Şimdi Ara

Sony'den dünyanın en hızlı otomatik netleme sistemine sahip aynasız fotoğraf makinesi: A6000

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
44
Cevap
0
Favori
1.553
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• Sony'den dünyanın en hızlı otomatik netleme sistemine sahip aynasız fotoğraf makinesi: A6000

Teknolojinin her alanında olduğu gibi görüntüleme sektörüne de ciddi oranda yatırım yapan Sony, NEX-6 yerine hazırladığı "dünyanın en hızlı otomatik netleme sistemine sahip" aynasız fotoğraf makinesi A6000'i resmen lanse etti.

Tasarımsal olarak NEX-6 ile oldukça benzer bir çizgide karşımıza çıkan A6000'in teknik detayları arasında 24MP çözünürlüğünde APS-C CMOS sensör, BIONZ X görüntü işlemcisi, Sony E-Mount bağlantı seçeneğiyle birçok farklı lensle kullanılabilme, 100-25600 ISO aralığı, 3-inç 921K TFT LCD ekran, düşük ışıklı ortamlar için dahili flaş, 1.44m piksel OLED elektronik vizör, saniyede 11 kare gibi oldukça yüksek seri çekim hızı ve 1920 x 1080 piksel 60p video kaydı gibi detaylar bulunan kamera, yenilenmiş Hibrit AF sistemiyle %92 oranında kapsama yaparak, 179 odak noktasıyla belirtildiği kadarıyla dünyanın en hızlı otomatik netleme performansını (Uygun şartlar altında 0.06 saniye) ortaya koyabiliyor. Ayrıca A6000, artık birçok makinede de gördüğümüz gibi bünyesinde Wi-Fi ile NFC kablosuz bağlantı teknolojilerini barındırıyor ve böylece akıllı cihazlar (Play Memories uygulaması) üzerinden hem kablosuz olarak kontrol hem de veri aktarımı yapabiliyor.

Sony'nin Alpha serisi yeni aynasız fotoğraf makinesi A6000, siyah ve gümüş olmak üzere iki farklı renk seçeneğiyle gövde olarak 650$, 16-50mm F3.5-5.6 lens ile beraberse 800$ fiyat etiketiyle Nisan ayında satışa çıkıyor.

Sony'den dünyanın en hızlı otomatik netleme sistemine sahip aynasız fotoğraf makinesi: A6000

Kaynak:http://www.dpreview.com/news/2014/02/12/sony-a6000-promises-worlds-fastest-af-and-11-fps-subject-tracking?utm_campaign=internal-link&utm_source=news-list&utm_medium=text&ref=title_0_3

• Haber için teşekkürler. A5000'i geçen aylardaki Ces 2014'te tanıtmıştı şimdi A6000 geldi. Sanırım Nex Serisinin sonu geldi..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Gladiotürk -- 12 Şubat 2014; 11:51:32 >
  • Böyle bir makineyi FF olarak çıkarmış olsa almayı düşünürdüm.. Gerçi ilerleyen zamanlarda aynı AF sistemine sahip bir FF'te çıkartır muhtemelen..

make.believe
  • sony zaten nex serisini bitirmişti. aynasız makinaların bundan sonra alpha olarak geleceğini açıklamıştı. bu son değil aynasız sistemler için bir isim değişikliği.

FF aynasız Sony için Pohuman arkadaşımıza Sony Alpha A7r ı inçlemesini tavsiye ederim. çok başarılı bir model. bu modelle arasındaki AF farkı hakkında somut bir inceleme bulamadım paylaşmak için internette ama yakında incelemeler yayılır, hep birlikte karşılaştırmasını görürüz.

• Fiyat (gövde 650$, kit lens ile 800$) bana çok iyi geldi. Yanlış hatırlamıyorsam nex-6 lensle beraber 1000$ idi.
  • APSC aynasızlar arasında en hızlı AF diyor Sony. Yani hala Nikon 1 ve m4/3'ün gerisinde demek istiyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ozturert

APSC aynasızlar arasında en hızlı AF diyor Sony. Yani hala Nikon 1 ve m4/3'ün gerisinde demek istiyor.

Kelime oyunları bunlar :D
  • Sony Rises
    yeni lensler , a-mount minolta uyumu ,nex a5000 6000 , a7r a7 ,a99 a77 Sony döktürdü gidiyor .
  • ÖNEMLİ OLAN FOTO KALİTESİ

• Fuci duysun bizi xe-2 govdeyi 650$'a ceksin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: dere.beyi

ÖNEMLİ OLAN FOTO KALİTESİ

AYNEN

• quote:

Orijinalden alıntı: Ed -

quote:

Orijinalden alıntı: dere.beyi

ÖNEMLİ OLAN FOTO KALİTESİ

AYNEN

KATILIYORUM

• quote:

Orijinalden alıntı: skylineGTR_34

Fuci duysun bizi xe-2 govdeyi 650$'a ceksin.

Walla mümkün olsa dükkan sizin
  • EVF çözünürlüğünü neden düşürüyorlar bazen sony i anlayamıyorum gerçekten. İncelemelerde en çok eleştirilen noktalardan biri bu olmuş.
  • Bu cihaz mı yoksa nex-7 mi daha iyidir ? Aynı kategoride mi değerlendiriliyor onu bile bilmiyorum açıkçası.
  • bundan sonra nex serisi yok alfa olarak devam edecek

• Makina Türkiye de bu fiyatla çıkarsa kesinlikle alınası bir ekipman olur :)))

• Türkiyeye çok tuzlu gelmesinde ne oluyorsa, olsun.
  • 3 ay sonra Alfa serisini de bıraktık, E mount lens de çıkarmıyoruz, bundan sonra sistemimiz falanca dese şaşmam, beklerim Sony'den, bu kadar tutarsız bir firma görmedim ben, adamlar Nex-5 çıkardı, bir iki hafta sonra Nex-5n, sonra Nex-5nr, sonra Nex-6 ve Nex-7, yok Nex-bilmem ne bela... 1 2 ay geçmiyor pat yeni model çıkarıyor yeni birşeyler deniyor... SLT sistemini bıraktı adamlar, o makine ve lensleri alanların elinde patladı hepsi, şimdi de Nex i bıraktı, neyse ki lensler yine E mount ama çok güvenmeyin derim
  • quote:

Orijinalden alıntı: *Ubeyd*

3 ay sonra Alfa serisini de bıraktık, E mount lens de çıkarmıyoruz, bundan sonra sistemimiz falanca dese şaşmam, beklerim Sony'den, bu kadar tutarsız bir firma görmedim ben, adamlar Nex-5 çıkardı, bir iki hafta sonra Nex-5n, sonra Nex-5nr, sonra Nex-6 ve Nex-7, yok Nex-bilmem ne bela... 1 2 ay geçmiyor pat yeni model çıkarıyor yeni birşeyler deniyor... SLT sistemini bıraktı adamlar, o makine ve lensleri alanların elinde patladı hepsi, şimdi de Nex i bıraktı, neyse ki lensler yine E mount ama çok güvenmeyin derim

Nasıl patladığını biraz açar mısınız? Ne oldu da patladı?
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.