Şimdi Ara

ABD ordusu, TALOS zırh projesinin denemelerine Haziran ayında başlıyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
51
Cevap
0
Favori
1.250
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• ABD ordusu, TALOS zırh projesinin denemelerine Haziran ayında başlıyor

Aktif savaş alanında bulunan askerlerini Iron Man'in kullandığına benzeri zırhlar ile donatmak isteyen ABD ordusu, hatırlayacağınız üzere geçtiğimiz sene içerisinde Taktik Taarruz Hafif Operasyon Giysisi - TALOS adı verilen bir zırh üzerinde çalışmak için karar almıştı. Gelen son bilgilere göre ise bu zırhın ilk denemeleri 2014 Haziran ayında yapılmaya başlanıyor.

ABD Özel Operasyonlar Komutanlığı (SOCOM) tarafından yürütülen ve 16 ayrı devlet kurumu, 13 üniversite, 10 laboratuvar ve 56 farklı özel şirket kapsamında yürütülen TALOS zırh projesi, temel olarak askerlerin savaş alanında teknolojik ve kişisel açıdan üstün güçler kazanmasını hedefliyor. Oldukça hafif ve hareketi engellemeyen bir yapıya sahip olacağı belirtilen zırh, barındırdığı ufak ekran üzerinden de anlık olarak bilgi sağlayarak organize şekilde hareket edilmesine imkan tanıyacak.

Pratik bilgiler almak için üç farklı prototipinin hazırlandığı belirtilen TALOS, Amerikan Donanması'ndan William H McRaven'ın verdiği bilgiye göre önümüzdeki Haziran ayında farklı senaryolar ile denenmeye başlanacak. Her şey yolunda giderse ve istenilen başarı elde edilirse ise zırhların tam kullanımı 2018 yılını bulacak.

ABD ordusu, TALOS zırh projesinin denemelerine Haziran ayında başlıyor

• Ahada G.I. Joe'lar gerçek oluyor :)

• quote:

Orijinalden alıntı: memoseler

Ayetlerle birlikte ABD'ye meydan okuyanlar neredeler?

Adamlar üzerine birşey geçirince ayetlerden mi korundular. Pompei halkı gibi olursa sonu hiç şaşırma bu gidişle. Tsunami kasırga buz vs. daha bular başlangıç. Ama senin gibiler gördüğünüz zaman anlarsınız.

quote:

Adamlar üzerine birşey geçirince ayetlerden mi korundular. Pompei halkı gibi olursa sonu hiç şaşırma bu gidişle. Tsunami kasırga buz vs. daha bular başlangıç. Ama senin gibiler gördüğünüz zaman anlarsınız.

• Crysis ?

Maksimum katliam (etkisiz hale getirme)

• Helghast Ordusu geliyor.

1950 den sonraki tüm bilimkurgu başyapıtları (roman,film,oyun,...) yavaş yavaş gerçek oluyor, ayvayı yediğimizin resmidir. Sanırım en geç 21nci yüzyılın sonlarında, ortalık fena karışmış olacak. Kendimi bildiğimden beri teknolojiyi o kadar sevip tutkunu olduğum halde, son 2-3 yıldır bu gelişme hızı beni çok rahatsız etmeye başladı. Bu iş gerçekten ciddi, şimdinin bebelerini çok zor bir hayat bekliyor olacak, çok zor.

Bizim ülkemizdeki gündeme bakın bir de şaka gibiyiz.

• bunlar daha başlangıç 15-20 yıl sonra şuan hayal edemediklerimizle karşılaşacağız

