Şimdi Ara

RESOGUN PS4 - TAM REHBER

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
50
Cevap
3
Favori
1.999
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Oyun çok güzel, platin yapmak için kasıyorum kaç gündür ama canım çıktı desem yeridir. Veteranda arkadaşla coop bitirdik ama ne bitirmeydi arkadaş...

Bir kaç taktik vereyim yeni başlayanlara...

Oyun toplam beş bölümden oluşuyor, bu beş bölümü oynayarak oyunun son boss'una kadar geliyorsunuz. Her bölüm sonunda bir boss var ve bunları farklı taktikler kullanarak yok etmeniz gerekiyor. Bu bölümler sırasıyla Acis, Ceres, Decima, Febris, Mefitis.

HUD - GÖSTERGE EKRANI

RESOGUN PS4 - TAM REHBER

ARAÇLAR

RESOGUN PS4 - TAM REHBER

Araçların kendine göre avantajları var,

- Nemesis: Boost özelliği en iyi olan araç bu, boost sıkıştığınız çok işe yarıyor ama ateş gücü en düşük araçta bu. Farkı güdümlü füzeleri ile kurtarıyor.

- Ferox: En dengeli aracımız da bu, tüm özellikleri eşit.

- Phobos: Ateş gücü çok yüksek ama araç bayağı bir yavaş, bence en yüksek multipler bu araçla daha kolay oluyor.

Tarzınıza göre seçin ama benim tercihim Nemesis...

Powerup: Bu aracınızın vuruş gücünü arttıran bonus diyelim, oyun içinde her bölümde çıkıyor ve önce vurup sonra bunu almanız gerekiyor, o bölümde ölseniz bile tekrar ortaya çıkınca powerup ile gelen güçlendirmeyi kaybetmiyorsunuz.

RESOGUN PS4 - TAM REHBER

Boost: Çok önemli ve hayat kurtaran özellik budur, aracınızın üzerindeki daire şekildeki işaretten üstteki mavi olanı bunu gösteriyor ve L1'e basarak bu özelliği kullanıyorsunuz. kendiliğinden aracın özelliklerine göre çabuk veya yavaş doluyor. Sıkıştığınızda boost'layarak ortamdan kaçabilirsiniz, boost esnasında hiç bir düşman size zarar veremez, boost sonunda aracınızın etrafında geniş bir kalkan oluşur ve etrafındaki düşmanları patlatır. Akıllıca kullanırsanız üst zorluk derecelerinde hayat kurtarır.

RESOGUN PS4 - TAM REHBER

Overdrive: Bu da düşmanları vurduktan sonra bıraktıkları yeşil partiküllerle doluyor ve size R1'e bastığınız yüksek ateş gücü veriyor. Genellikle bölüm sonu boss'larında kullanırsanız akıllıca bir iş yapmış olursunuz.

İNSANLARI KURTARMA

Oyunda kurtarmanız gereken insanlar var, her bölümde toplam 10 insan olmak üzere 5 bölümde toplam 50 insan var. Keeper denilen düşmanları yok ettikçe bunlar esir oldukları hücrelerden serbest kalıyor. Siz bunları alıp, iki taşıma noktasından birine götürüp insanları kurtarıyorsunuz. Yalnız insanlar her zaman serbest kalmıyor, yukarıdan bir çizgiyi takip ederek gelen ve bir süre sonra ortamı terk eden keeper'ları bulup hemen vurmanız lazım. Bir de üzerinde hedef çıkan keeper'lar var, bunları da hedef hangisinde çıkıyorsa sıra ile öldürerek kurtarıyorsunuz insanları. Hedef sırasını şaşırırsanız kurtaramazsınız insanları, direk ölürler. Son olarak bazı insanlar sizin multipler'inize bağlı olarak serbest kalıyor, her bölümde bu şekilde 1 insan oluyor. Multipler'inizi 4'ün altına düşürmemenizi tavsiye ederim...

