Şimdi Ara

Konya Obruk Gölü_Aksaray Sultan Hanı gezisi ve iki farklı tüketim verisi (Fotoğraflı)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir (1 Mobil) - 3 Masaüstü1 Mobil
5 sn
71
Cevap
1
Favori
1.371
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Hava güzel ve izinliyim, sabah bir turnuva nedeniyle voleybol maçımız vardı maç yaptım eve geldim duşumu aldım,
    ne yapsam ne yapsam diye düşünürken aklıma obruk geldi.
    Ne obruğu demeyin Konya Türkiye’nin obruk anlamında zengin yerlerinden bir tanesi olunca gezecek görülecek yerler listenizde de obruklar oluyor.
    Daha önce gördüğüm obruklar içerisinde beni en çok kanlıdivane (mersin) etkilemişti.
    Ancak bugün gitmeyi planladığım obruk içi su ile dolu olarak göreceğim ilk obruk olacaktı.
    Hemen google bir sorayım dedim baktım merkeze 75 km , saate baktım 13,30,
    akşam 17,15 te çocukları kreşten almam gerekiyor o halde vakit fazlasıyla yeterli dedim.
    Atladım arabaya geçen ki gezide (http://forum.donanimhaber.com/m_87719298/tm.htm ) 90 civarı sabit hızla 4,3 ü görünce acaba 80 sabitle bizim Abbas ne yapar,
    diyerekten yol bilgisayarını sıfırlayarak evden çıktım.
    Şehir içini çıkıp Aksaray yoluna girince hızımı 80 km ye sabitledim açtım müziğimi,
    sağı solu izleyerek gitmeye başladım.
    15 km kadar gitmiştim ki kocaman Kahverengi tabelalarda Sultan Hanı 90 km yazıyor
    ve yol gittikçede Sultan Hanına kalan km azalıyordu.
    Benim gibi bir kahverengi tabela avcısı bu tahrike çok fazla dayanamazdı ve olan oldu,
    Kızören obruğu gezisini dönüşe bırakarak 30 kadar daha gidip Sultan Hanına ulaştım.
    Ve sonuç bu oldu

Konya Obruk Gölü_Aksaray Sultan Hanı gezisi ve iki farklı tüketim verisi (Fotoğraflı)

Ancak çocukları alacağımı Sultan Hanını gezmeye dalınca unutmuşum. (Hanım Duymasın)
    Gerçi bu muazzam eser karşısında bu son derece normal, eğer yolunuz buraya düşerse mutlak suretle burayı gezin derim.

Saate bir baktım 15,50 ve benim 1 saat 25 dakika sonra Konya Meram Yeni yolda olmam gerekiyor ki,
    Obruğuda gezmediğimi düşünüp akşam şehir içi tarfiğinide gözümün önüne getirdiğimde
    bu sefer başka bir test yapmam gerektiği fikri hemen aklıma yattı. Evet yardıracaktım
    Sultan Hanı önünde bilgisayarı sıfırladım ve Allah ne verdiyse bastım 110 km gibi bir yolum vardı
    ve akşam Konya trafiğinde şehrin tam karşısına geçmem gerekiyordu hele bide obruk gölünü gezeceğimi de
    hesaba katınca 110 gibi bir ortalama tuturmam gerektiğini hesapladım.
    130-140 civarı hızlarla (radarlara dikkat ederek) gidersem bu iş tamamdı.
    Hatun saraydan çıktıktan sonra 30 km ilerdeki obruk gölüne gelene kadar ortalama süratim 118 di ki,
    burada 4 km lik bir köy yoluda var.
    (gerçi köy yolu dediğime bakmayın asfalt bir yol ve in cin yok bu yüzden 110-120 gibi süratlerle yol aldım)

Burada biraz fotoğraf çektikten sonra tekrar yola çıktım ve neredeyse hiç 115 ten aşağı düşmeyerek,
    hiç hız sabitleyici kullanmayarak 120-140 arası süratlerle konya’ya kadar geldim yolda aksilik bu ya
    1 kez jandarma durdurdu (Allahtan fazla oyalamadılar) 2 kezde (zaten 2 ışık vardı) tarfik ışığına yakalandım.
    Vaktim çok dar olduğundan şehrin hemen girişinde fotoğraf çekemedim ama
    Konya girişinde ortalama hızım 107 km ortalama tüketimim 6,3 litreydi.
    Çocukların yanına ulaştığımda aşağıdaki değerlere imza atmıştım.

