Şimdi Ara

FULL HD UYDU ALICISI TAVSİYE.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
86
Cevap
2
Favori
90.829
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar size 3 sorum var. Tavsiyelerinize ihtiyacım var.

1. HD uydu alıcısı almak istiyorum. Kanal geçişleri hızlı ve BISS key girilebilen bir mini hd uydu alıcı tavsiye eder misiniz?

2. Mini uydu alıcıların performansı iyi değilse normal bir hd uydu alıcı tavsiye eder misiniz?

3. Bursa'daki evimde D-Smart var izlemiyorum İstanbul'dayım orada taktığım D-Smart kartımı takabileceğim bir uydu alıcı var mıdır HD uydu alıcı.

• bende ayrı konu açmayayım burdan sorayım

- 200- 250 tlye kadar vatan bilgisayardan öneri istiyorum gold master- hiremco -nextstar satıyorlar sadece, gözüme hiremco turbo hd 2 takıldı nasıldır?
    - dahili hd alıcım var ama kanal geçişleri aşırı yavaş (lg) ilk sorunum bu
    -mini olmasın kanal sayısını kutudan görebileyim
    -lgnin kumandası kullanışsız en büyük sorun bu belki de, list tuşuna bas oradan yön tuşlarında kanala git menüde kanal önizlemesi yok zorla kanalı açmak gerekli vs vs. bu sorundan bıktım, zaten kumanda 20 cm çift el gerekiyor
    mümkünse ortadaki yön tuşlarında kanal geçişi ses vs. herşeyi halledeyim, ortasına basınca kanal listesi açılsın yine yön tuşuyla hemen kanal seçip değiştirebileyim
    -dsmart, dijitürk, biss key ilgilenmiyorum, atv hd, trt hd yeterli
    önerileriniz için şimdiden teşekkürler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Master_Evil -- 11 Şubat 2014; 23:53:43 >

• quote:

Orijinalden alıntı: CΛRNIVΛLE

Arkadaşlar size 3 sorum var. Tavsiyelerinize ihtiyacım var.

1. HD uydu alıcısı almak istiyorum. Kanal geçişleri hızlı ve BISS key girilebilen bir mini hd uydu alıcı tavsiye eder misiniz?

2. Mini uydu alıcıların performansı iyi değilse normal bir hd uydu alıcı tavsiye eder misiniz?

3. Bursa'daki evimde D-Smart var izlemiyorum İstanbul'dayım orada taktığım D-Smart kartımı takabileceğim bir uydu alıcı var mıdır HD uydu alıcı.

Dsmart için modül girişli uydu alıcısı satın almalısınız. Sadece kart ile olmaz, modülde
    satın almanız gerekmekte. Tek başına modül satıyorlar mı bilmiyorum? Modül girişli
    olarak Hiremco'nun Turbo HD 2 modelini düşünebilirsiniz. Kanal geçişleri çok hızlı
    değil çok yavaşta değil, normal seviyelerde. Vatan Bilgisayar'da haftasonları
    %25-%30 indirim olduğunda 190-200 TL civarına satılıyordu.

http://www.vatanbilgisayar.com/Uydu%20Sistemi/seoul-hiremco-seoul-turbo-hd-2-hiremco-turbo-hd-2--uydu-alicisi%C2%A0,-2-usb/productdetails.aspx?I_ID=56974

http://www.hepsiburada.com/liste/d-smart-modul-24-aylik-kullanim-paketi/productDetails.aspx?productId=evdsmartmod24ay&categoryId=60002696

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tolga64 -- 12 Şubat 2014; 13:25:25 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Master_Evil

bende ayrı konu açmayayım burdan sorayım

- 200- 250 tlye kadar vatan bilgisayardan öneri istiyorum gold master- hiremco -nextstar satıyorlar sadece, gözüme hiremco turbo hd 2 takıldı nasıldır?
    -lgnin kumandası kullanışsız en büyük sorun bu belki de, list tuşuna bas oradan yön tuşlarında kanala git menüde kanal önizlemesi yok zorla kanalı açmak gerekli vs vs. bu sorundan bıktım, zaten kumanda 20 cm çift el gerekiyor
    mümkünse ortadaki yön tuşlarında kanal geçişi ses vs. herşeyi halledeyim, ortasına basınca kanal listesi açılsın yine yön tuşuyla hemen kanal seçip değiştirebileyim

Dahili uydu alıcılarının görüntü performansı genelde daha iyi olur. Ama
    kanal geçişleri yavaş olur. İlla uydu alıcısı satın almak istiyorum derseniz
    düşündüğünüz Hiremco Turbo HD 2'yi satın alabilirsiniz. Vatan Bilgisayar'ın
    indirim günlerinde 190-200 TL civarına satılıyordu. Kanal geçişleri çok yavaş
    değil çok hızlı da değil, normal seviyelerde.

