Şimdi Ara

EFSANE KASA 114 hp TOYOTA COROLLA (16. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
367
Cevap
1
Favori
286.822
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1415161718
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar ben kendi aracımla (96 otomatik corolla ile) 230 yaptım aracı ilk aldığım sıralar ustaya götürdük 4 kişi bindik araca ve usta deneme amaçlı basalım dedi ve 230 gördüm inanan inansın inmayanada lafım yok bigün nasılsa görür inanırlar
  • quote:

Orjinalden alıntı: ercan_wrc

Arkadaşlar ben kendi aracımla (96 otomatik corolla ile) 230 yaptım aracı ilk aldığım sıralar ustaya götürdük 4 kişi bindik araca ve usta deneme amaçlı basalım dedi ve 230 gördüm inanan inansın inmayanada lafım yok bigün nasılsa görür inanırlar

Doğrudur kardeşim neden inanmayalım ki burda paylaşım yapıyoruz ne bilim işte bişeyler paylaşıyoruz öğreniyoruz-öğretiyoruz... kimsenin kimseyi aldatmaya hakkı yok! Eski model arabalar yapar inanırım ama son model arabalar yapmıo! Mesela 2004-2007 model corollalar 110 bg teknoloji olarakta güç olarakta sizinkilerden farklı ama gel gelelim karşı karşıya geldimi sizinkiler açık ara farkla katlar! onlar 210 u geçmio mesela! Kendi aracımdan örnek vereyim aracımda hem devir kesici var hemde yakıt tasarrufu için yakıt kesici var yani enjeksiyon sistemine koydukları sensör ile devir yükselttikçe yakıtı artırmamak için kısıo ve buda hızı düşürüo! 1. viteste 60ı geçmio ama bu sensörü iptal ettimiz zaman (bi fişi var çektiğimiz zaman) 1. viteste rahat 80-90 arası gidio tabi 7200 deviride katlıo! onun için teknoloji ilerledikçe bi takım özellikler ortaya çıkıo...

• doğrudur valla evet zaten bizim ae101 kasalardan sonra çıkan yuvarlak farlı ve sonraki çıkanlarda bizim araçlar gibi 220-230lara çıkamıyo zaten onlarda son ibre 220
  • quote:

Orjinalden alıntı: ercan_wrc

doğrudur valla evet zaten bizim ae101 kasalardan sonra çıkan yuvarlak farlı ve sonraki çıkanlarda bizim araçlar gibi 220-230lara çıkamıyo zaten onlarda son ibre 220

Haklısın kardeşim aynı arabadan arkadaşımda var (yuvarlak farlı) luna paketinden bana 220 ye bastığını söyledi bende "eee sonra ne oldu dedim:)" oda ne olacak 650 ytl masraf açtı dedi ne yaptıysa artık!!! Arabalarınız güzel ama birazda güvenliğin üstüne düşselerdi ne bilim airbag, abs... vs. vs. işte arabalarınız hızlı gitsede boşverin bence basmayın kimseye bişeyler kanıtlamak zorunda deilsiniz! bende bi keresinde denemiştim aracımı ne olacaksa sanki 2km yolda 4. viteste 200 e geldim daha gidiodu ama baktım yol bitmiş frenledim çok şükür abs kurtardı yoksa yoldan çıkıp tarlaya dalıodum valla ilk defa abs nin önemini orda anladım beni yaklaşık 40-45 m de durdurabildi ama çok korkmuştum... Son olarakta bi denedim artık denemicem işte! yaptığını ve yapacağını gördüm fotosunuda çektim...

