Şimdi Ara

'iOS 7.1, mart ayında geliyor'

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
55
Cevap
1
Favori
1.277
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 'iOS 7.1, mart ayında geliyor'

Geçtiğimiz eylül ayında yayınlanan iOS 7’nin ilk büyük güncellemesi olan iOS 7.1 için bekleyiş gelecek ay sona eriyor.

Konuyla ilgili güvenilir kaynaklardan alınan son bilgilere göre Apple, bir aksilik olmaz ise iOS 7.1’i mart ayı içerisinde yayınlamayı planlıyor. 5.beta derlemesi geçtiğimiz hafta içerisinde yayınlanan iOS 7.1’in şu ana kadar ortaya çıkmamış herhangi bir yeniliğe sahip olmayacağını belirten kaynaklar, güncellemenin arayüzde iyileştirmeler, daha gelişmiş takvim uygulaması, performans iyileştirmeleri ve çeşitli hata gidermelerine sahip olacağını söylediler.

Geçtiğimiz aralık ayında BGR sitesi, Apple içerisindeki kaynaklarından edindiği bilgilere göre, iOS 7.1’in mart ayı içerisinde yayınlanacağını iddia etmişti.

Diğer taraftan Ios 7.1’in mart ayının hangi bölümünde yayınlanacağı yönünde herhangi bir bilgi alınmış değil. Fakat son yayınlanan derlemelerin derleme numaralarındaki artışın yavaşlaması (1.beta 11D5099e, 2.beta 11D5115d, 3.beta 11d5127c, 4.beta 11D5134c, 5.beta ise 11D5145e), güncellemenin en geç mart ayının başında yayınlanma olasılığını önemli derecede arttırıyor.

• 2 kere 2 = 4

• 8 gormemiz yakındır

• JB açığı kapatıldıktan sonra neyleyim 7.1'i. Ki son betada kapatıldığını okumuştum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi erkan0075 -- 10 Şubat 2014; 10:47:06 >
  • IOS 7, 50 tane güncelleme de alsa 6.1.4 kadar hızlı olacak gibi durmuyor.

Sanırım en hızlı iPhone, IOS 6'lı iPhone 5 olarak kalacak.
  • Nedense ben bu güncellemenin performans anlamında buyuk katkı yapacagından hiç şüphe duymuyorum.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Zaten Haziran'da iOS 8 i duyuracaksınız bu ne heyecan
  • Arkadaşlar artık kimse ios7 öncesi hızı iphone 5s ten önceki jenerasyonlarda beklemesin.Apple İOS7 ile artık 64bit mimariye geçti ve yazılımları artık bundan sonrası için öncelikbu şekilde olacaktır.Bundan sonra çıkacak tüm i cihazlar yüksek ihtimal 64bit işlemci ile gelecektir.Yazılım olarakta öncelik herzaman bu cihazlara olacak.Bildiğiniz üzere İOS7 İOS 6 nın geliştirilmiş hali değil baştan yazılmış hali.
    Uzun lafın kısası mutlaka iyileştirmeler olacaktır ama benim şahsi görüşüm 32bit cihazlar eski seri hızlarını kolay kolay yakalayamazlar iphone 5 dahil.

Edit:imla

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Cell_master -- 10 Şubat 2014; 11:16:34 >
  • Çok gecikti gerçekten. iOS 7 çok problemli, cihazımda wifi çekim gücü azaldı, jiroskopta takılı kalmalar başladı, oyunlarda kasma var, kızlara hitap eden bir arayüz, ios7 gerçekten büyük bir fiyasko

• Deneyip görücez gerçi ben bu haliyle de bi sorun yaşamadım 7.1 in daha iyi olacağı kanaatindeyim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Cell_master

Arkadaşlar artık kimse ios7 öncesi hızı iphone 5s ten önceki jenerasyonlarda beklemesin.Apple İOS7 ile artık 64bit mimariye geçti ve yazılımları artık bundan sonrası için öncelikbu şekilde olacaktır.Bundan sonra çıkacak tüm i cihazlar yüksek ihtimal 64bit işlemci ile gelecektir.Yazılım olarakta öncelik herzaman bu cihazlara olacak.Bildiğiniz üzere İOS7 İOS 6 nın geliştirilmiş hali değil baştan yazılmış hali.
    Uzun lafın kısası mutlaka iyileştirmeler olacaktır ama benim şahsi görüşüm 32bit cihazlar eski seri hızlarını kolay kolay yakalayamazlar iphone 5 dahil.