Vatan Bilgisayar bir ara Sunny marka uydu alıcıları satıyordu, şimdi satıyor
    mu bilmiyorum? İnternet sitesinde görünmüyor mağazadan alacaksanız satıp
    satmadıklarını sorabilirsiniz. Alternatif olarak Sunny'nin 14600 HD, 14700 HD
    modellerinden birisini tercih edebilirsiniz. 14600 HD, 14700 HD modelleri şu
    sıralar 90-100 TL civarına satılıyorlar.

http://www.vatanbilgisayar.com/Uydu%20Sistemi/seoul-hiremco-seoul-turbo-hd-2-hiremco-turbo-hd-2--uydu-alicisi%C2%A0,-2-usb/productdetails.aspx?I_ID=56974

http://www.hepsiburada.com/liste/sunny-at-14700-usbmedia-player-pvr-full-hd-uydu-alici/productDetails.aspx?productId=evsunnyat14700&categoryId=155057

Turbo HD 2 modelinin ön kısmı aşağıdaki fotoğraftaki gibi.

Önermedim ama Titanx HD 2 modelinin ön kısmı
    aşağıdaki fotoğraftaki gibi.

Turbo HD 2 ve Titanx HD 2 modellerinin kumandası aşağıdaki
    fotoğraftaki kumandaya benziyor. Önerdiğim Sunny HD
    modellerinin kumandasına kıyasla biraz daha uzun.

Sunny'nin 14600 HD ve 14700 HD modellerinin
    kumandası ise aşağıdaki fotoğraftaki gibi.

Fotoğraflar alıntıdır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tolga64 -- 12 Şubat 2014; 13:25:28 >

• quote:

Orijinalden alıntı: tolga64

quote:

Dsmart için modül girişli uydu alıcısı satın almalısınız. Sadece kart ile olmaz, modülde
    satın almanız gerekmekte. Tek başına modül satıyorlar mı bilmiyorum? Modül girişli
    olarak Hiremco'nun Turbo HD 2 modelini düşünebilirsiniz. Kanal geçişleri çok hızlı

http://www.hepsiburada.com/liste/d-smart-modul-24-aylik-kullanim-paketi/productDetails.aspx?productId=evdsmartmod24ay&categoryId=60002696

mini uydu alıcıları tavsiye eder misiniz? kanal geçişi çok önemli benim iç. kanal geçişi yavaş oldu mu ben uyuz oluyorum tek takıntım o

• quote:

mini uydu alıcıları tavsiye eder misiniz? kanal geçişi çok önemli benim iç. kanal geçişi yavaş oldu mu ben uyuz oluyorum tek takıntım o

Mini HD uydu alıcısı satın alırsanız modül girişsiz olacağı için Dsmart'ı kullanamazsınız.
    Mini HD uydu alıcısı olarak Hiremco'nun Galaxy HD modelini düşünebilirsiniz. Bu modelinde
    kanal geçişleri çok hızlı değil çok yavaşta değil, normal seviyelerde. Hepsiburada'da şu
    sıralar 150 TL civarına satılıyor.

Kanal geçişi biraz daha hızlı fakat mini olmayan, modül girişsiz bir HD uydu alıcısı satın
    alabilirim derseniz Neta'nın 6400 HD modelini düşünebilirsiniz. 6400 HD'nin olumsuz tarafı
    kumandasının biraz kalitesiz olması. Ayrıca son yazılımlarda görüntü kalitesi biraz düştü.
    Eğer kumandasını kafama takmam, son yazılımlarda görüntü kalitesi düştüğü için eski
    yazılımı usb bellek aracılığıyla yüklerim derseniz o zaman 6400 HD'yi satın alabilirsiniz.

http://www.hepsiburada.com/liste/hiremco-galaxy-mini-usbmovie-full-hd-uydu-alicisi-ve-media-oynatici/productDetails.aspx?productId=evhiremgalaxymini&categoryId=155057

http://www.hepsiburada.com/liste/neta-hd-6400-usbmedia-player-full-hd-uydu-alicisi/productDetails.aspx?productId=evnetadsr6400&categoryId=155057

• quote:

quote:

Mini HD uydu alıcısı satın alırsanız modül girişsiz olacağı için Dsmart'ı kullanamazsınız.
    Mini HD uydu alıcısı olarak Hiremco'nun Galaxy HD modelini düşünebilirsiniz. Bu modelinde
    kanal geçişleri çok hızlı değil çok yavaşta değil, normal seviyelerde. Hepsiburada'da şu
    sıralar 150 TL civarına satılıyor.