Keeper'lar gelirken Keepers Dedected şeklinde sesli bir uyarı geliyor, bu esnada yukarıda hud resminde gösterdiğim kısımdaki insanları temsil eden görüntü açık mavi oluyor, eğer keeper'ları yok ederseniz, açık yeşile, kurtarırsanız tam yeşile dönüyor. Eğer insan ölmüşse kırmızıya dönüyor. Son olarak eğer ufoya benzeyen araç kurtardığınız insanı ışınla çekmeye çalışırsa, simge sarı renk oluyor...

Size örnek olarak 5. bölümde kurtaracağınız insanlar için ne yapmanız gerektiğini söyleyeyim...

1-6. dalga, bu basit olarak keeper'ları vurarak insanları kurtarmanız gereken sıralama.

7. dalga, burada en az 2x multipler olması lazım.

8. dalga, burada en az 3x multipler lazım.

9. dalga, yine basit olarak keeper'ı yok etmeniz gerekiyor.

10. dalga, bu sıralı olarak keeper'ları öldürmenizi gerektiren bir kurtarma. Hedef hangi keeper üzerinde ise önce onu yok etmeniz gerekiyor.

Keeper'ı yok edince kurtardığınız insanın nerede olduğunu gösteren böyle bir işaret size onu bulmanızda yardımcı oluyor.

RESOGUN PS4 - TAM REHBER

KEEPER TÜRLERİ

Belli bir hattı takip ederek yukarıdan gelen Keeper:

RESOGUN PS4 - TAM REHBER

Sıralı vurulması gereken Keeper:

RESOGUN PS4 - TAM REHBER

Yeşil olarak parlayan Keeper:

RESOGUN PS4 - TAM REHBER

RESOGUN PS4 - TAM REHBER

TROPHY LİSTESİ

- I came, I saw, I blew stuff up: Tüm trophy'leri alınca platin yapıyorsunuz.
    - Conqueror: Tüm bölümleri bitirince alıyorsunuz, zorluk seviyesi önemli değil.
    - You have completed basic training!: Tüm bölümleri Rookie zorluk derecesinde bitirince alıyorsunuz.
    - Carry on, nothing to see here: Tüm bölümleri Experienced zorluk derecesinde bitirince alıyorsunuz.
    - The true RESOGUN starts here....: Tüm bölümleri Veteran zorluk derecesinde bitirince alıyorsunuz.
    - Elected official: Acis bölümünü bitirince alıyorsunuz, zorluk önemli değil.
    - Certified electrician: Ceres bölümünü bitirince alıyorsunuz, zorluk önemli değil.
    - Store no more: Decima bölümünü bitirince alıyorsunuz, zorluk önemli değil.
    - Winter is not coming: Febris bölümünü bitirince alıyorsunuz, zorluk önemli değil. (Espri de gözden kaçmıyor, Game of Thrones'dan)
    - Cool trophy!: Mefitis bölümünü bitirince alıyorsunuz, zorluk önemli değil.
    - Micromanagement: İki insanı bir saniye ara ile kurtarınca alıyorsunuz. Bunun için iki insan için keeper'ları yok edip, teslim etmek için ikinciyi beklemeniz gerekiyor. Teleport noktasına ilk insanı getirip R2 ile yere bırakın, ikinciyi aynı bölgeye getirip, ardından hemen aşağıdakini teleport'a bırakın.
    - How do I stop this thing?!: 50 düşmanı tek bir boost ile yokedin. Bunu kalabalık grupların içine boost ile girerek yapabilirsiniz. Boost'un bitti anda etrafında koruma çemberi çıkıyor, bunun içine girenler de yok olduğu için, bu yöntemle yapmanız daha kolay olacaktır.
    - Congratulations on your driver's license!: Hiç boost kullanmadan bölümsonu boss'una gelin, bunun için Nemesis en uygun araç, en kolayda hiç ateş etmeden hep boost ile son boss'a gelmeniz, bu trophy'i almanız için yeterlidir.
    - O to the D: Tek bir overdrive ile 100 düşman öldürün, bunu da kare şeklinde gelen boss var, 3. bölüm sonunda, buna overdrive kullanarak bu trophy'i alabilirisiniz...
    - Masterful dodger of revenge bullets and stuff alike: Bir bölümü master zorluk derecesinde bitirin. Veteran'ı tek başınıza bitirmeniz laızm bu trophy için, o zaman master seviyesi açılıyor. Coop olarak Veteranı bitirmek bunu açmak için yetmiyor. Ya da Master zorluk derecesinde bir arkadaşınız size davet atsın, o şekilde bölümü bitirerek alabilirsiniz.
    - 1CC: Arcade modda'ta tüm canlarınızı kaybetmeden Experienced zorlukta oyunu bitirin.
    - Humanist: 5 bölümdeki 50 insanın tamamını kurtarın.
    - Denied!: Abductor'un ışınından bir insanı kurtarın. Aşağıdaki video yardımcı olur herhalde, 4:20'den sonra ufo şeklinde altında ışın olan bir araç geliyor, sizin kurtaracağınız insanı çekmeye başladığında onu ateş ederek yok edince bu trophy'yi alıyorsunuz.

