Şimdi Ara

Çok ucuz bir Lumia modeli kargo kayıtlarında ortaya çıktı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
16
Cevap
0
Favori
562
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

• Çok ucuz bir Lumia modeli kargo kayıtlarında ortaya çıktı

Nokia'nın özellikle Lumia 520 ve Lumia 525 giriş seviyesi modelleri ile Windows Phone ekosisteminde başarılı satışlar yapan Nokia'nın bu stratejiyi devam ettireceği tahmin ediliyor. Yeni sızıntılar da bu yönde bir eğilimi işaret ediyor. 

Hindistan'da gönderilen bir kargonun kayıtlarından sızdırılan bilgilere göre Nokia, RM-1013, 1030 ve 980 kod adlarıyla yeni cihazlar üzerindeki çalışmalarını sürdürüyor. RM-980 model numarası Nokia X olarak adlandırılan Android işletim sistemli bir Asha akıllı telefonuna ait ve fiyatının yaklaşık 50$ civarında olacağı görülüyor.

RM-1013 modelinin ise yeni bir Lumia cihazı olacağı sanılıyor. 100$ birim fiyatına sahip olan cihazın iddialar doğruysa en ucuz Lumia modeli olması bekleniyor. Gelişmekte olan ülke pazarlarına Asha serisi ile ulaşan Nokia'nın yeni Lumia modeli ile bu pazarlarda bir fırsat yaklayabileceği konuşuluyor. RM-1030 model numaralı cihaz ise dokunmatik bir ekrana sahip ve 30$ civarında bir birim fiyatına sahip. 

Nakliyat bilgilerinde ortaya çıkan cihazların genelde bir iki ay içerisinde resmiyet kazandığını görüyoruz. Bu bakımdan Nokia'nın çift SIM destekli Lumia 630/635 modelinin yanında çok ucuz bir Lumia, Nokia X ve yine ucuz bir cep telefonunu MWC 2014 etkinliğinde tanıtmasını bekleyebiliriz.  

Kaynak:http://www.nokiapoweruser.com/2014/02/10/new-lowest-end-lumia-cheapest-nokia-touch-phone-reveal-themselves/

• 200TL civari olursa tutar.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Orda 50 $ burda 300 TL

• lumia 520 den 10 lira filan ucuz olur türkiyede 500 e filan satılır

• Wp 8.1 ile 384x640 çözünürlüğünü destekleyecek, bu çözünürlükte bir lumia modeli gelebilir.
  • 100$ zaten ortalama 230 lira civarı yapıyor, bunun ekstra 120tl cep telefonu vergisi, ötvsi, kdvsi, harcı, distribütör karı, perakende karı, Türk insanına kazık geçirme bedeli derken en az 399 lirası var.
    400 olmaz 399 olur maksat psikolojik fiyatlandırma. Belki 400'ü de geçebilir.

http://www.pclabs.com.tr/2014/01/02/ithal-cep-telefonlarindaki-100-tllik-vergi-120-tlye-cikti/
  • quote:

Orijinalden alıntı: senersongur

200TL civari olursa tutar.

Türkiye'de 50 liralık telefon kalmadı. Sebebi ise son çıkan vergiler ve saçma kurallar. Sıfır bir cihaz "bedavaya" bile satılsa 180 lira oluyor ve bu para devlete gidiyor. 120 lirası ülkede kullanımı için, gerisi ise vergi. Toplamda %53 vergi(harç denen 100 lira civarı şey hariç) uygulanıyor. En ucuz telefon bile 200 liradan başlıyor artık. 50$'lık telefon bizde en az 300-350 lira olacak. Kimse kusura bakmasın ama 100$'lık telefondan lüks tüketim vergisi alınması için iki açıklama var. 1.si kimse sesini çıkarmıyor diye alınan bir vergi, 2.si ise ülke ekonomisi o kadar kötü ki 100$'lık telefon lüks sayılıyor. Bana kalırsa iPhone bile lüks olmamalı. Asgari ücretin yoksulluk sınırının altında olması da manidar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Firaristt -- 12 Şubat 2014; 17:28:09 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Erdi bey lumia 1520 telefonun kutu açılımını yaptınız incelemeyi daha yapacaksınız bekle bekle yazık yaa sonrada android fanı diyince yok biz fan değiliz falan diyorsunuz daha çıkmamış sony telefonun sony z2 nin donanımı nasıl olacak, parçaları şöle olacak diye incelemesini yapıyorsunuz çıkmış elinizde olan telefonun incelemesini yapmıyorsunuz bildiğin fan boy olmuş çıkmışsınız. yavv sizin incelemelerinizle cihaz alıyor ona göre karar veriyoruz yani en azından ben öle yapıyorum bir cihaza video inceleme yapamadınız gitti yazık yaa. ama helal olsun technopat ekibi yapmış bir saatlik bir inceleme zevkle izledim siz daha android android takılın Erdi bey Mesut bey ve ekibi merak eden lumia 1520 hayranları buradan izleyebilir.

inceleme videosu linkihttp://www.technopat.ne...-lumia-1520-incelemesi/

• hepimiz vergilerden dem vuruyoruz ama telefon almadan da duramıyoruz. aldığınız telefonu 2 sene kullanın bakalım fiyatlar vergiler nasıl aşağıya iniyor.

s4 alıp satıp üstüne note 3 alan onuda satıp xperia z1 alan arkadaşıma dediğim gibi hem çok pahalı diye dert yanıyorsun hemde sürekli yenisini alıyorsun.

• 50$ ise buraya bir 200-250 tl'den girer.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • İnsanları böyle sahte ürünlere itiyorlar, 2000 tl satılan bir ürün ile 200 tl satılan ürünün vergisi aynı olur mu? Asgari ücretli maaşı 2000 tl mi ey devlet!!!

• Türkiye'ye gelse bile çok ucuz fiyat beklemeyin derim.Alınan lüks tüketim vergisi ortada.

• ulen çıldırmamak elde değil adamlar 30$ 50$ telefon sahibi oluyor bide bize bak

• ulen annemle babamın telefonları basmaz oldu gidip takoz 1110 alayım desem 80 lira kesiolar renkli bişi olsun desem 200-250 lira alıolar babam dokunmatik ol olum dedi 60 yaşındaki adam heves yaptı alayım desem 500 lira o da lumia 520... Şaka gibi bi yerdeyiz vesselam...

• Bize pahalıya gelir yine
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.