Şimdi Ara

Viber 900 milyon dolara Japon Rakuten'e satıldı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
12
Cevap
0
Favori
340
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

• Viber 900 milyon dolara Japon Rakuten'e satıldı

Anlık mesajlaşma uygulamalarının hızlı yükselişi, değer bakımından da mobil platformların en önde yer alan uygulamalardan olmasına neden oluyor. WhatsApp, Snapchat gibi örneklerin milyar dolarlık satın alma dedikoduları sonrasında bu kez gerçek bir haber geldi.

Hindistan kaynaklı sesli ve metin mesajlaşma uygulaması Viber, 900 milyon dolar karşılığında Japon e-ticaret devi Rakuten'e satıldı. Böylece Motorola ve Nest Labs'ın ardından en pahalı satış olma ünvanını kazandı.

Kobo, Buy gibi pek çok ismi bünyesinde barındıran Rakuten, Viber ile daha gelişmiş bir mesajlaşma sunmayı hedeflediğini bildirdi. Rakuten'in 200 milyon civarındaki kullanıcı altyapısını, 300 milyonluk Viber ile birleştireceği belirtiliyor. 

Kaynak:http://www.phonearena.com/news/Viber-acquired-by-an-Asian-company-after-all-the-new-owner-is-Rakuten_id52624

• Hemen uygulama yazmaya başlıyorum...

• Bilginin karşılığı.

• Viber sadece mobil platformda değil tablet platformunda da ilerler ise rakiplerinin bir adım önünde olur

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Whatsapp sesli görüntülü özelliği gelse ve şu dosya büyüklüğünde değişiklik yapsa millet hattı sadece internet için alır

• viber candır :)

• Beni sarmayan bir uygulama goruntulu gorusme icin tangoyu kullaniyorum gorunru kalitesi viberden daha iyi

• mesajlaşmadan ziyade konuşma özelliği viberı diğerlerinden farklı kılıyor

• Japonlara satılmış. İlk güncelleme ile yeni bir smiley paketi gelecek o zaman.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi darkest earth -- 16 Şubat 2014; 20:31:22 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hindistan görüşme konuşma işini biliyor. Msn'i de Microsoft'a satmışlardı.
  • 900 milyon $ vay be
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.