• memoseler M kullanıcısına yanıt
    Sen bu karede sonunu gördün mü ölüme uzaya çıktınız da sanki ölüme çare mi buldun her karede değiştirdiğin yıllara bir bak. sonunda senden eser kalmayacak HER NEFİS ÖLÜMÜ TADACAKTIR. SONUNDA DÖNÜŞÜNÜZ YİNE ONADIR.
  • _*_ShadoW_*_ kullanıcısına yanıt
    Bu konuda komik olan sensin dostum. Afrikada açlıktan ölen çocuklardan, hayatının sonuna kadar acı çeken yeni doğmuş hastalıklı bebeklerden bahsetmek isterdim ama burda herhangi bir görüşün propagandası yapmak istemiyorum. Sadece 2 milenyum geriden gelen cahillere katlanamıyorum o kadar. İlerde fikirlerin değişir umarım ya da bize gülmeye devam edersin cehaletin getirdiği mutlulukla.
  • __BadblooD__ kullanıcısına yanıt
    Asıl cahil olan sizsiniz. Dünyada yaşayan insanların sıkıntılarından sizden daha bir haberdarım merak etmeyin. Asıl propagandasını güttüğünüz şeyler sizi mahvedecek övdüğünüz Amerikan sömürgeci zihniyeti daha füne kadar zencileri bile ikinci sınıf vatandaş yapıyordu. ne oldu teknolojiyi sanki farklı bir amaç için kullanıyorlar. Neyse ya değerli vaktimi sizin gibi çöp insanlarla harcayamam
  • quote:

Belki ayı parmaklarıyla ikiye böler veya balinanın karnında yaşar... Hiç olmadı bir asa atar yılana dönüştürür. Bir asa vurur kızıl denizi yarar... 2014'deyiz... Gerçekci olalım lütfen. Doğal bir felaket daha olmadan anlayabilecek teknolojimiz ve kaçmak için hızlı araçlarımız var... Gece uykularında yanardağın eteğinde kalmış bir halkı ilahi bir güce bağdaştırmaya gerek yok. Eğer varsa o ilahı bu kötü davranışından dolayı kınıyor ve özür bekliyorum... İnsanları öldürmek kötüdür. Eşcinsel oldukları için öldürmek çok daha kötüdür...

Tarih boyunca sizin gibi zerzevatlardan bolca yaşamış ve yok olup gitmiştir. Sizde aynı şekilde yok olup gideceksiniz. Ben nereye baksam Allah'ın gücünü görüyorum ve hayret ediyorum siz kalkmışsınız bir askerin üzerine giydiği elbise ile Allah'ın gücünü ve varlığını sorguluyorsunuz. İnsanın gözünün görmeye kadir olmadığı sadece microskopla yüzlerce kat görülebilen bir hücreden insan gibi muhteşem özelliklere sahip bir canlıyı meyda getirmek ve bunu korumakmı zor yok merminin dayanıklı olmasını umdukları bir elbiseyi meydana getirmekmi herkes bakar ama sadece bilen görür. İnsan öldürmek kötü değildir haksız bir şekilde herhangi bir canlıyı öldürmek kötüdür. Sağa sola saldıran ve zarar veren bir insanı yoketmekle masum bir insanı yok etmek bir değildir. Dediğiniz topluluk sadece eşcinsel olduklarından dolayı öldürülmedi bunu açık bir şekilde ve zorbalıkla yapan her gördüğü güzel erkeği zorbalıkla alıkoyan ve tecavüz eden insan topluluğu oldukları için uzun yıllar uyarıldıktan sonra yanlışlarını ve zulümlerini terketmeleri kendilerine açıkça tebliğ edildikten sonra peygamberin misafirlerini zorla alıkoyup tecavüz etmek istedikleri için yokedildi. Allah'a saldırarak Allah'ı anlayamazsınız sadece kendi zararınızı artırırsınız. Yine saldırmak istiyorsan saldır mesela hergün çağrıda bulun eğer varsan beni yoket de bana zarar ver de beni esir al de benim hayatımı karart de bana düşman ol de ben senin açık bir düşmanınım ve senden nefret ediyorum de ve bekle ama buraya gelip insanların saygı duyduğu varlığında hiç bir şüphe olmayan anlayamıdığın bir güce hakaret etme hatta hiç kimsenin inandığı şeye hakaret etme eğer sorunun varsa git otur konuş ve bilgi al kafana yatmıyorsa kendi bildiğin gibi yaşa ama saldırma hakaret etme zira buna hiç bir şekilde hakkın yok. Ama aşağı bir karaktere sahip değilsen kalbini kin nefren pislikle doldurmadıysan bu şekilde ortalığa kin nefret kusmak yerine Allaha sor varmısın var iseniz varlığınızı bana anlayabileceğim şekilde açıklayın de ve beni doğruya yöneltin de . Ben Allah'ı bu şekilde sorguladım ve araştırdım ve Allah'ı gördüm Allah bir çok kez çok farklı şekillerde bana gücünü ve varlığını ispatladı. İyi ahlaka sahip olan ve iyiliği isteyen böyle davranır ve kendi kötüğü ve klbirinden dolayı göremedine saldırmaz.

