Şimdi Ara

bu iş çok ucuzladı çok...

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
92
Cevap
0
Favori
2.336
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Artık ipini koparan host işine giriyor adam alıyor andik gundik reseller millete satıyor sonrada ortadan kayboluyor sonrası hüsran...

rastgele dolaşırken gözüme ilişti sağolsun utanmaz bir arkadaşımız sitemizin neredeyse her tarafını kopyaladı ve kendi yapmış gibi gösterdi

bu adam sonra bunu ben yaptım diyecek..en azından şunu örnek vereyim kullandığım logo bile en az 10 layer ve efektten oluşuyor ama utanmaz olan kişi 2 silgi darbesiyle onuda değiştirmiş..

yorum sizin..

bizimki >www.turkotech.com

utanmazlarınki >http://www.foreverhost.net

----------

neredeyse tüm sayfaları çalmış bu elemandan uzak durun..kendisi zaten bu forumdan 3 defa uzaklaştırıldı ve fake alarak aramıza girdi..Kullanıcı muratfb nickli elemandır..Ayrıca terbiye bakımından bayağı bi zengin olup anaya ve bacıya küfür arşivi gelişmiştir...

tüm donanımhaber ailesine duyurulur lütfen böyle kan emicilerden uzak durun...

• teşekkürler bilgilendirme için...
  • referansları dikkate almak lazım iş yaparken
  • öyle bi hevesle başlıyorlar sonrası malum
  • Evet bu iş gerçekten çok ucuzladı hele sunucu bile alamayıp reseller alarak satış yapanlardan insan bıktı usandı ama bahsettiğin şu logo çalma tasarım çalma vs vs çoğu host sitesinin yaptığı şey. Forever e çamur atmışsın tamam senden çalmıştırda
    bunu tick i sen mi yaptın?

yada bu çarpı işaretini?

veya bu paketlerin solundaki logo?

veya site logonun arka planının tüm layerlarını sanamı ait?

Veya site tasarımı arka plan bir template mi sadece editledin mi veya senmi yaptım

Bazı sorularımı sadece merak ettiğim için sordum ama buradaki kullanılan resimleri en az 40-50 yerde görmüşümdür he o tik işaretlerini vs.

Hepsi birbirine benzer işte o ondan o ondan çalarsa yaratıcılık diye birşey kalmaz. Kendi tasarımını kendi kodlamasını tamamen kendisi özgünce yapan çok az site var bu piyasada keşke herkes kendisi yapsa tasarımlarını vs. Çalınmanın nasıl birşey olduğunuda biliyorum benim birçok sitemin kendi yaptığım tasarımlarınımı 3 gübn sonra başka sitelerde görüyordum isim hariç herşet birebir aynı.

Bu arada yanlış anlaşılmasın forever hostmudur nedir hiç bir ilgim yok sizden duydum daha.

• tick ve no işaretlerini veya paket 1 bunları farklı sitelerden derledim ama sitenin arkası tamamen bana ait...

ama bazıları gibi sitenin aynısını alıp yayınlamadım hiçbir zaman ona bakarsanız turkticaret bile farklı yerdeki imajları kullanıyor bu işin sonucu bu..
  • ForeverHost ©2000-2006 Hosting Çözüm Merkezi

whois çektim ama (http://whois.domaintools.com/foroverhost.net ) bilgileri gözükmüyor. ama hatırladıım kadarı ile bu domaini yeni satın almıştı ve satacaktı.6 yılda da 2 referans yapmış
  • quote:

Orjinalden alıntı: aspci

ForeverHost ©2000-2006 Hosting Çözüm Merkezi

whois çektim ama (http://whois.domaintools.com/foroverhost.net ) bilgileri gözükmüyor. ama hatırladıım kadarı ile bu domaini yeni satın almıştı ve satacaktı.6 yılda da 2 referans yapmış

Registry Data
    ICANN Registrar: MELBOURNE IT, LTD. D/B/A INTERNET NAMES WORLDWIDE
    Created: 07-Aug-2006
    Expires: 07-Aug-2007
    Registrar Status: ACTIVE
    Whois Server: whois.melbourneit.com
    Name Server: NS2.ADAMERWEB.NET
    Whois History: 10 records have been archived
    Whois Record

Domain Name.......... foreverhost.net
    Creation Date........ 2006-08-07
    Registration Date.... 2006-08-07
    Expiry Date.......... 2007-08-07
    Organisation Name.... Murat Balkan
    Organisation Address. marasal cakmak mahallesi
    Organisation Address. ceylan sokak no 29 daire 6
    Organisation Address. gungoren
    Organisation Address. 34600
    Organisation Address. istanbul
    Organisation Address. TURKEY

Admin Name........... Murat Balkan
    Admin Address........ marasal cakmak mahallesi
    Admin Address........ ceylan sokak no 29 daire 6
    Admin Address........ gungoren
    Admin Address........ 34600
    Admin Address........ istanbul
    Admin Address........ TURKEY
    Admin Email.......... Whois Privacy and Spam Prevention by Whois Source
    Admin Phone.......... +1.05443764517
    Admin Fax............

