraz daha özelleştirilmiş olarak satın alır ve daha yüksek frekanslarla gelmesini sağlardım.

Ekran çözünürlüğünde ise güç tüketimini arttırmamak adına FullHD den daha yükseğini asla tercih etmezdim.

Pil konusunda ise gider en verimli pil tercih eder, pahalı bile olsa anlaşma yapardım.

Cihazın ön tarafı zatan ekrandan oluşuyor. Arka kapağını ise Nokia'nın telefonlarında kullandığı malzemeden kullanır, asla metal arka kapak yapmazdım. Zira metal arka kapaklar WiFi çekim gücünü düşürüyor. Gördük..
    Arka kapağında plastik kullanan cihazlar kablosuz olarak daha güçlü bağlanıyorlar.

Sonuçta ortaya, pili çok iyi giden, ekranı güneş altında bile görülebilen ama az güç tüketen, işlemcisi gayet iyi denilebilecek Snapdragon 800 e yakın ama ondan çok daha az güç tüketen, yüksek miktarda RAM e sahip oluşuyla multitasking de başarılı, sesi adam gibi yüksek çıkan ama sesi ekrana bakan kişiye dönük, pili de adam gibi giden, WiFi si de adam gibi çeken bir cihaz ortaya çıkardı...

• Bide flas versinler gider alirim

• quote:

Orijinalden alıntı: OverClocK1ng

Ben tablet üreticisi olsam, gider kaliteli ama en az güç tüketen ekran türünü tercih ederim. Büyük ihtimalle en keskin rekleri, parlak ve güneş ışığı altında da rahat görünebilmesi ve ısınmayan bir ekran olmasından dolayı LTPS ekran olurdu.

Sonra su geçirmek falan yapmak yerine ön tarafa bakan 2 tane güçlü hoparlör koyardım. Zira su geçirmez olunca, su geçirince hem firmaya yük oluyor ya da müşteriye "garanti dışı" diyorsun ve prestij kaybı oluyor.
    Ve cihazda bir video izlediğin zaman hoparlör arkada olunca ses öne gelmediği, arkaya gittiği için sesi daha çok açmak zorunda kalıyorsun. Bu sefer de sesi gittiği arka yön olandakiler rahatsız oluyor veya senin duymasını istemediğin şeyleri duyabiliyorlar. Oysa öne bakan çift hoparlör olduğu zaman ses direkt senin yüzüne geldiği için daha kısık sesle , başka insanların bu sesi duymamasını da sağlayarak dinleyebiliyorsun.

Ayrıca ses daha kısık olduğu için pil ömrü de daha iyi gidiyor.

İşlemci seçiminde ise Mediatek işlemcilerini tercih eder ve MTK6592 yi seçerdim. Hem belirli bir hız ve çok az güç tüketen bir işlemci kullanmış olurdum hem de MTK nın işlemcileri uygun olduğu için fiyat da şişmezdi.

RAM konusunda cömert davranır ve 3GB kullanırdım. Ama işlemci performansı en üst olmadığı için RAM'i en yüksek hızlı olanlardan seçerdim. Böylece işlemciyi daha iyi desteklemiş olurdum. Hatta MTK ile anlaşma yapar, işlemci ve GPU'nun frekansını biraz daha özelleştirilmiş olarak satın alır ve daha yüksek frekanslarla gelmesini sağlardım.

Ekran çözünürlüğünde ise güç tüketimini arttırmamak adına FullHD den daha yükseğini asla tercih etmezdim.

Pil konusunda ise gider en verimli pil tercih eder, pahalı bile olsa anlaşma yapardım.

Cihazın ön tarafı zatan ekrandan oluşuyor. Arka kapağını ise Nokia'nın telefonlarında kullandığı malzemeden kullanır, asla metal arka kapak yapmazdım. Zira metal arka kapaklar WiFi çekim gücünü düşürüyor. Gördük..
    Arka kapağında plastik kullanan cihazlar kablosuz olarak daha güçlü bağlanıyorlar.

Sonuçta ortaya, pili çok iyi giden, ekranı güneş altında bile görülebilen ama az güç tüketen, işlemcisi gayet iyi denilebilecek Snapdragon 800 e yakın ama ondan çok daha az güç tüketen, yüksek miktarda RAM e sahip oluşuyla multitasking de başarılı, sesi adam gibi yüksek çıkan ama sesi ekrana bakan kişiye dönük, pili de adam gibi giden, WiFi si de adam gibi çeken bir cihaz ortaya çıkardı...

Şu an için LTPS üretimi az, global olarak satılacak bir cihaz için yeterli miktarda üretilmiyor(muş, bir aralar araştırmıştım, yine araştırdım, şu sıralar toplam üretimde %10 artış olmuş, ama henüz yeterli değilmiş)

Hoparlör işini Toshiba bir kısım üst seviye tabletlerinde halletti aslında. Kaliteli laptop hoparlörleri kadar güçlü olduğu belirtiliyordu.

8 çekirdeğin optimizasyonunu yapana kadar çok daha genel geçer bir işlemci olan Snapdragon 800, 600, 400'ün optimizasyonunu yaparlar. İşlemcilerin maliyetleri oldukça düşük, isimleri ve hangi marka adı altında satıldıkları fiyatı büyük oranda etkiliyor. Piyasada bir sürü tek çekirdekle çalışan uygulama varken böyle bir riske girmez ciddi firmalar.

3GB ram candır. Hele ki Android sisteminde. Ne kadar ram o kadar ekmek mantığı var Android işletim sisteminde. İşlemci, ram hızını kullanamadıktan sonra o hızın bir önemi yok. Özelleştirilmiş işlemci iyi fikir, ama var mı öyle bir örnek?

LG'ye çok dil dökeceksin "abi, nasıl yapıyon yaaaa, bize de öğret" diye :D

Bunların heeeeeepsi = Yok öyle bir şey abi :D

• Batarya ve fiyat konusunda da iyi bir iş ortaya koyarsa Sony gerçekten müthiş olur.

• Bu tablet samsungtan daha fazla satar ama fiyatı ?

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.