Bugün acaip bir tempoda geçtiği için arabanın bir tek pozunu çekebildim.

Ayrıca ova ve gün batımı yine inanılmaz görüntülere imzalar attılar,
    ama hiç birisini durup görüntüleme şansım olmadı araç giderken direksiyondan çekilen şu görüntüler size biraz fikir verebilir.
    Ama dursaydım muazzam görüntüler ortaya çıkacağından emin olabilirsiniz.

Bu arada aracın üzerinde bulunan Goodyear Ultragrip kış lastiklerini ilk kez çok yüksek hızlarda test etme imkanım oldu.
    Hiç bir memnuniyetsizliğim olmayan bu lastiklerin kötü asfaltta yüksek hızlarda çok fazla uğultu yaptığını not düşeyim.

Bilmeyenler için araç 1.4 (benzinli) easytronic vites
    < Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >

• siz yine yorum yok diye kızmadan ben yorum yapayım

tüketim yine çok başarılı, bu gidişle türkiyede görülmedik göl bırakmayacaksınız sanırım
  • quote:

Orijinalden alıntı: Hellori Hazretleri

siz yine yorum yok diye kızmadan ben yorum yapayım

tüketim yine çok başarılı, bu gidişle türkiyede görülmedik göl bırakmayacaksınız sanırım

Estafurullah hocam kızmak değil ama şu konuyu açmak için tam 2 saattir uğraşıyorum.(ve en az 2 saat daha uğraşırım)
    Hiç kimsenin bakmaması canımı sıkıyor.
    Bu arada amaç sadece göl değil gezilmedik yer bırakmamak

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi otomobilci_x -- 13 Şubat 2014; 19:59:34 >
  • Ovada gün batımı seven birini görmek de varmış
    Dümdüz bir ovada batıya doğru akşam saatlerinde yüzlerce kilometre araba sürebilirim.

yakıt ortalaması da gayet iyi.22-23 krş civarı ediyor sanırım.şu fiyatlarla çok iyi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Kerasuslu

Ovada gün batımı seven birini görmek de varmış
    Dümdüz bir ovada batıya doğru akşam saatlerinde yüzlerce kilometre araba sürebilirim.

yakıt ortalaması da gayet iyi.22-23 krş civarı ediyor sanırım.şu fiyatlarla çok iyi.

2003-2004 arası her hafta Özkaymak ile (bilenler hatırlar garip bir renkleri vardı setra otobüslerinin) karaman-ankara arası git gel yapıyordum. O zamandan kalan bir hastalık.
    Dünyanın en sıkıcı yolundaki en güzel anlardı güneşin batış saatleri. Otobüs koltuğunu buna göre seciyordum
  • Aksaraya kadar gelmişsiniz, haberimiz olsa misafir ederdik

Güzel bir gezi olmuş.
  • quote:

Orijinalden alıntı: arifomer

Aksaraya kadar gelmişsiniz, haberimiz olsa misafir ederdik

Güzel bir gezi olmuş.

Yola çıkarken Aksaray hiç hesapta yoktu, yine de teşekkür ederim.
    Bir şey sorayım o yol üzerinde görünen bir dağ var onun ismi nedir.
  • resimler ve yakıt değerleri güzel.
    aynı yolu bugün 14:00-17:00 arası git-gel ile bende kullandım.
    Aksaray istikametinde giderken radar aracı petrolün yanındaydı...dönerken sanırım Katrancı köyü yakınlarındaydı , jandarma çevirme yapıyordu. beni durdurmadılar.
    ben hep 90la gidiyorum Aksaray yolundan. kesin radar olduğundan hiç hızlanmam.
    hayırlı akşamlar.
  • Tüketim çok iyi
  • quote:

Orijinalden alıntı: otomobilci_x

quote:

Güzel bir gezi olmuş.

