Şimdi Ara

bilgisayarım yanıyor yardım lütfen!!!

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
20
Cevap
0
Favori
249
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • beyler bilgisayarı açalı daha 5 dk oldu bu sıçaklıklar normalmi nedir bunlar böyle... güç kaynaganın fanımı 127 derece olan bi bilginiz varmı hangidegerin neyi gösterdiği hakkında acaba??

[img=http://img84.imageshack.us/img84/9868/speedfunlp0.jpg]

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dippu -- 19 Ağustos 2006; 12:07:23 >

• bilgisayarın arada bir kapanırsa şaşma----işlemci ve anakart ısısı felaket...garantisi varsa gönder yoksa 2 3 tane fan tak--inşallah yer vardır
  • işlemci ve anakartı alalı daha 2 gun oldu... bilgisayarı sabah acıp 1-2 saat kullandıktan sora kapatıyorum ve tekrar acmıyorum ..taki soguyana kadar..dün servise götürdüm akşam almaya gittigimde bana voltajlar duşüktür güçkaynagandandır falan diye bıdıbıdı ettiler
  • Bu ne böyle abi ya. Bu kadar sıcaklık mı olur. Üzerine su koysan kaynar.(neskafe falan yapacağın zaman zahmetsiz ve masrafsız olur gerçi) Kasanı götür başka bir yerde dene. Yine sıcaklık öyle çıkarsa,voltaj düşümünden kaynaklaıyor diyen adamın kafasına at bilgisayarı.
  • anakart veya işlemcide bi sorun var iade et ikisinin de yenisini al
  • beyler ben teknis servise geri götürüyorum makinayı... ilginize teşekkürler......
  • quote:

Orjinalden alıntı: dippu

beyler ben teknis servise geri götürüyorum makinayı... ilginize teşekkürler......

Sonucu bize de bildir.
  • quote:

Orjinalden alıntı: istanbul_54

quote:

beyler ben teknis servise geri götürüyorum makinayı... ilginize teşekkürler......

Sonucu bize de bildir.

evet bugun teknik servise verdim bilgisayarı ve akşam almaya gittigimde bilgisayarda hiçbir sorun olmadıgını gayet normal çalıştıgını söylediler... speedfundan bahsettim 128 dereceyi gördüğümü söyledim hatta print screen almıştım onu gösterdim adama.. bana butur programların uydurmasyon şeyler oldugunu 70 dereceden sonra zaten bilgisayarın otomatik olarak kapanacaganı söyledi ve devam etti.. problemin burda teknik serviste tekrarlamayıp sadece makinayı evede kullanırken çıkmasının nedenini buyuk olasılıkla evdeki elektrik voltajının düzensiz olmasında kaynaklandıgını söyledi..anakart bu düzensiz gelen voltaja bu şekilde ısınarak tepki veriyormuş... yani yapaçakları birşey olmadıgını söyledi ve bana ups almamı önerdi..problem ups bagladıgımda geceçekmiş.... gittim ve bir ups aldım(60 ytl) suan şarj ediyorum 1-2 saat sonra takıp deniçem eger yine aynı şeyi yapar abartı derecede ısınır kapattıgımda tekrar soguyana kadar açılmassa yarın(pardon pazartesi) digip hem bilgisayarı hemde usp yi adamın kafasına atıçam...

• hocam ben resmı goremedım ama algılayıcılarında bı yalnıslık olabılır artık su speedfana guvenmeyın bunu cok kısı yazdı ama su lanet program bı turlu prestıj kaybetmedı yaa everestten bak bıde arkadasım
  • quote:

Orjinalden alıntı: NightFoxx

hocam ben resmı goremedım ama algılayıcılarında bı yalnıslık olabılır artık su speedfana guvenmeyın bunu cok kısı yazdı ama su lanet program bı turlu prestıj kaybetmedı yaa everestten bak bıde arkadasım

• ÖNCE BİOS A DEFAULT ÇEK OMAZSA COOLER İŞLEMCİNİ SOĞUTMYODUR İYİCE BAK TAM OTURUP OTURMADIĞINA
  • quote:

quote:

quote:

Sonucu bize de bildir.

evet bugun teknik servise verdim bilgisayarı ve akşam almaya gittigimde bilgisayarda hiçbir sorun olmadıgını gayet normal çalıştıgını söylediler... speedfundan bahsettim 128 dereceyi gördüğümü söyledim hatta print screen almıştım onu gösterdim adama.. bana butur programların uydurmasyon şeyler oldugunu 70 dereceden sonra zaten bilgisayarın otomatik olarak kapanacaganı söyledi ve devam etti.. problemin burda teknik serviste tekrarlamayıp sadece makinayı evede kullanırken çıkmasının nedenini buyuk olasılıkla evdeki elektrik voltajının düzensiz olmasında kaynaklandıgını söyledi..anakart bu düzensiz gelen voltaja bu şekilde ısınarak tepki veriyormuş... yani yapaçakları birşey olmadıgını söyledi ve bana ups almamı önerdi..problem ups bagladıgımda geceçekmiş.... gittim ve bir ups aldım(60 ytl) suan şarj ediyorum 1-2 saat sonra takıp deniçem eger yine aynı şeyi yapar abartı derecede ısınır kapattıgımda tekrar soguyana kadar açılmassa yarın(pardon pazartesi) digip hem bilgisayarı hemde usp yi adamın kafasına atıçam...

Sonuç ne oldu. ups taktıktan sonra

• quote:

quote:

quote:

quote:

Sonucu bize de bildir.

Sonuç ne oldu. ups taktıktan sonra

kafayı yemek uzereyim...aynı sorum devam ediyo...makinayı yarım saat 45 dk kullandıktan sorra bi süre soguyana kadar acılmıyo...powersuply a elle dokundum sıçaklık baya bi hissediliyo ama işlemcının fanında okadar bi ısınma yok... powersuplydan kaynaklı diye şüpelenmeye başladım

• aynı sorun arkadasımda vardı ekran kartı ram işlemci bunları çıkar tek tek tozunu al geçmesi lazım geçmezse başka şylerde problem vardır... en çok ısınan yere bak burdan anlarsın kaynağı...
  • acele servise yolla
  • psu nun fanı çalışıyomu bi bak.
  • beyler everest programını kurup rapor aldım..cpu 57 derecede aux diye bişi var 80 derecede nedir bu aux bi bilginiz varmı..ben bi aux biliyorum ama müzik setlerinde bilgisayarda ne alaka diçeksiniz...ses kartıyla ilgili bişi olabilirmi?
  • 127 derece olması imkansız.pc çalışmaz bu derecede.büyük ihtimalle fahrenayttır.
  • quote:

Orjinalden alıntı: CoNQueRoR

127 derece olması imkansız.pc çalışmaz bu derecede.büyük ihtimalle fahrenayttır.

127 dereceyi speedfandan ölçtüm...ama sürekli o degeri gösteriyor..sanırım bi problem var programda..ama everest yukleyip onlada ölçtüm sonuçlar;
    Sıcaklıklar:
    CPU 49 °C (120 °F)
    Aux 79 °C (174 °F)
    Grafik İşlemci (GPU) 57 °C (135 °F)
    GPU Belleği 51 °C (124 °F)

aux dediği nedir bilen varmı..neden bukadar yuksek bu aux?
  • gösterdiğin sıcaklıklar arasında sistemin ve hdd nin ısısı görünmüyor.onlardan biridir dicem ama onlardan biri 79 olsa sistem çalışmaz.

aux sesle ilgili bir şey değilmi ya onun ısısımı olurmuş.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.