Kanal geçişi biraz daha hızlı fakat mini olmayan, modül girişsiz bir HD uydu alıcısı satın
    alabilirim derseniz Neta'nın 6400 HD modelini düşünebilirsiniz. 6400 HD'nin olumsuz tarafı
    kumandasının biraz kalitesiz olması. Ayrıca son yazılımlarda görüntü kalitesi biraz düştü.
    Eğer kumandasını kafama takmam, son yazılımlarda görüntü kalitesi düştüğü için eski
    yazılımı usb bellek aracılığıyla yüklerim derseniz o zaman 6400 HD'yi satın alabilirsiniz.

http://www.hepsiburada.com/liste/hiremco-galaxy-mini-usbmovie-full-hd-uydu-alicisi-ve-media-oynatici/productDetails.aspx?productId=evhiremgalaxymini&categoryId=155057

http://www.hepsiburada.com/liste/neta-hd-6400-usbmedia-player-full-hd-uydu-alicisi/productDetails.aspx?productId=evnetadsr6400&categoryId=155057

next minixler nasıl hocam?

• quote:

next minixler nasıl hocam?

Kanal geçiş hızı ve özellikle SD görüntü performansı yönünden sizi tatmin etmeyebilir.
  • tolga64 kullanıcısına yanıt
    teşekkür ederim hocam cevabınız için, geçen sene sunny at14200 almıştım çok memnundum ama sunny satmıyorlar artık, yerel mağazalardan at14700 araştırıcam bulamazsam turbo hd2yi alırım
  • quote:

teşekkür ederim hocam cevabınız için, geçen sene sunny at14200 almıştım çok memnundum ama sunny satmıyorlar artık, yerel mağazalardan at14700 araştırıcam bulamazsam turbo hd2yi alırım

Rica ederim.

Daha önce yazdım tekrar yazayım kanal geçişleri adına az yada çok
    artınız olacaktır ama görüntü performansı adına artınız olmayabilir.
    Çünkü dahili uydu alıcılarının görüntü performansı genelde daha iyi
    olur. Ama kanal geçişleri yavaş olur.

Turbo HD 2'nin kanal geçişleri çok yavaş değil ama 14600 HD ve
    14700 HD modellerinin kanal geçişleri Turbo HD 2'ye göre biraz daha
    iyidir. 14700 HD modelini forumdan bazı arkadaşlar Gold Bilgisayar'ın
    mağazasından 89 TL'ye satın almışlardı. Bulunduğunuz yerde Gold
    Bilgisayar'ın mağazası varsa uğrayabilirsiniz. Teknosa mağazalarında
    teşhir olmayan 14700 HD bulabilirseniz oradan da satın alabilirsiniz

http://www.gold.com.tr/sunny-at-14700-full-hd-pvr-uydu-alicisi_u

http://www.teknosa.com/urunler/110240545/sunny-at-14700-full-hd-pvr-uydu-alici

Kanal listelerinin görünümü de aşağıdaki fotoğraflarda olduğu gibidir.
    İlk fotoğraf 14700 HD modeline aittir, 14600 HD'nin görünümü de
    bunun gibidir. İkinci fotoğraf ise Turbo HD 2 modeline aittir.

Fotoğraflar alıntıdır.

• Benim Sunyy 14700 ve televizyon ss leri burada ne arıyor

Cihaz satılıktırhttp://forum.donanimhaber.com/m_87901496/f_//tm.htm#87901496

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ulusalonur -- 12 Şubat 2014; 21:38:43 >
    kralsın hocam, sunny menüsü tam istediğim gibi, haftasonu gold bayrampaşa forumdayım
  • quote:

quote:

Rica ederim.

Daha önce yazdım tekrar yazayım kanal geçişleri adına az yada çok
    artınız olacaktır ama görüntü performansı adına artınız olmayabilir.
    Çünkü dahili uydu alıcılarının görüntü performansı genelde daha iyi
    olur. Ama kanal geçişleri yavaş olur.