Ne demek istediğimi anlamamışsınız.

Genel olarak işletim sisteminin hantallaşmasından bahsettim.

Bugün i5'den 2 kat güçlü olan 64-bit i5s bile IOS 6 kadar hızlı değil. Altı üstü saçma sapan bir arayüz yaptılar resmen içine ettiler.

IOS 6 / i5 > IOS 7 / i5s

• quote:

Orijinalden alıntı: ***Respect***

quote:

Arkadaşlar artık kimse ios7 öncesi hızı iphone 5s ten önceki jenerasyonlarda beklemesin.Apple İOS7 ile artık 64bit mimariye geçti ve yazılımları artık bundan sonrası için öncelikbu şekilde olacaktır.Bundan sonra çıkacak tüm i cihazlar yüksek ihtimal 64bit işlemci ile gelecektir.Yazılım olarakta öncelik herzaman bu cihazlara olacak.Bildiğiniz üzere İOS7 İOS 6 nın geliştirilmiş hali değil baştan yazılmış hali.

Bugün i5'den 2 kat güçlü olan 64-bit i5s bile IOS 6 kadar hızlı değil. Altı üstü saçma sapan bir arayüz yaptılar resmen içine ettiler.

IOS 6 / i5 > IOS 7 / i5s

Direk sizin sözünüz üzerine değil aslında genelleme olarak anlatmaya çalıştım aslında. Evet ios7 ios6 kadar hızlı değil sebebi gereksiz efektler. Tweak lerle efekleri kaldırdığınızda cihaz bariz şekilde hızlı çalışıyor zaten.
    İnsanlar eski arayüzden sıkıldıklarını artık yenilik istediklerini söylediler apple da yaptı,aynı zamanda 64bit sisteme geçildi ve bocalandı açıkçası.
    Arayüz görünürüm vs daha farklı olabilirmiydi? evet olabilirdi ama bence böylede hoş. Ama sırf eklemiş olmak için paralax transparant blur efektlerine hiç ama hiç gerek yoktu bence.

• yeterince gecikti zaten bir de marta kadar mi bekliyecegiz, umarim bekledigimize deger onemli guncellemeler olur
  • Safariden Atma olmasın yeter.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 4s cihazıma ios 7 yüklediğimde hız farkı pek dikkatimi çekmedi, ama geçen gün, 4s ios 6 sı olan arkadaşın telefonunu elime bir aldım okadar hızlı geldi ki telefonumdan soğudum.
  • Gelsin artik ya biktim safari atmasindan oyunlari videolari yeniden yuklemesinden :/

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

IOS 7, 50 tane güncelleme de alsa 6.1.4 kadar hızlı olacak gibi durmuyor.

Sanırım en hızlı iPhone, IOS 6'lı iPhone 5 olarak kalacak.

Nokta. İmzami atarim arkadas

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

quote:

quote:

IOS 6 / i5 > IOS 7 / i5s

Direk sizin sözünüz üzerine değil aslında genelleme olarak anlatmaya çalıştım aslında. Evet ios7 ios6 kadar hızlı değil sebebi gereksiz efektler. Tweak lerle efekleri kaldırdığınızda cihaz bariz şekilde hızlı çalışıyor zaten.
    İnsanlar eski arayüzden sıkıldıklarını artık yenilik istediklerini söylediler apple da yaptı,aynı zamanda 64bit sisteme geçildi ve bocalandı açıkçası.
    Arayüz görünürüm vs daha farklı olabilirmiydi? evet olabilirdi ama bence böylede hoş. Ama sırf eklemiş olmak için paralax transparant blur efektlerine hiç ama hiç gerek yoktu bence.

Kesinlikle çok boş işlerle uğraşmışlar.

Hele o paralax denen saçmalık nedir hocam. Hem bir halta benzemiyor, hem de şarj katili.

Paralax efektini görebilmek için telefonunu sağa sola yatıra yatıra kullanan insanlar görüyorum

• Bu haberi aylar öncesinden ben açmıştım yani martta geleceğini söylemiştim [:'(]
  • IOS culara hayırlı olsun diyelim
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.