Şimdi Ara

Digitimes: Microsoft'dan tümleşik işletim sistemli yeni mobil cihazlar geliyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
12
Cevap
0
Favori
376
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Digitimes: Microsoft'dan tümleşik işletim sistemli yeni mobil cihazlar geliyor

Satya Nadella ile yeni bir sayfa açan Microsoft, tablet ve akıllı telefonlarında kullanıcılara sunduğu deneyimi tek bir cihaz altında toplamayı planlıyor.

Digitimes’ın Microsoft’a yakın kaynaklardan edindiği bilgilere göre Microsoft, bir süredir üzerinde sessiz sedasız çalışmalar yürüttüğü yeni mobil cihazlarını, önümüzdeki haziran ayında Tayvan’da düzenlenecek olan geleneksel bilgisayar ve teknoloji fuarı Computex Taipei 2014’de görücüye çıkarmayı hedefliyor.

8.5 inç ve daha küçük boyutlu olacaklarını belirten kaynaklar, cihazların sahip olacağı bütünleşik işletim sistemi ile Windows RT ve Windows Phone platformlarını bir araya getireceğini ve bu yapısıyla cihazların alışılmışın dışında olacağını belirttiler.

Kaynaklar, Windows 8 ve PC ürünlerinin platformları bir araya getirmeyi hedefleyen tümleşik stratejiye dahil olup olmadığı konusunun ise önümüzdeki dönemde netleşeceğini ifade etti.

Kaynak:http://www.digitimes.com/news/a20140213PD204.html

• RT serisi cope gidiyor. Windows Phone 8'li cihazlar guncelleme almayabilir. 512MB ramli cihazlar ornegin! Malesef microsoft'un oyle cok bu tarz uygulamalarini ornek olarak gosterebilirim, xbox 360 ciktigi gun eski xbox'a olan destegin cart diye kesilmesi, zune musicplayer'in windows phone ile desteginin kesilmesi, windows 8 ile normal masaustunun kullaniminin kesilmesi.... O yuzden microsoft bir yenilik yapacagim dedigi zaman benim gibi kullanicilarini tedirgin ediyor.

• WP8 kullanıcı sayısı ne kadar çok olursa kendi yararına olucagından mecburen destek vermek zorunda yoksa işi mobilde çok sıkıntı olur...
  • quote:

Orijinalden alıntı: homeedition88

RT serisi cope gidiyor. Windows Phone 8'li cihazlar guncelleme almayabilir. 512MB ramli cihazlar ornegin! Malesef microsoft'un oyle cok bu tarz uygulamalarini ornek olarak gosterebilirim, xbox 360 ciktigi gun eski xbox'a olan destegin cart diye kesilmesi, zune musicplayer'in windows phone ile desteginin kesilmesi, windows 8 ile normal masaustunun kullaniminin kesilmesi.... O yuzden microsoft bir yenilik yapacagim dedigi zaman benim gibi kullanicilarini tedirgin ediyor.

daha geçen açıklama yapıldı tüm cihazlar 8.1 güncellemesini alacak diye ki bence daha sonrası o da alacaktır.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Zaten Windows Phone 8.1 ile ilk adımı atıldı. Mağazalar birleşti. Devamı mutlaka gelecektir. Ama keşke en baştan düşünülseydi her şey.
  • RT serisi cope gidiyor!!!! diye baslamisim cumleye. Windows phone ile RT'nin uygulama pazarinin birlesebilmesi icin RT'nin guncellenmesi ile olabilir. RT serisi surface'ler icin tehlikeli bir durum bu demek istedim.

Ios ile RT ve windows phone tamamen farkli seyler. Cunku RT'nin destekledigi market x86 islemcilerin oldugu windows 8 platformunuda destekliyor. Bu degisim nasil olacak? sorusuna bir cevap yok. Bu cevabin olmamasi ve soyledigim nedenlerden dolayi karisik bir sureci microsoft'un yurutebilecegine guvenim yok. Verdigim orneklerde neden guvensiz oldugumu soylemek icindi.

Windows 8 masaustu kullanimi size abartili gelebilir ama bir cok firmaya kabus gibi geliyor. Windows Xp'ye olan destegin bitmesi ile birlikte windows 7 satisina tas koyan microsoft bir cok firmanin korkulu ruyasi oldu. Ev kullanicisi icin sorun elbette yok ne versen yiyorlar bu devirde artik nedendir bilmiyorum!!!
  • Bilgisayar işletim sisteminde çok zorluyor ama phone işletim sisteminde başarılı adımlarla ilerliyor

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • RT ye felan hiç gerek yok. ANDROİD ve İOS ta var mı öyle bir şey. ANDROİD de bir ara yapmıştı tabletler için 3.0 honeycomb yaptı. Sonra vaktı tutmadı birleştirdi. Tablet diye arayüz özelleşsin tabi biraz.

NOKİA 1520 de ekran büyüdüğünden arayüzü biraz uyarladı duruma.

Modern arayüz tablete gider ama Microsoft boşuna zorlamasın ve masaüsatü arayüzünü 8" 10" tabletlere getirmesin. Klavye faresiz masaüstü olmaz. Yapacaksa ASUS TRANSFORMERS gibi ne ala.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Elefue -- 13 Şubat 2014; 22:37:22 >
  • Windows 8 in hizini seviyorum güncellemeleri sıklastırsa piyasayı alt üst eder vel hasıl kelam bu habere sevindim

• quote:

Orijinalden alıntı: homeedition88

RT serisi cope gidiyor. Windows Phone 8'li cihazlar guncelleme almayabilir. 512MB ramli cihazlar ornegin! Malesef microsoft'un oyle cok bu tarz uygulamalarini ornek olarak gosterebilirim, xbox 360 ciktigi gun eski xbox'a olan destegin cart diye kesilmesi, zune musicplayer'in windows phone ile desteginin kesilmesi, windows 8 ile normal masaustunun kullaniminin kesilmesi.... O yuzden microsoft bir yenilik yapacagim dedigi zaman benim gibi kullanicilarini tedirgin ediyor.

Neden çöpe gitsin ki? Hem windows phone hem de rt aynı uygulamaları (appx uzantılı olarak) çalıştırabilecek. Uzun zamandan beri de bu birçok yayın organı tarafından söyleniyordu zaten. Windows phone 8'de Microsoft tamamen sil baştan yaptı ve yeni bir kernel üzerine inşa etti sistemi. Ki en son CES'te olmak üzere defalarca tekrarladılar WP8'li cihazların güncelleme desteğini 36 ay boyunca alacağını. Öncekilerle ilgili dediklerinizin hepsi doğru fakat bu haberden ne Rt'nin ne de WP8'li cihazlara olan desteğin kesileceği anlamını çıkarmak için baya karamsar olmak gerek.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi psyfnc -- 13 Şubat 2014; 22:47:14 >

• microsoft su rt sevdasindan vazgecssin artik bende windows 8 bir tablet almayi dusunuyorum bunun sebebide evde kullandigim pc gibi her turlu ex yi calistirmasi vs. rt li modele 5 kurus vermem android devam ederim daha iyi
  • Bir Microsoft boy olarak ayakkabı üretse onu da alırım.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.