• Şu mevzuyu da Allah - kitap olayına çevirmişsiniz ya, yuh yahu yuh... Ne alaka?

Hem Ateist hem de Müslüman takılan arkadaşlara 2 laf edeceğim. İkiniz de kulakları kapamışsınız saydırıyorsunuz. Biri direk müslümanlıkla dalga geçiyor, diğeri de cehennem de cehennem korku pompası arkadaş. İnanmayan kardeşim, hani "umut" denen bir his vardır; birşeyin olacağını umarsın ki elinde her zaman sıkı kaynaklar olmaz; hah işte inanmak ta böyle birşey. Sen Allah'a inanmazsın ama toprağa, doğaya inanırsın; belki de hiçbir şeye inanmazsın. Müslüman arkadaşım, Müslümanlık korku ile olmaz, Allah'a cehennemden korktuğunuz için tapmayın kardeşim; içinizden geldiği için tapın. Ben kimsenin inancını eleştirmem veya derecelendirmem ama saçmalamak ta başka birşey.

Diğer taraftan bir ton adam üredi, konu haricinde birşey araya sokup sokup yazıyorlar. Gidin arkadaşım, başka ortamları kirletin...

• quote:

Orijinalden alıntı: kocweb

quote:

Belki ayı parmaklarıyla ikiye böler veya balinanın karnında yaşar... Hiç olmadı bir asa atar yılana dönüştürür. Bir asa vurur kızıl denizi yarar... 2014'deyiz... Gerçekci olalım lütfen. Doğal bir felaket daha olmadan anlayabilecek teknolojimiz ve kaçmak için hızlı araçlarımız var... Gece uykularında yanardağın eteğinde kalmış bir halkı ilahi bir güce bağdaştırmaya gerek yok. Eğer varsa o ilahı bu kötü davranışından dolayı kınıyor ve özür bekliyorum... İnsanları öldürmek kötüdür. Eşcinsel oldukları için öldürmek çok daha kötüdür...

Tarih boyunca sizin gibi zerzevatlardan bolca yaşamış ve yok olup gitmiştir. Sizde aynı şekilde yok olup gideceksiniz. Ben nereye baksam Allah'ın gücünü görüyorum ve hayret ediyorum siz kalkmışsınız bir askerin üzerine giydiği elbise ile Allah'ın gücünü ve varlığını sorguluyorsunuz. İnsanın gözünün görmeye kadir olmadığı sadece microskopla yüzlerce kat görülebilen bir hücreden insan gibi muhteşem özelliklere sahip bir canlıyı meyda getirmek ve bunu korumakmı zor yok merminin dayanıklı olmasını umdukları bir elbiseyi meydana getirmekmi herkes bakar ama sadece bilen görür. İnsan öldürmek kötü değildir haksız bir şekilde herhangi bir canlıyı öldürmek kötüdür. Sağa sola saldıran ve zarar veren bir insanı yoketmekle masum bir insanı yok etmek bir değildir. Dediğiniz topluluk sadece eşcinsel olduklarından dolayı öldürülmedi bunu açık bir şekilde ve zorbalıkla yapan her gördüğü güzel erkeği zorbalıkla alıkoyan ve tecavüz eden insan topluluğu oldukları için uzun yıllar uyarıldıktan sonra yanlışlarını ve zulümlerini terketmeleri kendilerine açıkça tebliğ edildikten sonra peygamberin misafirlerini zorla alıkoyup tecavüz etmek istedikleri için yokedildi. Allah'a saldırarak Allah'ı anlayamazsınız sadece kendi zararınızı artırırsınız. Yine saldırmak istiyorsan saldır mesela hergün çağrıda bulun eğer varsan beni yoket de bana zarar ver de beni esir al de benim hayatımı karart de bana düşman ol de ben senin açık bir düşmanınım ve senden nefret ediyorum de ve bekle ama buraya gelip insanların saygı duyduğu varlığında hiç bir şüphe olmayan anlayamıdığın bir güce hakaret etme hatta hiç kimsenin inandığı şeye hakaret etme eğer sorunun varsa git otur konuş ve bilgi al kafana yatmıyorsa kendi bildiğin gibi yaşa ama saldırma hakaret etme zira buna hiç bir şekilde hakkın yok. Ama aşağı bir karaktere sahip değilsen kalbini kin nefren pislikle doldurmadıysan bu şekilde ortalığa kin nefret kusmak yerine Allaha sor varmısın var iseniz varlığınızı bana anlayabileceğim şekilde açıklayın de ve beni doğruya yöneltin de . Ben Allah'ı bu şekilde sorguladım ve araştırdım ve Allah'ı gördüm Allah bir çok kez çok farklı şekillerde bana gücünü ve varlığını ispatladı. İyi ahlaka sahip olan ve iyiliği isteyen böyle davranır ve kendi kötüğü ve klbirinden dolayı göremedine saldırmaz.