• yahu zaten insan kaç defa 150nin üstüne çıkıyoki.Bu arada 98 model corollalarda GLİ Special modeli var onda abs ve hava yastığıda mevcut yani düşünmüşler güvenliğide ama 99da zaten kasa değişti sadece 98 gli nin specialleri var onlarda var kardeş
  • birde yurtdışındaki efsane kasalarda abs, airbag falan var ne hikmetse bizim ülkemizdekilerine koymamış adamlar.
  • quote:

Orjinalden alıntı: cebelli

birde yurtdışındaki efsane kasalarda abs, airbag falan var ne hikmetse bizim ülkemizdekilerine koymamış adamlar.

abs, çift airbag bi de cruise control var
  • quote:

Orjinalden alıntı: utkucay

quote:

birde yurtdışındaki efsane kasalarda abs, airbag falan var ne hikmetse bizim ülkemizdekilerine koymamış adamlar.

hocam cruise kontrol ne demek

Bide konuştuklarınızı gördümde bi arkadaş kırmızı bölgeye girmez diyo bu araba girio çünkü kesici 6800 devirde yoksa senin dediğin mantıklı normal bi araba giremez

SAYGILAR...

• cruise control=hız sabitleyici
    quote:

Orjinalden alıntı: corolla hastası

quote:

Orjinalden alıntı: utkucay

quote:

hocam cruise kontrol ne demek

Bide konuştuklarınızı gördümde bi arkadaş kırmızı bölgeye girmez diyo bu araba girio çünkü kesici 6800 devirde yoksa senin dediğin mantıklı normal bi araba giremez

SAYGILAR...

• bu da benim canavarr

EFSANE KASA 114 hp TOYOTA COROLLA
  • quote:

Orjinalden alıntı: mehmettap

bu da benim canavarr

burdan devam etsek konu dağılmasın fazla

http://forum.donanimhaber.com/m_14865417/mpage_19/tm.htm

• yaww abi yardımcı olabilirmisiniz bende yazmak istiorum nasıl yapcm bende toyotacıyım
  • quote:

Orjinalden alıntı: s.w

yaww abi yardımcı olabilirmisiniz bende yazmak istiorum nasıl yapcm bende toyotacıyım

yaw hemşerim yazmak için gittin bula bula bu konuyumu buldun hortlattın allah aşkına

bak yazdın işte ne güzel yazmışsın yani
  • quote:

Orjinalden alıntı: yaman53

quote:

Orjinalden alıntı: s.w

yaww abi yardımcı olabilirmisiniz bende yazmak istiorum nasıl yapcm bende toyotacıyım

yaw hemşerim yazmak için gittin bula bula bu konuyumu buldun hortlattın allah aşkına

bak yazdın işte ne güzel yazmışsın yani

• MUTLU YILLAR HERESE
  • 92-98 toyota külübünden ERTAN 98 GLİ SPECİAL

• arkadaşlar çok acil cevap bekliyorum sizlerden bende 95 model toyota corolla xei var geçen gün açık hava filtresi aldım taktım araç rolantide çalışırken rüzgar sesi(fıssss) geliyor niçin böyle oluyor bu sesi nasıl yok edebiliriz yardımlarınızı bekliyorum tşkr ederim şimdiden
  • Merhaba senin için arştırdım merak ettım bu senın ıcın glı ıle xlı arasındakı fark GLİ İLE XEİ ARASINSINDA STANDART FARK GLİ 114 HP 4 CAM OTAMATİK ELK AYNA PENCERE DIŞ FİTİLLERİ NİKALAJLI'DIR.98 MODELLERİNDE ABS VE HAVA YASTIGI VARDIR.GLİ DE 235 HIZI GÖRMEN RAHAT VE ZOR OLMAZ.XEİ İSE 2 CAM OTOMATIK AYNA MANUEL'DİR. 104 HP OLUP 200 KM DEN SONRA GİTMEZ.
    SADECE ORJİNAL KLM OLANLAR FAPRİKA CIKIŞI 114 HP'DİR.BU COROLLA LAR TOYOTA'TA 7 SERİSİDİR.
  • corolla 89-98 arasindaki bütün kasalari çok hoşuma gidiyor .. sebebi 91 kasadan bizde oldugu içinmi bilemiyorum :-)
    1.6 Valve GL..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi EgRek40 -- 10 Ocak 2010; 17:39:25 >

• bizde 2009 corolla var. son hızı nedirki bizim elemanın???
    triptonik vites, 1.6 ...
  • 
Sayfa: önceki 1415161718
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.