Şimdi Ara

Dizi Arşiv ve Formatları Hakkındaki Sorularım

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2
Cevap
0
Favori
334
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar merhabalar internet ortamında dizilerin farklı format ve isimleri var bunlar hakkında yasal olup olmama durumları hakkında bilgi verirseniz sevinirim...

Örnek olarak The Walking Dead Dizisi ele alalım

1- Bu dizini internet ortamında

a- "HDTV" versiyonu var bu versiyon yabancı ülkede ücretsiz olarak gösterilen tv den alınmamıdır ve bana kalırsa yasal olmalı sonuçta TV de çıkmış direkt TV üzerinden seyirciye ulaşmış bu formatı arşiv yapmak istiyorum yasal olarak manevi olarak sizce sakıncalımıdır

b- "TV-WEB DL" ilginç ama gerçekten de Itunes ta bu format ücret karşılığında satılmakta ve yasal olmadığına kesin karar verdim neden para ile satılırki digital ortamda daha 2 saat önce çıkan dizinin dijital versiyonu

c- Bluray- DVD rip bunlar kesinlikle yasal değil bunu biliyorum sonuçta mağazarlarda ücret karşılığında ediniyoruz...

Sonuç olarak HDTV versiyonu burada çoğu arkadaşım bilir bu versiyonların Dimension LOL sürümleri var bunlarda yasal ve manevi yönden sıkıntı varmıdır? Varsa lütfen kısa açıklama yaparsa sevinirim...

Örneğin evimde PS3, PS1 ve PC var internetten PS3 için Resident Evil 1' i alıyorum PC ve PS1 formatında da içim rahat ederek kullanıyorum fazla kasmamak lazım

• Manevi yönden hepsi sıkıntılı. Kendimizi kandırmayalım. Ücretsiz hiçbir şekilde elde edilmez, ancak TV'de izlersiniz. Onda da reklam izleyerek izlersiniz. Ama senin dediğin HDTV versiyonlarında hiç reklam var mı? Yok, yani adamlar oradan para kazanmıyor.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.