Turbo HD 2'nin kanal geçişleri çok yavaş değil ama 14600 HD ve
    14700 HD modellerinin kanal geçişleri Turbo HD 2'ye göre biraz daha
    iyidir. 14700 HD modelini forumdan bazı arkadaşlar Gold Bilgisayar'ın
    mağazasından 89 TL'ye satın almışlardı. Bulunduğunuz yerde Gold
    Bilgisayar'ın mağazası varsa uğrayabilirsiniz. Teknosa mağazalarında
    teşhir olmayan 14700 HD bulabilirseniz oradan da satın alabilirsiniz

http://www.gold.com.tr/sunny-at-14700-full-hd-pvr-uydu-alicisi_u

http://www.teknosa.com/urunler/110240545/sunny-at-14700-full-hd-pvr-uydu-alici

Kanal listelerinin görünümü de aşağıdaki fotoğraflarda olduğu gibidir.
    İlk fotoğraf 14700 HD modeline aittir, 14600 HD'nin görünümü de
    bunun gibidir. İkinci fotoğraf ise Turbo HD 2 modeline aittir.

Fotoğraflar alıntıdır.

hocam bu sunny'lerde biss şifre girilebiliyor mu? NTV maç yayınlarına BISS giriyor ya. Açabilir miyiz bu yayınkları.

• quote:

bende ayrı konu açmayayım burdan sorayım

bütün dahili uydu alıcılarda bu sıkıntı var kanallar silinmez taşınmaz geç açılır dahili uydu alıcılı tv alınmaz hiç tavsiye etmiyorum harici olarak deneyerek almanızı tavsiye ediyorum.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

quote:

quote:

deneyerek alın

• quote:

kralsın hocam, sunny menüsü tam istediğim gibi, haftasonu gold bayrampaşa forumdayım

• quote:

hocam bu sunny'lerde biss şifre girilebiliyor mu? NTV maç yayınlarına BISS giriyor ya. Açabilir miyiz bu yayınkları.

Sunny'nin 14600 HD ve 14700 HD modellerinin Biss şifre çözme desteği var.
    Ama Biss menüsü biraz ayrıntılı. Biss menüsüne kanalın frekans, Sid ve Biss
    değerleri giriliyor. Bununla ilgili konu forumda mevcut.

http://forum.donanimhaber.com/m_86155642/tm.htm
    Üstad,

Başka konu açmadan buradan bir konuda yardım rica ediyorum. Abimin evinde, Türksat' a bakan çanak var. Bazı kanallarda görüntü bozuk.

Özellikle de; 12526 / 30000 de olan kanalların hepsi birbirne karışıyor. Biz de uydu anteni işi yapan bir ustayı çağırdık. Geldi epey uğraştı.
    LNB eski dedi, onu da değiştirdi ancak yine aynı sonuç yok. Bakıyorum, bu frekanstaki kanallarda Sinyal: % 99 Kalite: % 21 lerde.

Diğer kanallarda ise Kalite: %66 larda geziyor ve hepsi de gayet iyi çıkıyor.

35 TL ödeme yaptık. (20 TL anten ayarı + 15 TL LNB için)

Ne tavsiye edersiniz acaba?
    D-Smart bağlatmak istiyoruz bu arada. Bu anten iş görür mü bilmem? Başka birini mi çağırsak anlamadım ki?...
    Şimdiden teşekkürler, saygılar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Savisvasa -- 16 Şubat 2014; 1:50:19 >

• Ya doğru düzgünbi yorum yapan olmamış (bana göre) sebebi ise biri U.alıcısı soruyor,diğerleri Dahili U.alıcısı şöyle böyle,başkası (çoğunlukta) ya Hiremco 2 yada sunny.....Sanki piyasada başka birşey yok.

Ya yardımcı olacaksanız'ki bende U.alıcısı arıyorum,önemli olan U.alıcısında Görüntü,Netlik,kaç Mby't Flash'lı,İşlemcisi ne ?,Tepkime süresi kaç saniye ?,SD görüntüsü nasıl vs.

Asıl bunlar önemli ve tabiki cccam (Enigma2) desteği varmı ?,en iyisi alın bir Atlanta Full HD bitsin,alternativ (Ekonomik) alın bir Neta 6400-6500 sersi hem görüntüsü iyi (HD-SD) tek dezavantajı Slot yani Kart girişi yok cccam için !

Başka mantıklı ve Makinanın özellikleriyle ilgili f/p tarzında bir U.alıcısı bilen varsa öneri bekleriz,Makinada en önemli unsurlardan biri İŞLEMCİSİ,sakın ALİ İşlemcili bir alet almayın,bulabilirseniz ya STİ İşlemcili olsun yada Linux İşlemcili olsun vs.

• quote:

NETA HD 6400 UYDU ALICISINI HERKES ÇOK ÖVÜYOR VE KULLANICI YORUMLARI OLUMLU NETA HD 6400Ü TAVSİYE EDERİM STİ İŞLEMCİSİ VARMIŞ
    https://forum.donanimhaber.com/showTopic.asp?m=53894282&p=1#53894282

• 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.