Çok güzel anlatmışsın kardeş

• coolindark kullanıcısına yanıt
    Arkadaşım bunları müslüman yapmak isteyen kim? Hidayet Allah tandır. dikkat edersen mesaj sırlamasına daha ilk mesaj da saldırı ve alaya başlamış. Burası bu forum bunun için mi var? buradaki haberin altına bunu yazan şahsın niyeti farklı ise bu benim suçum değil. Öte yandan benim kitabımda bunların cehennemlik olduğu açık kimse içinde bunu söylemekten sakınacak değilim
  • Biraz komik gelecek ama izledigim bir animede umudunu yitirmis insanlar kendilerini korumasi icin bir sur'u(duvar anlaminda) ilah yapip tanri ilan etmislerdi ve ona tapiyorlardi. Biraz bakinca siz de aynisisiniz tamamen bos beles insanlarsiniz ama bunu aciklasam da anlayamayacaginiz icin ugrasmayacagim. Hep ayni kafayla devam edeceksiniz nasil olsa.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Kim bu habere başta ALLAHI karıştırdıysa, suçlu odur. Herşeye ALLAHI karıştırarak yobazlaşmayın. elbet onun gücü kuvveti her şeye yeter.

• Senin bu yazdığınla İslamı anlamadığın belli. İslamı gerçekten anlayan bir insan zaten umudunu yitirmez. Diğer bir deyişle islamda bu tür şeyler için umut olmaz ve umut beslenmez. O yüzden düşüncelerini senin anlayıp ta benim anlamayamacağım zaten açık ve net.
  • oliver de tam poz vermiş he :D

• quote:

tek bir meteor düşsün abd'nin alfabesi kalmaz. Nasıl buraya bağladın anlamadık. İsterse ABD evrnin ucuna gitsin en son gideceği yer var boyu kadar bir çukur.
  • Ölümsüz canlı yoktur. Sen kendi delilinle kendini cürütmüşsun. Haberin altındaki yazı:Turritopsis Nutricula, eğer kendisini dışarıdan gelecek fiziksel tehlikelere karşı koruyamazsa, işte o zaman ölüyor...

• Sözde ifade özgürlüğü paravanı arkasında, mensubu olmadığı bir dine yada örgüte ağzına ne gelirse söylemek ÖZGÜRLÜK olarak nitelendirilemez. Hoşunuza gitmeye bilir ancak saygı duymak zorundasınız, dalga geçmek değil. Biz nasıl ateist insanlarla dalga geçmiyorsak sizde aynını yapmalısınız. Herkesin seçimi kendini ilgilendirir.

Donanımhaber yetkilileri de bu konuda duyarlı olmalılar, hayatımızdaki en değerli varlığa insanlar hakaret edemez, dalga geçemezler. Bunun bir yaptırımı olmalı yönetim tarafından.

• 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.