Şimdi Ara

NOTER SATIŞI ESNASINDA ÇALINAN ARAÇ HAKKINDA **ASTRA J**

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
70
Cevap
0
Favori
4.308
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • arkadaşlar. astra j grubunda bir arkadaşın aracı noterde satış esnasında , devir verildikten sonra. Daha para alınmadan bir şekilde aracı alanlar tarafından kaçırılıyor. bilen duyan yardımcı olursa çok makbule geçer.

NOTER SATIŞI ESNASINDA ÇALINAN ARAÇ HAKKINDA **ASTRA J**

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi akademiamania -- 16 Şubat 2014; 23:26:09 >

• geçmiş olsun yalnız ortada yasal bir durum yok, adamı bulup yakasına yapışmaktan başka bir seçenek görünmüyor. araç resmi olarak adamın, eski sahibide parasını almış...
  • Araç zaten onların değil mi artık nasıl çalınmış oluyor anlayamadım tam

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hocam araç arkadaşın üstüne kayıtlı değil mi şu an.Yani ruhsat sahibi arkadaş.Arabayı kaçıranlarda ona satmaya çalışan adamlar.
    Noterde zaten ad - soyad adresi yok mu bu adamların var.
    Suç duyurusunda bulunmuşturda adamlarda mı kayıp sadece araba mı?
    Araba kayıpsa çıkmacı sanayi gezmesi lazım.
    Discoverysi çalınan bir abimiz hurdalığa ve sanayiye bakmıştı onun konusunu inceleyebilir abi.

Yoksa ben olayı yanlış mı anladım.
  • Adam parasını alamadan noterden satışını yapmış işte,anlamayacak ne var ki? Geçmiş olsun dostum :(
  • quote:

Orijinalden alıntı: _MaxPayne_

Araç zaten onların değil mi artık nasıl çalınmış oluyor anlayamadım tam

ciddiysen ben de ciddi bi şekilde cevaplayayım. konu sahibinin arkadaşı bi şekilde parayı henüz almadan satışı vermiş. alanlar da satışı alıp gitmişler. ortada arabanın parası yok yani verilmemiş eski sahibine.
    bu arada plakayı yazdım. bi şekilde rastlardam aklımda. İnşallah düzelir bu durum.
  • Kimseye güven kalmadı. Satış öncesi parayı alsan alıcı şüpheleniyor, satış sonrası versen satıcı razı olmuyor. En temizi bankadan blokeli çek vermek.
  • Bir kac ay önce bu sekilde bir tanıdığın arabasını götürdüler Opel astra sedan.
    Ilanda görüp arıyorlar anlaşıyorlar ama arabayı Çorum'a getirirmisin diyorlar. Adam arabayı Samsun'dan corum a götürüyor noterde aha para geldi gelecekti derken devri alıp gidiyor adamlar.
    Araba 2-3 el değişiyor tabi avukat arabaya rehin koyduruyor satilamaz diye ama dava falan olmadı galiba araba da en son Ankaradaydi.

• aynı olay geçen cuma yaşandı. arabaya tedbir koydurduk.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi umutbaran -- 16 Şubat 2014; 23:29:30 >
  • Hadi diyelim arac bulundu imzalar atilmis arac satilmis sikayet edilse prosedur nasil isleyecek..

• quote:

Orijinalden alıntı: ttfvol

Hadi diyelim arac bulundu imzalar atilmis arac satilmis sikayet edilse prosedur nasil isleyecek..

adamlar ötmediği sürece ispatı zor.
  • Ben araç satın alırken noter işlemleri yaparken imza aşamasında para alışverişinin yapılıp yapılmadıgını sordu. Onayı verince biz öyle yaptı satış işlemini bence noterlerinde biraz bu konularda sorumluluk alması gerekli.
  • 2 ay önce bir arkadaşın 5.20 si bu yöntem ile çalınmıştı geçmiş olsun. yasal olarak yapacak çok bir şey yok ya parçalayacak yada hemen elinden çıkaracaklar aracı.

• Yazıklar olsun surekli birileri dolandiriliyor ama yetkililerden ne bir düzenleme ne bir sey.Cok mu zor her noterin anlaşmalı bankada hesabı olsa satis oncesi para buraya havale eft yapılda evraklara alıcı hesap numarası yazılsa satış ile birlikte para da hesaba geçse.istenilse bir haftada düzenleme çıkarılır.yazik insanların ne zorlukla biriktirdiği paralar gasp ediliyor..

Bu olayda ise arac bulunsa da suclarını itiraf etmeyeceklerine gore hic bir sey yapılamaz.

• quote:

Orijinalden alıntı: ecay

Yazıklar olsun surekli birileri dolandiriliyor ama yetkililerden ne bir düzenleme ne bir sey.Cok mu zor her noterin anlaşmalı bankada hesabı olsa satis oncesi para buraya havale eft yapılda evraklara alıcı hesap numarası yazılsa satış ile birlikte para da hesaba geçse.istenilse bir haftada düzenleme çıkarılır.yazik insanların ne zorlukla biriktirdiği paralar gasp ediliyor..

Bu olayda ise arac bulunsa da suclarını itiraf etmeyeceklerine gore hic bir sey yapılamaz.

Aynen.
    Bu iş için e-devlet tarafında bir proje başlatılması şart.
    Bunu yapmak gerçekten çok zor değil.
  • oncelikle gecmis olsun.

ancak araba satarken ilk yapilmasi gereken parayi almaktir.

noterde bile bu sekilde sorulur, parayi aldiniz mi? aldim o zaman devri yapabiliriz.

her zaman once parayi alin, buna yanasmayan adama da araba satmayin bir o istemiyor sonucta sizin arabanizi elbet bulunur alacak adam.

• quote:

Orijinalden alıntı: Beamer

oncelikle gecmis olsun.

ancak araba satarken ilk yapilmasi gereken parayi almaktir.

noterde bile bu sekilde sorulur, parayi aldiniz mi? aldim o zaman devri yapabiliriz.

her zaman once parayi alin, buna yanasmayan adama da araba satmayin bir o istemiyor sonucta sizin arabanizi elbet bulunur alacak adam.

Ayrıca sahte para tuzağına karşı da bankalar belli bir ücret karşılığında bloke çek yapıyorlar. Parayı yatırsın alıcı ve çek şekline getirsin. Zaten sahteyse banka kabul etmez. Sonra o çekle gidip parayı alın. Hem noter sonrası soyulma gibi risk de ortadan kalkar. Noterin dışında bekleyen soyguncu çok.
  • Geçmiş olsun...
  • Oncelikle gecmis olsun saticinin kendini kurtarmasi cok zor bence, imzalar atilmis is bitmis

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Facebook sayfamizdan resmi paylasmistik. Burda da paylasmaniz iyi olmuş Teşekkürler

• 
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.