Şimdi Ara

ağ'daki yazıcıyı eklerken k.adı,şifre istemesi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
6
Cevap
0
Favori
9.935
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    İş yerinde, win7 sistemli "ortak ağ" kullanıyoruz. Bazı bilgisayarlarda ağdaki yazıcıyı kurarken kullanıcı adı ve şifre istiyor.

Mesela iki bilgisayarı varsayalım. ikisi de ortak ağda, ikisinin de yazıcısı paylaşıma açık halde iken diyelim ki "b1" bilgisayarındaki yazıcıyı "b2" bilgisayarına ağ üzerinden rahatlıkla kurabiliyor iken "b2" bilgisayarında ki yazıcının yazıcısını "b1" bilgisayarına kuramıyoruz. Kullanıcı adı ve parola istiyor. ikisi de ağda ve herhangi bir şifre yok.

bu konu da yardımcı olabilirseniz sevinirim.
    Şimdiden teşekkürler...

• tausrezes T kullanıcısına yanıt
    parola korumalı paylaşımı kapatmayı denediniz mi hocam?
  • BYYUNUSX kullanıcısına yanıt
    yok hocam, nasıl yapmam lazım.
    Teşekkür ederim hallettim. Google da "parola korumalı paylaşım" yazdım ve windows'un resmi sitesinde yardım bölümüne yönlendirildim. Çözümü aşağıda:

"""
    Parola korumalı paylaşımı kapatma. Parola korumalı paylaşımı kapatmak için şu adımları izleyin:

1. Gelişmiş paylaşım ayarlarını açmak için ekranın sağ kenarından içeri doğru çekin, Ara'ya dokunun (fare kullanıyorsanız, ekranın sağ üst köşesine gidin ve fare işaretçisini aşağı doğru indirerek Ara'ya tıklayın), arama kutusuna gelişmiş paylaşım girin ve sonra da Gelişmiş paylaşım ayarlarını yönet'e dokunun veya tıklayın.

2. Geçerli ağ profilini genişletmek için köşeli çift ayracı Köşeli çift ayraç simgesi tıklayın.

3. (en altta ki bölümde) Parola korumalı paylaşım altında Parola korumalı paylaşımı kapat'a ve ardından Değişiklikleri kaydet'e tıklayın. Yönetici izni gereklidir Yönetici parolası girmeniz veya seçiminizi doğrulamanız istenebilir.
    """""

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.