Şimdi Ara

Bilgisayar Kendi Kapanıyor - Açılmıyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
4
Cevap
0
Favori
240
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhaba henüz 8 ay önce topladığım bilgisayarın özellikleri kısaca şu şekilde:
    Thermaltake 700 Watt PSU
    8 GB Ram
    AMD 8 Çekirdek işlemci
    Asus Anakart
    HD 7870 XT Ekran kartı

Detaylı yazmıyorum özellikleri zira sorunun ne olduğu önemli.
    Sorun şu ki bazı oyunlarda örneğin Far Cry 3 Full özelliklerde oynamama rağmen, ekran kartı ve işlemci yüksek ısılara gelmesine rağmen bi kapanma yok,
    lakin bazı oyunlarda örneğin: Mafia 2, Next Car Game gibi birçok oyunda da öyle abartı sıcaklık derecelerine gelmeden bilgisayar kapanıyor.

İşin ilginç yanı bilgisayar kapandıktan sonra aradan 1 saat geçse dahi açılmıyor. Bir şey dışında, bilgisayarın fişlerinin takılı olduğu ana prizi komple kapatıp
    bilgisayara giden elektriği tamamen kestikten hemen sonra tekrar açtığımda bilgisayar açılıyor.

Çok dengesiz ve tutarsız kapanma problemini geçtim, acaba neden bilgisayara giden elektriği komple kesmeden bilgisayarı hiçbir şekilde tekrar açamıyorum?

Sorun nerede olabilir, servise bir kere gittim birkaç oyunda uzun süre denemişler ve kapanmadığı için sorun yok dendi. Fakat bu Next Car Game oyununda pc kesinlikle kapanıyor ve aslında daha birçok oyunda...
    Birçok oyunda da kapanmıyor ki yeni oyunlar bunlar ve full ayarlarda oynuyorum uzun süre tık yok.

Yardımcı olursanız çok sevinirim.

• büyük ihtimal anakart statik yapıyor bi yerlerde kısadevre olabilir elektriği tamamen kesmeden de açılmıyor olabilir pcniz.belki psu kaynaklı problem olabilir çok ısındığında psu kapanır elektriği tekrar bağlamadan açılmayabilir.
  • Başına gelen veya sorunun nerede olabileceği hakkında görüşü olan varmı başka?
  • Tüm parçalar servise gitti, ekran kartı iade çıktı, yerine powercolor r9 270x pcs+ aldım fakat sorun yine aynı, diğer bileşenlerde sorun çıkmadı servis tarafından, pc yine kapanıyor ve gücü kesmeden tekrar açılmıyor.

bkz aynı sorun:http://www.technopat.net/sosyal/konu/thief-oynarken-pc-kapan%C4%B1yor-ve-fi%C5%9Fi-%C3%A7ekmeden-a%C3%A7%C4%B1lm%C4%B1yor.48594/
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.