Şimdi Ara

iPhone 6 ve Galaxy S5, çerçevesiz ekrana sahip olacak

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
66
Cevap
1
Favori
960
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • iPhone 6 ve Galaxy S5, çerçevesiz ekrana sahip olacak

Akıllı telefon dünyasının iki önemli oyuncusu Apple ile Samsung’un 2014’de çıkartacağı iPhone 6 ile Galaxy S5, tasarımlarıyla göz dolduracak.

The Korea Herald gazetesinin her iki firmaya yakın kaynaklarından edindiği son bilgilere gore hem iPhone 6 hem de Galaxy S5, çerçevesiz ekrana sahip olacaklar. Galaxy S5, ayrıca, Galaxy ailesinin parmakizi okuyucusuna sahip ilk üyesi olacak.

Kaynaklar, Samsung’un ekranın altına gömülü parmak izi okucuyusu üzerinde çeşitli çalışmalar yaptığını ancak bu çalışmaların pazarda hayat bulması için zamana ihtiyacı olduğu belirttiler.

Kaynakların ifadelerine gore parmak izi okuyucusu S5’in hem sağ alt hem sol alt köşesinde yer edinecek. Bu sayede kullanıcının parmak izine ulaşması daha kolaylaşacak. Diğer yandan daha önceki Galaxy’lerde bulunan home tuşu ise S5 ile birlikte tarihe karışacak. Ayrıca S5’deki dokunmatik panelin hassaslığının arttırılması ile kullanıcılar, eldivenleri ile telefonlarını kullanabilecek.

İddialara gore Samsung, çerçevesiz telefon geliştirme projesini “Project B” ya da “Galaxy B” kod adlarıyla 2012’den beri  sürdürüyor.

The Korean Herald, iPhone 6’nın da ekran tasarımı açısından seleflerine kıyasla çok farklı olacağını ve çerçevesiz ekran ile büyük ekran/fiziksel boyut rasyosunun ideal seviyede tutulacağını belirtti.

• oh be sonunda iphone'nun ekranı büyüyor

• Devler asıl şimdi kapışmaya başlayacaklar!

• iPad Mini'den ne farkı var şimdi bunun?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Çerçevesiz ekran kullanım açısından hiç ergonomik olmayacaktır ama iPad'deki gibi bir sistem kullanılırsa olabilir. Ama şu görseller bana hiç olabilir gibi gelmiyor.

• "S5’deki dokunmatik panelin hassaslığının arttırılması ile kullanıcılar, eldivenleri ile telefonlarını kullanabilecek."

S4 de zaten iyi şekilde eldivenle kullanıyorum.. S4 ün dokunmatiğinden şikayetçi olanı duymadım hiç..:S

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mustiki212 -- 12 Şubat 2014; 10:40:12 >
  • Sevmesemde appeli ekranlarini buyutmesi iyi oldu. Bu sayede buyuk ekran isteyipte iphone almayan arkadaslara secenek dogdu. Adam iphone alacak ama buyuk ekran olmadigindan gidip samsung aliyor mesela. Artik buna gerek kalmayacak. Dolayisiyla rekabet bize yarayacak. Adamsin apple

• Gene de iphone almam. Discovery Elite ile android keyfini ipad air ile ios keyfini yaşarim ayni paraya

• quote:

Orijinalden alıntı: JakSocket

iPad Mini'den ne farkı var şimdi bunun?

Çok farkı var en basitinden 4:3 ekrana 16:9 ekran formatı farkı var. Ama iPad'in büyük iPhone olduğu da aşikar.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • çerçevesiz daha tipsiz görünüyor sanki
  • Kılıflar nasıl olur acaba

• Sallamasyon haber gördüm de bu kadarını görmedim be arkadaş.

• Büyük ekranlı iphone, mac pro ile aynı para olur. En az 3000 TL

• su anki dar cercevelerde bile ekran uzerine ekran kiriliyor, ayni camlarla cercevesiz ekran yaparlarsa way halimize.

• Ortadaki iphone harbi cok guzel gorunuyor

• Bence hem samsung hem de apple klasikleşen tasarımlarından kurtulmalı artık. Özellikle samsung a'dan z'ye 200 farklı model telefonunun hepsinde aynı tasarım çizgilerini kullanıyor.
    150$'lık modelinde bile aynı tasarım.
    Apple tarafında ise bence iphone4 çizgisi artık sıkmaya başladı, 3gs -> 4 geçişinde nasıl tasarımsal farklılık sağlandıysa 4 nesil modelden sonra yine bir farklılığa gidilmeli artık.
    İsterlerse ince çerçeveye gidecek metal gövdeli çok güzel tasarım çıkaracaklarına inanıyorum.
  • Çerçeveler düşme anında ekrani koruyordu. Şimdi dustugunde cercevesiz ekran cok basit zarar gorecektir. Applenin safir yapma durumunu okudum o bir nebze dayanikliligi arttirabilir.

• ekran büyürse samsunga darbe vurabilir

• İ phone düşmanı olarak kaç yıldır söylüyorum, İ phone ekranı büyütsün satış rekorları kırar

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ekranlar daha fazla büyümesin artık pantalonları aşındıracak.
  • 
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.