- Savior of Acis: Acis'teki tüm insanları kurtarın.
    - Savior of Ceres: Ceres'deki tüm insanları kurtarın.
    - Savior of Decima: Decima'daki tüm insanları kurtarın.
    - Savior of Febris: Febris'teki tüm insanları kurtarın.
    - Savior of Mefitis: Mefitis'teki tüm insanları kurtarın.
    - Savior: Bir insan kurtarın.
    - (1+4)x: 5x multiplier yapın
    - (5+5)x: 10x multiplier yapın (experienced zorluk derecesinde, zorlanırsanız Veteran'da yapın. Rookie zorluk derecesinin multiplier sınırı 5'tir.
    - (10+1.5+3.5)x: 15 multiplier yapın, Veteran'da veya Master'da yapacaksınız bunu da.
    - Let fly!: Kurtardığınız bir insanı R2 tuşunu kullanarak kaçış poduna fırlatın.
    - Pilot of Ferox: Ferox aracı ile oyunu bitirin, zorluk önemli değil.
    - Pilot of Nemesis: Nemesis aracı ile oyunu bitirin, zorluk önemli değil.
    - Pilot of Phobos: Phobos aracı ile oyunu bitirin, zorluk önemli değil.
    - To the max!: Bölüm içlerindeki tüm powerupları alarak aracınızı tam yükseltin.
    - Fire: Ana silahınızı tam yükseltin. (powerup'larla)
    - Power:Ç Overdrive'ınızı tam yükseltin, bu insanları kurtardıkça ödül olarak geliyor.

Son olarak Master zorluk derecesini açmak için oyunu Veteran'da tek başınıza bitirmeniz lazım, yoksa Master zorluk derecesi açılmaz. Biz coop olarak bitirmemize rağmen açılmadı Master zorluk derecesi. Şu tüm insanları kurtarma trophy'sinde son bölümdeyim, onu da bitirince Veteran'da tek başıma kasacağım.

Oyun şu anda PS4'ün en sağlam oyunlarından biridir, kesinlikle oynamanızı tavsiye ederim...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi İdrak İstimlak -- 15 Şubat 2014; 22:48:55 >

• Elinize sağlık. Güzel bir rehber olmuş. Veteran bitirmek çok zor değil aslında. Sadece en son bölüm olan Meftis çok kasıyor. Özellikle de Meftis' in 3. Phasenin son bölümleri. Mutlaka bomba, overdrive saklayın buraya.
    Ben en çok orta zorluk seviyesinde tüm bölümleri tek hak ile bitirme kupasında zorlanmıştım. Ama alıştıktan sonra tek can kaybederek bu kupayı da alabilmiştim.
    Favori gemim ise Phobos. Silah geliştikte tam bir ölüm makinesine dönüşüyor :))