Tech Name............ YahooDomains TechContact
    Tech Address......... 701 First Ave.
    Tech Address.........
    Tech Address......... Sunnyvale
    Tech Address......... 94089
    Tech Address......... CA
    Tech Address......... UNITED STATES
    Tech Email........... Whois Privacy and Spam Prevention by Whois Source
    Tech Phone........... +1.6198813096
    Tech Fax.............
    Name Server.......... ns1.adamerweb.net
    Name Server.......... ns2.adamerweb.net

• hangi siteden whois çektin farozlu. bnm verdiğim linkten bn ndn göremiorum verileri?
  • quote:

Orjinalden alıntı: aspci

hangi siteden whois çektin farozlu. bnm verdiğim linkten bn ndn göremiorum verileri?

forever yerine forovor yazmışsında ondan
  • Bu arakadaş aynı zamanda forumda takılmıyormuydu M ile başlıyordu ilk nicki bir kaç defa banlandı ama eminimkiyine aramızdadır
  • haklısın farozludikkatszlik
    bi nicki muratfb idi bi çok kez ceza aldı.
    sonra afedersin fake i ile geldi
    sonuncusu da foreverhost idi
  • bu banneri daha öncede görmüştüm, template midir bu yoksa Sıfırdan sizmi yaptınız.?

Eğer tasarımı size ait isede geçmiş olsun, bu ne ilk nede son olactır.daha önce bu arkadaşlara siteyi ben yapacaktım ama zamanım yoktu öle kaldı, :) kendileride bu kadar yapabiliyorlar sanırım ama gerçektende yazık bunlara ,,,
  • valla bu resim çoğu yerde bende gördüm sanmayın ki sadece kendiniz yapıyorsunuz herkes script template editleyip kendi sitesine düzenliyor sadece onu aldı diye adamı suçlamayın bende çok yerde gördüm aynısını
  • resim bir bütün değil 10 civarı layerden oluşuyor o yüzden birebir aynısını göremezsiniz başka bir yerde..
  • yazık cidden yazık.
    insanlar sözlerinin nereye gittiğine dikkat etmiyorlar.Biraz daha dikkatli değinirseniz bu konuya sevinicem.
    Şimdilik yorumları okuyorum.
    Bence gereksiz bir tartışma başka bir insan alıp kullansa gerçekten hiç bu konuya değinmezdim bile.
    SİTEMİZİN çalınmasından çok bu insan ' a olan hislerim gerçekten iyi değil.
    Amacım(ız) sadece bizimle aynı işi yapan , bu sektörde bulunan insanların bu kişiye karşı dikkatli olmaları için belirli bir kesimi haberdar etmek.

Gerçekten Emrah arkadaşımla , aynı zamanda ortağım olur (@Farozlu) çok güzel diyoloğun içine girmiş bu eleman.
    Sanırım aile ağacını baştan aşağı saymış.Ve bu insan ' ın hizmetini nelere rağmen kesmediğimi devam ettirdiğimi buradan bir çok kişi biliyor.

Sabah @eltun arkadaşımızada gösterdim.Gerçekten traji komik bir durum.

• @farozlu
    @Massacre

Aslında bişiy demeye bile gerek yok.. Eğerkihttp://www.foreverhost.net/ böyle bir tasarımdan böyle bir siteden host veya domain alan arkadaşların akıllarından zaten şüphe etmek gerekir. Varsın ucuzundan alsınlar sonra ne kadar ucuza satıldıklarını anlarlar
  • o logları aslında burda vericeksin o murat denen şerefsizin pisliklerini çıkaracaksın ortaya o zamanda böyle şerefsiz kişilerin domaini hostu kapandığı zaman milletde burda konuşmasını bilecek. (bana dolandırıcı dediklerini gibi )

@moonstar23
    Bilmeden Konuşma ! sana küfür etseler ne yaparsın ?
  • quote:

Orjinalden alıntı: Eltun

o logları aslında burda vericeksin o murat denen şerefsizin pisliklerini çıkaracaksın ortaya o zamanda böyle şerefsiz kişilerin domaini hostu kapandığı zaman milletde burda konuşmasını bilecek. (bana dolandırıcı dediklerini gibi )

@moonstar23
    Bilmeden Konuşma ! sana küfür etseler ne yaparsın ?

ya banane o adamı tanımam etmem adam burda yok die konuşuyorsunuz.. adamı dinlemeden herkes yorum yapabilir herkes kendini haklı çıkarır burada tek taraflı bende diyebilirim sen veya o bana küfür etti bunu bunu yaptı diye kimsede bişey diyemez tek taraflı herkes herkezi suçlar ve bu suç atmak memleketimizde o kadar kolayki herkes herşey için söyliyebilir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi moonstar23 -- 19 Ağustos 2006; 17:14:29 >

• Adam gelsin kendini savunsun desinki; ben küfür etmedim ben siteyi çalmadım diye
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.