Şimdi Ara

Flappy Bird'ün Kaldırılma Nedeni Açıklandı

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
19
Cevap
0
Favori
276
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

•     Mobil platformlarla pek ilgisi olmayan oyuncular Flappy Bird'ün şu sıralar gündemi gereksiz yere meşgul ettiğini düşünebilirler. Fakat Flappy Bird, özellikle en son alınan kaldırılma kararının ardından son haftaların en popüler oyunlarından birisi haline geldi. Öyle ki dünyanın en önemli dergilerinden Forbes da oyunun yapımcısıyla bir röportaj yaptı.

Flappy Bird ile ilgili Forbes'a konuşan oyunun yapımcısı Dong Nguyen, oyunun kaldırılma nedenlerinden de bahsetti. Yaptığı açıklamalarda Nguyen, "Flappy Bird'ü ben, insanların birkaç dakika oynayıp rahatlamaları için tasarlamıştım. Fakat sonrasında bu bir bağımlılık haline geldi. Beni rahatsız eden şey buydu. Hatta bu yüzden bazı günlerim uykusuz geçti. Oyunun çıkışından sonraki hayatım, önceki kadar rahat bir hayat değildi. Problemi kökten çözmek için oyunu yayından kaldırdım." sözlerine yer verdi.

Gerçekten ilginç bir karar. Bildiğiniz gibi oyunun yapımcısı, Flappy Bird'de yer alan reklamlardan günlük 50.000 dolar kazandığını açıklamıştı. 

• Bana hiç samimi gelmiyor bu açıklama.

< Bu ileti m.bolumsonucanavari.com kullanılarak atıldı >
  • para battı mı yani?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Küfürlerden utandım demiyor da :D
  • onca yediği küfürlerden rahatsız olup kaldırmış olabilir O.o

• Benim oyunum günlük 50 bin dolar kazandıracak ve ben oyunu yayından kaldıracağım öyle mi? Aksine insanları daha da oyuna bağlamak için fikirler düşünürdüm. Yaşasın kapitalizm
  • iyi de oyunu oynarken hala paralı uyuglamaların online reklamları çıkıp duruyor. bu reklamların geliri kime akıyor o zaman?
  • Belki ters psikoloji uygulayıp oyun bu kadar başarılı iken daha başarılı olması bu zamanında oyunu yayın kaldırıp herkes tarafından dikkat çekip oyunun daha fazla isim yapmasıda olabilir.

• quote:

Orijinalden alıntı: safüzyon

Belki ters psikoloji uygulayıp oyun bu kadar başarılı iken daha başarılı olması bu zamanında oyunu yayın kaldırıp herkes tarafından dikkat çekip oyunun daha fazla isim yapmasıda olabilir.

Bende aynı şekil de düşünüyorum

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • android telefonlarda apk olarak market dışından indirildiği zaman yine reklamdan para kazanmış olacak :)

• Ya dedikleri doğru gerçek anlamda idealist bir adam ya da çok zeki bir ticaret hamlesi yapıyor. Bu mağazalardan çekme ile her yere haber oldu oyunlara ilgisi olmayan bile duydu adını ve yakında tekrar mağazaya sürecek daha büyük başarı elde edecek.
  • quote:

Orijinalden alıntı: 2K

Ya dedikleri doğru gerçek anlamda idealist bir adam ya da çok zeki bir ticaret hamlesi yapıyor. Bu mağazalardan çekme ile her yere haber oldu oyunlara ilgisi olmayan bile duydu adını ve yakında tekrar mağazaya sürecek daha büyük başarı elde edecek.

Bende ilk okudugumda zaten bunu düsündüm adam harbiden cok zeki su an her sitede haberi yapılıyor merak etmeyen kalmamıştır bedava reklam:D zeki insanın hali bir başka:D
  • psn plus gibi galiba bu google play oyunu sildim ama uygulamalarima girip indirebiliyorum

• çözüm aslında can olacaktı 20-30dk bir dolan ve ücretle can alınmayacaktı böylece problem kalkardı bence

• quote:

Orijinalden alıntı: 2K

Ya dedikleri doğru gerçek anlamda idealist bir adam ya da çok zeki bir ticaret hamlesi yapıyor. Bu mağazalardan çekme ile her yere haber oldu oyunlara ilgisi olmayan bile duydu adını ve yakında tekrar mağazaya sürecek daha büyük başarı elde edecek.

Sonucta hicbirimiz adami tanimiyoruz ama o kadar idealist olsa kalkip ordan burdan bulduklariyla bir oyun yapmaz oyununa reklam koydurmazdi. Tabi ortada olan seye oyun denebilirse. Uzucu bir durum.
  • büyük fırsat tepti adam
  • Ne kadar dediklerini inanmak zor olsa da gerçek olduğunu düşündüğümüzde gerçekten takıntılı ve insan hayatına saygılı bir adammış. Ama dediğim gibi, inanmak zor.

• Oyun güzel ama aşırı saçma.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • gercekten ınsanı sınır hastası yapıyor
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.