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • emre00 E kullanıcısına yanıt
    O trophy'yi bugün yapacağız arkadaşla, daha bu rehbere eklenecek bir kaç husus daha var, önemli trophy'leri de anlatmak lazım. Phobos çok yavaş yalnız, ateş gücü en yüksek araç ama yavaşlık bazen sorun olabiliyor. Ayrıca tüm insanları kurtarma trophy'sini oğlumun da yardımıyla az önce aldık

Kerata benden çok daha iyi oynuyor, gençlik işte...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi İdrak İstimlak -- 15 Şubat 2014; 11:58:15 >
  • Hocam sağol. Ben insanları kurtarma olayını kavrayamadım bir türlü bu yüzden de oynayasım gelmiyor oyunu. Keepers Dedected diyor oyun ama ben onu bulamıyorum. Neye benziyor neyle işaretleniyor anlamadım. İnsanın yanına gidiyorum Yeşil yanıp sönüyor ama Human Lost oluyor ondan sonra.

Bununla ilgili video veya ss ile gösterebileceğin detaylı bir açıklanman olabilir mi?
  • PSN den anlatırım evdeyim saat 2 gibi şimdi elektrikler gitti, rehbere de sonra resimler eklerim, daha açıklayıcı olur.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: C-TRanger

Hocam sağol. Ben insanları kurtarma olayını kavrayamadım bir türlü bu yüzden de oynayasım gelmiyor oyunu. Keepers Dedected diyor oyun ama ben onu bulamıyorum. Neye benziyor neyle işaretleniyor anlamadım. İnsanın yanına gidiyorum Yeşil yanıp sönüyor ama Human Lost oluyor ondan sonra.

Bununla ilgili video veya ss ile gösterebileceğin detaylı bir açıklanman olabilir mi?

Elimden geldiği kadarıyla ben de anlatmaya çalışayım.

Keeper Dedektive anonsunu duyar duymaz hemen çevrenize bakın. Ya beyaz çizgilerle işaret edilen bir düşman ya da üzeri sarı yuvarlak ile işaretlenmiş düşmanları göreceksiniz. Beyaz çizgiler ile işaretli düşmanları öldürmek için az bir zamanımız oluyor. Eğer zor seviyelerde oynuyorsanız daha hızlı hareket ettikleri için bu zaman daha da azalıyor. Bu yüzden hemen düz beyaz çizgilerle işaretlenmiş yere ulaşıp o hat üzerinde ilerleyen düşmanları seri şekilde öldürmemiz gerekiyor. Hepsi ölünce insan bulunduğu yerden kurtulmuş oluyor.

Üzeri sarı işaretli olan düşmanlar için ise çok fazla hızlı hareket edilmesine gerek bulunmuyor. Çünkü o düşmanlar ekrandan çıkıp kaybolmuyorlar ama onları da sırayla yani hangisinin üzerinde sarı işaret varsa ilk önce onu öldürmek gerekiyor. O ölünce sarı işaret diğerine geçiyor ve bu şekilde devam ediyor. Zaten en fazla 4 - 5 tane oluyorlar.

Genelde insanları kurtarmak için yukarıdaki iki yöntem geçerli. Bazen diğer arkadaşın dediği gibi multiplayer puanımıza göre de insanlar kurtuluyor.

Size tavsiyem insanları kurtarma görevini en kolay seviyede tamamlayın. Zaten bir bölüm yaklaşık 6 - 7 dakika sürüyor. En kolay seviyede düşmanlar çok daha yavaş hareket ettiği için insanları kurtarmak çok daha kolay oluyor. Bir insan yere düşünce gemimizin üzerinde şekil renkli ok işareti beliriyor ve bize yere düşen insanın nerede olduğunu işaret ediyor.

Bir de yukarıda 10 tane insanı simgeleyen insan şekilleri var. Gözünüz oradan ayrılmasın. Bir insanın ne durumda olduğunu oradan anlayabiliyoruz.

