Şimdi Ara

Analiz : iPad mini en kırılabilir mobil cihaz

Bu Konudaki Kullanıcılar:
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
51
Cevap
0
Favori
648
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• Analiz : iPad mini en kırılabilir mobil cihaz

Günlük hayatımızın vazgeçilmezileri arasında yerini alan mobil cihazlar için şüphesiz en büyük risklerden birisi düşme veya darbe sonucunda cihazın ekranının kırılması ve kasasının zarar görmesi. Cihazın günlerce serviste kalmasına neden olan bu risk henüz üreticiler tarafından giderilebilmiş değil. 

Kullandığımız amiral gemi modellerinin yüksek fiyatlardan satılıyor olması, bu tür kırılmaları da kullanıcı için çok önemli bir hale getiriyor. SquareTrade adlı bir sigorta firması farklı mobil cihazları çeşitli testlere tabi tutarak ne kadar kırılabilir olduklarını belirlemeye çalışmış.

Yüksekten düşme, suya girme, düz zeminde kayma gibi gerçek hayat testlerine tabi tutulan cihazlar sonrasında kırılganlık düzeyine göre en kırılgan 10 cihaz listelenmiş. Testlere göre en fazla kırılabilir ekran iPad mini modelinde yer alıyor. Düşme testlerinden kendisini kurtaramayan iPad mini'yi ise Galaxy S4 takip ediyor. Galaxy S4'ün hem düşme testlerinde hem de su testlerinde çalışmayı durdurduğuna dikkat çekiliyor. iPad Air de en kırılgan mobil cihaz listesinde üçüncü sırada kendisine yer buluyor.

Testleri hafif sıyrıklarla atlatan en iyi model ise Moto X oluyor. Cam panelini koruyabilen cihaz su altında da çalışmayı başarmış. Onun ardından Nexus 7 2013 ve iPhone 5S cam paneli koruyabilen cihazlar olarak dikkat çekiyor. 

SquareTrade testler ile tüketicilere cihaz seçimi ve paranın değeceği ürünleri almaları konusunda yol göstermeyi amaçladığını belirtiyor. En kırılabilir cihaz kategorisindeki liste ise şu şekilde:

1. iPad Mini - 7.5

2. Samsung Galaxy S4 - 7

3. iPad Air - 6.5

4. Samsung Galaxy S3 - 6.5

5. iPhone 5C - 6

6. Nexus 7.1 - 6

7. Samsung Galaxy Tab 3 - 5.5

8. iPhone 5S - 5.5

9. Nexus 7.2 - 5

10. Moto X - 4.5

Kaynak:http://www.theregister.co.uk/2014/02/10/apple_tops_list_of_most_breakable_gadgets/

• Kiriliyor diye almayalim o zaman ipad mini

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Haber iyi güzel de şimdi durduk yere kavga çıkacak forumda. Yok Samsung böyle yok Apple şöyle...

• Tecrübelerime dayanarak söylüyorum Lumia 920 olsaydı en kırılmayanlar listesinde başa oynardı

• Buralar karışır

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hiçbir zaman kırılmayan bozulmanyan telefon uretilmeyecek

• Güzel sözler söyleyin kırılmasın.
  • Benim S3 en az 5-6 kere sert zemine bel hizasından düşmüştür. Kılıfsız kullanmama rağmen yan kenardaki bir iki kılcal çatlak dışında hiç birşey olmadı. Bence bu olay tamamen şans işi.

• quote:

Orijinalden alıntı: memo006

Hiçbir zaman kırılmayan bozulmanyan telefon uretilmeyecek

Hayır üretilecek ama bu kafayla eminiz ki ilk Türkiye'de üretilemeyecek.
  • Bana garip geldi, ipad minimin ekrani çok esnek, bastirinca hafif içine gidiyor, yani kirilabilir bir yapida görünmüyor, bir kaç kere ekranini bir yere epey sert çarptim ama hiç bir şey olmadi ve çarparkende o esnemeyi hissediyorsunuz

• Abi güzel kullanan kıramaz bu kadar basit uzatmayın

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ben gayet güzel kullanıyorum aslan gibi tablet :)

• Iphone ve Samsung. Aralarında hiç sony ve htc var mı ? Yok

• E zaten narin cihazlar tabi öyle olur.Şahsen internetteki drop testleri anlamıyorum ben yüksek meblağ ödediğim bir cihazı neden böyle test edeyim ki?

• quote:

Orijinalden alıntı: memo006

Hiçbir zaman kırılmayan bozulmanyan telefon uretilmeyecek

Uretilemez diye bir sey yok. Askeri standard elektronik devreler var. Silikon yerine galyum kullaniliyor, chipler plastik yerine seramikle kaplaniyor. Yuzlerce derece sicaga ve her cesit darbeye dayaniklilar. Uzerinden tank gecse kirilmayacak telefon yapmak mumkun. Ama agirligi ne olur, maliyeti nasil olur iste mesele burda. Ornegin sony ve nokia dayanikliligi daha onde tutan modeller cikariyor ama telefonlar takoza dondugunden satislari ortada.

• darkaura kullanıcısına yanıt
    Ben üretilemeyecek demedim uretilmeyecek dedim dikkatinizi çekerim yoksa böyle bir şeyin mümkün olduğu muhakkak

• Benim tek anlamidigim nokta: boyut kuculunce kirilma olasiligi da duser fakar nasil oluyor da ipad mini ipad air'dan daha yuksek not almis
  • 9. sınıf fizik ilk konusu lan bu .. fil mi daha dayanıklı fare mi ?

• sony nerde?
    hayır adamların suya toza ve şoka dayanıklılık sertifikası olan modelleri var ve resmen bu senaryolar için üretilmiş neden teste sokulmamış?

eğer teste sokulduysa ve ona rağmen düşük not aldıysa ayrıca hayal kırıklığı olur zaten.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi porsche911gt2 -- 13 Şubat 2014; 2:55:20 >
  • HTC-Sony-LG-Nokia-Huawei-ZTE-Lenovo-Asus-Blackberry

• 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.