Hasandağı.
    sizin istikamete göre arka tarafı Helvadere gölü. gitmenizi bahar aylarında tavsiye ederim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ÇUMRALI

resimler ve yakıt değerleri güzel.
    aynı yolu bugün 14:00-17:00 arası git-gel ile bende kullandım.
    Aksaray istikametinde giderken radar aracı petrolün yanındaydı...dönerken sanırım Katrancı köyü yakınlarındaydı , jandarma çevirme yapıyordu. beni durdurmadılar.
    ben hep 90la gidiyorum Aksaray yolundan. kesin radar olduğundan hiç hızlanmam.
    hayırlı akşamlar.

muhtemelen aynı zamanda yoldaymışız, aracınız neydi acaba dönüşte bir linea, bir fluance ve ben yardırıyorduk linea çabuk kesildi.
    fluance de beleş yakıtın etkisiyle (şirket arabası) uçtu gitti
    giderken ki radarı gördüm zaten hızım düşük olduğundan sorunda olmadı ama dönerken bayağı hızlıydım ve radarı görmedim inşallah
    oradan geçerken hızım 120 nin altındadır.
    jandarmada piyango bana vurdu ortalama hızımı düşürdüler
  • quote:

Orijinalden alıntı: ÇUMRALI

quote:

quote:

Güzel bir gezi olmuş.

Hasandağı.
    sizin istikamete göre arka tarafı Helvadere gölü. gitmenizi bahar aylarında tavsiye ederim.

Aksaray tarafını fırsat bulduğumuz ilk anda gezmeyi düşünüyoruz rotanın içine burayı da ekleriz sağ olun.
  • Maşallahınız var güzel paylaşım için çok teşekkür ediyorum mahsuru yoksa memleket Karaman mı

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • otomobilci_x kullanıcısına yanıt
    Hocam güzel bir gezi olmuş. Aksarayımızı da gezmenizi tavsiye ederim. Ihlara Vadisi'ni ilk sıraya yazın.
  • Tüketim güzel maşallah diyelim.
  • Teşekkürler arkadaşlar.
    @prens3370 yok ben Ankaralı'yım ama bu illerde işim gereği bulundum/bulunuyorum.
    @Kahlenberg68 orayıda yazarım listeme, aslında ben bugün oraya kadar geleceğimi bilseydim bu geziyi hafta sonu sabah erken bir saatte başlatırdım bizim gezinin uzaması tamamen plansız oldu.
  • quote:

Teşekkürler arkadaşlar.
    @prens3370 yok ben Ankaralı'yım ama bu illerde işim gereği bulundum/bulunuyorum.
    @Kahlenberg68 orayıda yazarım listeme, aslında ben bugün oraya kadar geleceğimi bilseydim bu geziyi hafta sonu sabah erken bir saatte başlatırdım bizim gezinin uzaması tamamen plansız oldu.

Kesinlikle haftasonu yapılırsa daha keyifli olur. Ben de Aksaraylıyım ama Ankara'da ikamet ediyorum. Aksaraya gideceğiniz zaman haberimiz olursa orada misafir ederiz sizi...
  • quote:

Orijinalden alıntı: Kahlenberg68

quote:

Teşekkürler arkadaşlar.

Kesinlikle haftasonu yapılırsa daha keyifli olur. Ben de Aksaraylıyım ama Ankara'da ikamet ediyorum. Aksaraya gideceğiniz zaman haberimiz olursa orada misafir ederiz sizi...

Hocam nazik teklifiniz için teşekkür ederim
  • quote:

quote:

Güzel bir gezi olmuş.

Cevap verilmiş ama bende yazayım Hasandağı.
  • quote:

quote:

quote:

Güzel bir gezi olmuş.

Cevap verilmiş ama bende yazayım Hasandağı.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.