• İki gündür RESOGUN takılıyorum, bazı Trophy'leri baya ölümcül oyunun, nasıl alacaz bilemiyorum artık.

Rehber on numero abicim eline sağlık, ayrıntıları bilmeyenler için önemli çok yardımcı olacak. Bilhassa bazı Trophy'leri almak istiyorsanız araç seçimini dikkatli yapmak lazım. Boost yaparak Boss'a ulaş diye bir görev var mesela, Nemesis'i seçince inanılmaz kolay alınıyor. Bende Master'da bir bölüm ve oyunu Veteran'da bitir kaldı, arkadaşlar halledecez bu gece.
  • Rehber tam olarak herşeyi ile birlikte bitmiştir. İsteyen arkadaşlar faydalanabilir, kaynak gösterilmeden başka sitelerde kullanılamaz.

Kolay gelsin...
  • Super oyun. Platinum almak cok zor degil ama biraz sabretmek gerek.

Herkese tavsiye ederim.
  • Eline sağlık hocam güzel rehber olmuş. İnsan kurtarma olayını sayende çözmüş oldum. Ben direk gelene geçene dalıyordum
  • Platiniumu çoktan aldım ama trophy kasacaklar için güzel rehber
  • quote:

Orijinalden alıntı: C-TRanger

Hocam sağol. Ben insanları kurtarma olayını kavrayamadım bir türlü bu yüzden de oynayasım gelmiyor oyunu. Keepers Dedected diyor oyun ama ben onu bulamıyorum. Neye benziyor neyle işaretleniyor anlamadım. İnsanın yanına gidiyorum Yeşil yanıp sönüyor ama Human Lost oluyor ondan sonra.

Keepers olan gemiler etrafı yeşil olan seri halinde gelen gemiler. onları öldürünce insan hapsolduğu yerden çıkıyor , adı üstende keepers bunlar
    human lost dediği zaman o insan ölmüş oluyor
  • Master'da bir bölüm bitirirsem, bu da platin oluyor. Ellerim ağrıdı artık arkadaş...
  • Allaha Şükür Platinum'u çaktım bugün, artık parmaklarımı hissetmiyorum... Hoca sende erken pes ettin ama yarın biter bu eziyet, sonra OutLast'e başlarsın artık.

Ahanda açılmasıyla Share yapmam bir oldu.

RESOGUN PS4 - TAM REHBER
  • Oyun gercekten cok eglenceli, oynamayan arkadaslar denesin derim. Oyunu bitirdim ama bi arada veteranda bitirmek sart :) Faydali bi rehber olmus elinize saglik.

• Bir oyunda platin kasmanın ne anlamı var ki boş yere stres oyunu oyna ve eğlenmene bak troph için verilen kurallara uyarak oynamak beni daraltıyor hiç anlamadım bu troph sevdasını

edit:imla

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi -Sherlock- -- 16 Şubat 2014; 0:32:00 >
  • @23sith

Ben bugün çok oynadım, artık ellerim ağrıdı, yarına bakacağız artık. Yaş itibarı ile kafa götürmüyor, bir noktadan sonra...

@-Sherlock-

Hocam mesele trophy kasmak değil, trophy burada eğlence için bir araç, amaç değil yani. Hafta boyunca arkadaşlarla oynarken gün yüzü görmemiş küfürler ettik, dünyanın kahkahasını attık, bu bile tek başına yeterli...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi İdrak İstimlak -- 16 Şubat 2014; 0:42:37 >
  • Sonunda platin oldu da kurtuldum.

• quote:

Orijinalden alıntı: d3vstator

Sonunda platin oldu da kurtuldum.

Sırada OUTLASSSSSSSSSSSSSST
  • Ben öyle oyunlardan korkarım abicim, kalbim falan durur sonra. Beklesin Outlast...

Yalnız bugün gün yüzü görmemiş küfürler ettim, tam seyirlikti durum, partide arkadaşlar yarılıyordu...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi İdrak İstimlak -- 16 Şubat 2014; 23:40:58 >
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.